SAMBA / NFS mounten lukt niet
2 mei 2016 - 08:46   
geplaatst door: mweel
Zoals de topic al aangeeft, lukt het mij niet om op een van mijn macbooks mijn Samba mounts of mijn NFS mounts te mounten. Het gaat om een aantal shares welke op een Ubuntu machine staan deze hangt via een TP/Link wireless router bedraad aan het netwerk vast.

Als ik de shares wil koppellen via een Windows laptop, of een Zorin (Unbuntu variant) dan kan dit zonder problemen, over hetzelfde netwerk. het lukt niet als Samba share en niet als NFS share. hij zoekt wel contact, en vraagt mij ook een keuze te maken voor username of guest maar meteen daarna krijg ik de melding dat het niet is gelukt (could not connect to network 192.168.0.2).

Ook vanaf de terminal lukt het niet, nou lijkt het mij een instelling op de macbooks (ja 2 allebei lukt het niet op). Ik zou alleen niet weten welke.

Ik heb ook het mounten met cifs geprobeerd en de nmdb.conf met smb_only werkte ook al niet. Het werkte 2 weken geleden nog wel op beide macbooks, maar nu niet meer.

Ideeen zijn welkom!