Werkt de LiveBox met Switch dan net zoals een Multi-PC-ethernetmodem?
Mvg,Joram
ps.: als ik het goed begrijp heb ik dus 1 telefoonaansluiting op de Livebox,en 1 ethernetaansluiting voor de computer?
Maar de Livebox is dus een ethernetmodem neem ik aan,dus de internetinstellingen doe je in de modem.Als je zo'n Switch aan de modem hangt, merkt je computerdaar dus niets van?
Nog even iets: Wanadoo heeft een 4mb aansluiting met de Livebox.Maar de meeste "oude" modems kunnen deze snelheid toch ook aan?Dus in feite zou ik ook m'n "oude" e-tech modem kunnen gebruikenvoor het internetten... ik kan dan alleen niet bellen.
Ik heb een switch van het merk Sitecom: http://www.sitecom.nl/ (zoeken naar switch)(je hebt ze uiteraard van vele merken)
Ik heb er een met 5 poorten.
Zoek maar eens op dit forum. Genoeg te vinden
Ik heb 3 telefoons , maar 1 is slechts fysiek op de Livebox aangesloten.De andere gaan via splitstekkers vanaf die ene verbinding.
Succes
Maar het gaat mij om meedere computers, niet om meerdere telefoons.- Werkt elke Switch gewoon met de Mac?- En kan elke switch de 4mb snelheid aan? (of heeft deze een maximumsnelheid die lager ligt?)- Als je geen telefonie neemt, dan kun je toch net zo goed je oude multi-pc-modem gebruiken?
Via DHCP krijgt je Mac automatisch een IP-adres, je hoeft dus niets in te stellen.'Nadeel' is dat je geen vast IP-adres hebt. Ik heb dit tot nu toe ook nog niet nodig.(Weet iemand misschien waarom dat wel handig/nodig kan zijn?)Het werkt overigigens perfect!
Als ik een switch koop, heb ik nóg een extra adapter (die switch heeft ook stroom nodig).En voor een switch moet ik dus buiten het Wanadoo abonnement nog eensgeld uitgeven aan een extra switch. Buiten dat het ook nog eens een extra kastje en extrakabels is... niet echt praktisch dus
Met een ethernetmodem (multi-pc-modem) heb je toch ook geen vast IP-adres?Buiten dat, weet ik niet of een switch de snelheid van 4mb aankan.... oudere modemskonden dit geloof ik ook niet aan namelijk (of ik vergis me).
En als ik geen Telefonie bij het Wanadoo Livebox abonnement neem, kan ik toch ook gewoonmijn oude modem nog gebruiken?
(Bewerkt door joram om 16:40, 26-04-2005)
Wat je nodig hebt om internet op meerdere computers mogelijk te maken, is een voor ADSL geschikte router met NAT (network address translation) functionaliteit. 99% van deze routers hebben een ingebouwde 4-poorts switch. Maar ik verwacht dat de live box een ingebouwde router (met WLAN) heeft; in dat geval heb je alleen nog maar een switch nodig om bedraad met meerdere computers te kunnen surfen.
De router logt voor je in, je Mac's / PC's stel je zo in dat ze op een LAN zitten en via DHCP een IP adres krijgen.
De Wanadoo live box heeft een ouderwetse analoge telefoonaansluiting om je telefoon op aan te sluiten. Hoeveel telefoons je aan kunt sluiten ligt aan de maximale aansluitfactor van de live box (standaard telefoonlijn heeft aansluitfactor 5) en de som van de aansluitfactoren van je telefoons (ligt tussen 1 en 2 per telefoon).
Mocht ik toch de Livebox willen gebruiken, en 2 computers aansluiten:En de Switch heeft ook stroom nodig, dus extra kabels (en de switch is ooknog eens een extra kastje naast de Livebox)
Rens Keldermans om 12:05, 25-04-2005Oooops dat zijn geen goede vooruitzichten.... We hopen maar dat ze inmiddels de storingen onder controle hebbenen mocht ik ook slechte ervaringen hebben, dan laat ik het jullie weten!Zijn er nog meer mensen met soortgelijke (slechte of goede) ervaringen??
We hopen maar dat ze inmiddels de storingen onder controle hebbenen mocht ik ook slechte ervaringen hebben, dan laat ik het jullie weten!Zijn er nog meer mensen met soortgelijke (slechte of goede) ervaringen??
Hallo? Storingen onder controle???? Het is Wanadoo!! Die prutsers hebben de afgelopen jaren en komende jaren, alleen hun eigen portomonee op orde. De rest zal ze echt een rot zorg wezen. De recente uitzending van Kassa bevestigde dat weer eens.
Je kan beter een degelijke provider nemen, met een normaal no-nonsens (A)DSL-modem. Dat scheelt je een hoop problemen en ook geld. Enne telefoneren kan nog steeds met Skype of gewoon via een vaste of GSM telefoon; allemaal betrouwbaarder dan dat Wanadoo geknoei.
Powerbooky om 17:47, 26-04-2005Je kan beter een degelijke provider nemen, met een normaal no-nonsens (A)DSL-modem. Dat scheelt je een hoop problemen en ook geld. Enne telefoneren kan nog steeds met Skype of gewoon via een vaste of GSM telefoon; allemaal betrouwbaarder dan dat Wanadoo geknoei.
Nou, met Skype en met GSM telefoons ben je een stuk duurder uit dan met Internettelefonie hoor. En ik moet zeggen; ik zit al jaren bij Wanadoo, en ik heb echt nooit problemen gehad met ze. Zelfs de vragen over de installatie van m'n(toen) USB-modem wisten ze me precies te vertellen... op de Mac!Wanadoo is ook helemaal niet zoveel (als ze al duurder zijn) duurder dan andere vergelijkbareADSL-abbo's.
Ik heb gister even gebeld met Wanadoo, met wat vragen over de Livebox.Dit is wat ik 3x te horen heb gekregen (heb voor de sure 3x gebeld, en daarhet gemiddelde van genomen, lol!:Ik wil graag meer computers op 1 Livebox aansluiten.. is dat mogelijk?"Ja hoor: de Livebox heeft 2 ethernetaansluitingen, waarvan er eigenlijk 1 isbedoeld voor het opkomende digitale TV. Maar deze is ook 100% geschiikt vooreen tweede computer.Ik hoor wel eens verhalen dat de kwaliteit van Telefonie bij jullie nog wel eensschommelt, zoals galmen tijdens gesprekken, en in gesprekstonen op onverwachte momenten.Ja, dat is helaas een probleem wat we ondervinden. Het is een heel nieuwe service die we bieden, op een ander soort netwerk dan uw oude Wanadoo Lite abonnement.We zijn nu bezig met het uitbreiden van ons netwerk, waardoor deze problemen wel eens de kop op steken, maar die zullen volledig verdwijnen zodra we hier klaar mee zijn.
Ik hoor wel eens verhalen dat de kwaliteit van Telefonie bij jullie nog wel eensschommelt, zoals galmen tijdens gesprekken, en in gesprekstonen op onverwachte momenten.Ja, dat is helaas een probleem wat we ondervinden. Het is een heel nieuwe service die we bieden, op een ander soort netwerk dan uw oude Wanadoo Lite abonnement.We zijn nu bezig met het uitbreiden van ons netwerk, waardoor deze problemen wel eens de kop op steken, maar die zullen volledig verdwijnen zodra we hier klaar mee zijn.
Kortom: de enige 2 onduidelijkheden cq problemen die ze wel eens hebben,vielen nogal mee eigenlijk. En je kunt dus gewoon 2 computers op de ethernetaansluitingenzetten. Het TV-ethernet poortje zend namelijk gewoon hetzelfde pakketje uit als deCOmputer-ethernetpoort.
Wanadoo is een professionele club, het is de consumententak van Euronet. De helpdesk is misschien niet al te best, dat zullen ze wel uitbesteed hebben aan een call center clubje. Maar als je voldoende verstand van zaken hebt, en zonder helpdesk ADSL op je computer aan de praat kunt krijgen, heb je daar geen last van.
Wanadoo Livebox is iets nieuws, dus daarmee heb je kinderziektes. Ik wacht nog een paar maanden en dan stap ik ook over op Wanadoo Livebox, of op deze dienst van een andere ADSL / telefonie aanbieder.
Maar ik had ze gister gebeld, waarvan er 1 helemaal niets van de Livebox wist,de 2e vertelde een onzinverhaal waarvan ikzelf al zoiets had van: "ga lekker hamburgers verkopen".De 3e had duidelijk veel verstand van die zaken, en hielp me binnen no-timedoor al m'n vragen heen. Dat was ook schijnbaar geen scholier die alles letterlijk opleestvanaf z'n schermpje, maar iemand die zich wat beter verdiept had.(3x hetzelfde telefoonnummer, en 3 verschillende verhalen... dat kan vást beter).
Rens Keldermans om 14:18, 2-05-2005helpdesk problemen zijn een beetje HET probleem van deze tijd, het is er niet beter op geworden sinds ze overal callcenters het werk op laten knappen!
Moet zeggen dan de helpdeks van Tiscali me steeds beter bevalt, eigenlijk één keer een echte nono gehad maar sindsdien alleen maar prima mensen die ter zake kundig waren. En de Mac helpdesk weet over het algemeen ook echt wat van de Mac af!
Wie kan mij helpen.
De vraag is wat mij betreft of de livebox wel deugdelijk is. Maar dat is een vraag waar Wanadoo niet erg voor open staat. Er wordt nu uitgezocht of de kpn de lijn wel goed heeft opgeleverd want daar zou het probleem ook nog kunnen liggen. Ik ben wel benieuwd wat eruit gaat komen... Zal ik jullie op de hoogte houden?
(Bewerkt door Cornalijne om 16:24, 20-03-2006)
@Cornalijne:heel belangrijk is je aansluiting bij het ISRA punt,dus echt volgens boekje je livebox in serie zetten met je telefoonlijn.Dus direct uit de vloer de LB in en eruit naar je verdere lijn die je eerst losmaakte vanwaar het de vloer uitkwam.
(Bewerkt door mneerhout om 17:44, 20-03-2006)