Nu de wel heel knullige vraag.Ik dacht dat dit password was bedoeld dat niet iedereen gebruik kan maken van mijn airport basestation. En natuurlijk ook voor de configuratie.
Wat schetst mijn verbazing als ik zie dat mijn collega met zijn pc zomaar via mijn airportop het internet kan !!!!!!
Kortom : waar is dat network password eigenlijk voor nodig. Niet voor de configuartie want dan wordt er ook om een password gevraagd.
Jitse
Maar het punt is dat de indruk wordt gewekt dat je voor het kunnen connecten aan het airporteen password moet gebruiken. Terwijl dat in de default configuratie helemaal niet zo is !!
Die password vraag is volgens mij volstrekt zinloos en zet de gebruiker op het verkeerde been.
Ik begrijp (nu) ook wel dat ik met encryptie moet gaan werken etc.
Maar het gaat mij om dat password wat nergens voor nodig is !!
Of begrijp ik iets niet.
Begin al met in AirPort-hulpprogramma > tab AirPort een en ander uit te zetten:
(Bewerkt door michelvdb om 20:56, 25-05-2005)
(Bewerkt door michelvdb om 21:00, 25-05-2005)
Het eerste wachtwoord is dus om ongewenste gasten niet te laten surfen op je verbinding, het 2e wachtwoord is om te voorkomen dat een ieder die dan toch op die verbinding zit dan ook nog doodleuk je Basestation instellingen gaat zitten wijzigen.
Het 1e en het 2e wachtwoord zijn compleet verschillend, een WEP/WPA wachtwoord staat dus los van het basestation wachtwoord en ze zijn beide niet verplict (maar wel sterk aan te raden!)
Nieuwe ImacG5 en nieuw extreme base station. Imac op 10.3.9. Ik heb ook nog een oude iBook met systeem 10.2.8 op de oude base station (2e generatie) kwam/komt hij van zelf het internet op. Nu vraagt hij om een password, terwijl ik bij de nieuwe extrem base station en iMac nooit een password heb hoeven op te geven om andere computers toegang te geven. Ligt het aan de firewall? Ik hoop dat iemand me kan helpen, het zou zonde zijn dat ik mijn oude bleuberry laptop niet meer zou kunnen gebruiken om te surfen etc. De iBook heeft nog de oude (2e generatie) airportkaart maar dat zou niet het probleem moeten zijn.
Voor alle hulp alvast bedankt
De windows laptop maakt connectie met mij airport zonder dat er sprake is van eenpassword, niks geen vragen over airport name of airport id.Vervolgens surfen op het internet.
Ik ben gek !!Jitse
Heb je de tip van hitchhiker al geprobeerd (passwoord veranderen)?
Heb je al geprobeerd om alleen toegang te geven aan bepaalde airport id's
Maar nogmaals
Waarom staat er onder het tabblad airport van de network instellingen :
remember password ??
Dit password wordt niet gebruikt voor de configuratie.
Dus wat is dan het nut van remember password ??
(Bewerkt door michelvdb om 10:28, 26-05-2005)
michelvdb om 10:27, 26-05-2005Dan komt dat wachtwoord in jouw sleutelhanger en onthoudt die het voor jou. Je moet het dan niet telkens weer intikken als jij op het netwerk komt.(Bewerkt door michelvdb om 10:28, 26-05-2005)
Maar dat is juist mijn punt : er hoeft geen pasword te worden onthouden omdat mijn collegavanaf zijn pc rechtreeks kan connecten met mijn airport en vervolgens op het internet zit !
Het is ook zo dat als je een wachtwoord invult terwijl het wachtwoord leeg is, je GEEN toegang krijgt. Dat is zeker de moeite van het onthouden waard. Wat dat betreft zijn computers logischer en consequenter dan mensen. Je zou niet de eerste zijn die zich heeft stukgebeten op een wachtwoord dat achteraf blanco bleek te zijn. Als je dat zelf een keer hebt meegemaakt, dan laat je het voortaan wel om hier verder nog minderwaardig over te doen.
Eerst haalt iemand hier de verschillende soorten wachtwoorden door elkaar omdat ie niet goed gelezen c.q. opgelet heeft en nu de computer verwijten dat dié de administratie wel in orde heeft?
xp. osx en macos 9 instellingen
ik moet hier de beveiliging ook nog instellen.voorlopig heb ik voor ae configuratie een wachtwoord aangemaakt, en heb mac filtering aangezet.
wie weet kan ik zelf een handleiding aanmaken
TIP ! : om je macardress op de windhoos te krijgen start "opdrachtpromt" in je bureau accesoires op en typ "ipconfig /all"ik heb me rot gezocht naar waar ik het macadress van me nieuwe met ingebouwde wifi laptop, macadress.
En anders is er altijd nog Google.