Werkt een signaalversterker?
22 juni 2005 - 17:54   
geplaatst door: brbbl
Beste Macfreakers,

Sinds kort ligt mijn Casema kabel internet eruit. Casema gebeld en die zeggen keurig dat de afstand tussen de modem en de hoofdingang van de kabel te lang is. Maar daar kan ik niks aan doen, de ingang is publiekelijk toegankelijk en ik heb geen zin in gerotzooi aan mijn modem.  

Tot voor kort ging alles prima, maar sinds de hitte wil het internet het niet meer doen. Ik wijt het aan de hitte en het uitzetten van de kabel. Heeft iemand een ander idee? Volgend mijn motorola modem krijgt hij wel inkomende verbinding van Casema, maar heeft de modem te wijzig vermogen om ook een signaal terug te sturen. (verbeter mij als dit larie is). Dus nu dacht ik aan een signaal versterker, zoals bij kabeltv netwerken door studentenhuizen. Maar gaat dit werken? Ik zag op de site van Motorola ook een "Motorola Signal Booster". Waar is deze te krijgen?

Motorola Signal Booster
Mijn modem, send lampje knippert. Alleen de eerste twee lampjes branden.

Bedankt voor eventuele hulp

Als ik naar MTV Cribs kijk, boeien illegale downloads mij opeens een stuk minder.
Werkt een signaalversterker?
22 juni 2005 - 22:55    reactie #1
geplaatst door: kareltjekrul
Hoe is de aansluiting in die publiekelijke ruimte? Zit daar een aansluitdoos met connector en
van daar uit via een multitap naar jou aansluiting ?
Als er een aansluitdoos zit moet je zorgen dat je ( via een multitap ) in ieder geval rechtstreeks aan groen hangt. Als het binnenkomend signaal goed is mag er rustig enkele meters coax
( wel goeie, C12 ) tussen zitten.

Groetjes Ben

Werkt een signaalversterker?
23 juni 2005 - 10:40    reactie #2
geplaatst door: brbbl
Tsja, die hoofdaansluiting zit publiekelijk (omdat deze niet in mijn eigen huis zit) maar waar de kabel nu precies naar toe gaat is mijn nog een raadsel. Hij gaat dwars door de meterkast de kelder in en daar door een muur naar een ander deel van het gebouw waar ik geen toegang tot heb.

Inmiddels heb ik ook even gevraagd aan een bekende hoe het zit met die versterker, maar volgens hem versterkt het apparaat alleen het binnenkomende signaal en niet het uitgaande. Deze wordt zelfs geblokkeerd. Ik ben nog niet helemaal zeker  of dat ook geldt voor de Motorola versterker (Signal Booster), aangezien Motorola dit probleem dan ook wel moet kennen.

Ik ga nog even kloten met de aansluiting in mijn eigen huis.

Toch bedankt voor de opmerking.

Als ik naar MTV Cribs kijk, boeien illegale downloads mij opeens een stuk minder.
Werkt een signaalversterker?
23 juni 2005 - 23:41    reactie #3
geplaatst door: kareltjekrul
Een goeie versterker ( met retourmogelijkheid ), hirschman o.i.d. werkt wel maar deze zijn
behoorlijk prijzig en of het jou probleem verhelpt betwijfel ik.
Het beste wat je kunt doen is de groene CAI aansluiting traceren en zorgen dat je daar rechtstreeks aan komt te hangen. Hoe heb je je aansluiting gemaakt? Vanaf jou eigen binenkomend aansluitpunt via een trasdoos en daarna een splitter ?. In dat geval kun je trasdoos er tussenuit gooien en de binnenkomende kabel rechtstreeks aan de splitter hangen. Scheelt weer een paar db-tjes en dat kan net genoeg zijn. ( dit kun je testen door de modem rechtstreeks aan de binnenkomende kabel te hangen.

Groetjes Ben

Werkt een signaalversterker?
23 juni 2005 - 23:55    reactie #4
geplaatst door: jackgr
Brbbl, kan je me een schetsje geven hoe jouw aansluiting precies loopt? Een versterker geeft weinig in dit geval omdat die wel de tv signalen versterken maar het internet signaal meestal onversterkt doorgeven.

Jackgr  kabelmonteur (weliswaar niet bij casema, maar toch)

macbook pro
Werkt een signaalversterker?
24 juni 2005 - 15:22    reactie #5
geplaatst door: brbbl
Ik ga dit weekend er even mee aan de slag. Ik zal kijken of diegene die de hoofdaansluiting binnen krijgt thuis is, en ik ga de opdracht van Jackg even uitvoeren.

En ik ga me even inlezen in e wereld van de kabel (trasdoos? ah...dat kastje voor de kabel)

Bedankt vooralsnog. Als niks werkt horen jullie pas maandag weer van mij, en anders eerder.

:thumbs-up:

(Bewerkt door brbbl om 15:39, 24-06-2005)

Als ik naar MTV Cribs kijk, boeien illegale downloads mij opeens een stuk minder.
Werkt een signaalversterker?
25 juni 2005 - 09:09    reactie #6
geplaatst door: brbbl
Soms weet je van files ook niet waarom ze ontstaan zijn en waarom ze oplossen. Welnu, ik doe vanmorgen even wat Kareltjekrul had geopperd. Ik haal de splitter ertussenuit. Niks. Ik zie nog steeds maar 2 lampjes branden en 1 knipperen.

Dan doe ik wat Jackg gevraagd had, hartstikke interresant, ik wist niet dat ik mijn eigen modem kon bekijken. En wappa...alles doet het gewoon weer. Leer ik hier nu uit dat ik mijn Mac moet starten alvorens de modem de rest van de lampjes doorloopt? Hij heeft het echt een tijd niet gedaan?? serieus! :blush:
En ik bedoel, als ik nu mijn Mac uitdoe, dan doen alle vier de lampjes het weer. Que??

Maar goed, Jackg wat lees je hieruit af? 46 dMbV

Toch allemaal bedankt! Weer veel geleerd.

Als ik naar MTV Cribs kijk, boeien illegale downloads mij opeens een stuk minder.
Werkt een signaalversterker?
28 juni 2005 - 22:49    reactie #7
geplaatst door: jackgr
Sorry voor de late reactie, maar 46 DBmV is prima, je moet je zorgen gaan maken als het hoger dan 55 wordt.
Althans waar ik werk dan.
Bij ons sturen de modems ± 45 uit met maar mag  +/- 4 fluctueren.
macbook pro
Werkt een signaalversterker?
29 juni 2005 - 11:11    reactie #8
geplaatst door: brbbl
En gisteravond en vanmorgen lag het er weer uit. Waarbij de getallen nu op -14 (eerste blok) en 14 DBmv staan. Dat zzijn zielige getallen toch? JackG help me out.
:wacko:
Als ik naar MTV Cribs kijk, boeien illegale downloads mij opeens een stuk minder.
Werkt een signaalversterker?
29 juni 2005 - 11:14    reactie #9
geplaatst door: Robert
Maar weet je inmiddels wat de hoofdaansluiting is en test je daar?

Als er in de aansluiting binnen je huis iets fout zit zal je het verhelpen daarvan door het kabelbedrijf natuurlijk zelf moeten betalen...

Daarbij zou ik het zelf ook willen weten, want nu is het allemaal een beetje 'met de natte vinger'.

Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
Werkt een signaalversterker?
29 juni 2005 - 21:53    reactie #10
geplaatst door: jackgr
Ik zit te denken aan een kabelbreuk of een slechte connector ergens omdat ie wel 46 dbmv uitgestuurd heeft en nu niet meer, dit betekent dat ie soms wel en soms niet verbinding heeft. Als ie er is stuurt ie wel goed uit.
macbook pro
Werkt een signaalversterker?
29 juni 2005 - 22:56    reactie #11
geplaatst door: kareltjekrul
Ik zou toch maar eens de groene binnenkomende kabel gaan zoeken, en vanaf daar verder,
nou weet je absoluut niet wat je binnenkrijgt. Als er een of andere sh-tsplitter tussenhangt bij een van je buren, of een connector waarvan de hete kant op half elf hangt, wordt jou signaal
naar mooi door een van die buren vernaggeld.
Als je waterkraan in de keuken slecht loopt begin je toch ook in de meterkast bij de hoofdkraan????

Groetjes Ben

Werkt een signaalversterker?
30 juni 2005 - 09:42    reactie #12
geplaatst door: brbbl
OK, ik ga zoeken... :chill: (die bestaat nog niet, maar zodra deze smiley er is staat ie hier in het bericht.
Als ik naar MTV Cribs kijk, boeien illegale downloads mij opeens een stuk minder.