geplaatst door: smirnoff
ik probeer via finder met een server te connecten hier op mijn werk. (Het gaat om een windows server)
1. het duurt heel erg lang voordat ik onder vinder alle pc's in het netwerk zie
2. als ik via vinder eindelijk de server zie, klik ik erop. Scherm vraagt mij naar credentials, die geef ik in.
Vervolgens duurt het heel erg lang voor ik een dir structuur zie. Als ik vervolgens op een dir klik,
gebeurt er niets, zie ik geen files in het kolom.
3. Hetzelfde gebeurt als ik in finder via menuopties Go -> connect to server doe

wat doe ik verkeerd/wat is er aan de hand ?

ik heb gegoogled al maar kan er niet wijs van worden.

(Bewerkt door smirnoff om 11:18, 5-01-2011)

(Bewerkt door smirnoff om 11:21, 5-01-2011)

Win Server 2008 onbereikbaar (share op server onbereikbaar)
5 januari 2011 - 11:20    reactie #1
geplaatst door: WillemLang
Waarschijnlijk probeer je een AFP connectie te maken.
Probeer om in je GA --> Connect to server venster het volgende in te tikken.

SMB://IPNUMMER  

Willem

Win Server 2008 onbereikbaar (share op server onbereikbaar)
5 januari 2011 - 11:33    reactie #2
geplaatst door: smirnoff
Net gedaan maar dan krijg ik het volgende:

1. Als ik inlog met mijnnaam.mijnbedrijf.local met juiste wachtwoord krijg ik te zien dat mijn credentials niet goed zijn (ze zijn wel goed en goed)

2. Als ik inlog met alleen mijnvoornaam dan krijg ik een scherm met keuze van mijn map, dat kies ik, dat is support. Dat eenmaal gedaan kom ik terug in finder en in deze map zie ik niets staan. Er zouden 2 ms access bestanden in moeten staan.

(Bewerkt door smirnoff om 11:47, 5-01-2011)

Win Server 2008 onbereikbaar (share op server onbereikbaar)
5 januari 2011 - 11:50    reactie #3
geplaatst door: smirnoff
** UPDATE **

Als ik de share probeer te benanderen met naam en met verschillende gebruikersnamen lukt het gewoon niet.
Wel heb ik net een ingeving gehad om het op drive nivo te proberen. De share die ik probeer te benaderen staat op een E: schijf, en dat lukt dus wel.

Ik connect zo:   go -> connect to server -> smb://ipadres/e$

Als ik het bovenste doe kom ik in de dir structuur en zie ook de files.

Maar het is me een raadsel waarom ik niet via de andere weg dit kan. Heeft het mss te maken met het feit dat de share op een aparte partitie staat?

Hoe maak ik die koppeling nu permament? (ik draai parallels en wil de mdb vanuit mijn desktop kunnen opstarten in mac)