Acorn brengt versie 1.1
26 februari 2008 - 10:45   
geplaatst door: karel apple
[img=right]http://www.macfreak.org/base/data/news/images/Acorn.png[/img]Het is een trend in de huidige OSX software ontwikkeling om applicaties uit te brengen die het (voor een groot deel en soms zelfs voornamelijk) van hun 'Eye candy' moeten hebben. Een sprekend voorbeeld daarvan is het brandprogramma 'Disco', die zich alleen maar qua uiterlijk onderscheidt van freeware applicaties met dezelfde functionaliteit.

In de serie Photoshop alternatieven is er Pixelmator, die met een opvallende user interface probeert een hype te creëren maar in mijn ogen daarmee ook 'overhyped' is. Ik vind het wel verfrissend om daarnaast OSX applicaties te zien die gewoon op een effectieve manier hun werk doen en een interface hebben die niet afleidt maar eenvoudig en bruikbaar is.

Zo ook Acorn, een simpele maar doeltreffende Image editor die doet wat hij moet doen, volledige Quartz Composer filter ondersteuning biedt en plugins ondersteunt. Voor $ 49.95 is dit mijns inziens de ideale applicatie voor diegenen waarvoor Photoshop een overkill is.