Amazon, Kindle Fire, Silk en privacy
29 september 2011 - 20:08   
geplaatst door: Robert
[img=right]http://www.macfreak.nl/base/data/news/images/Amazon_Logo_Nieuw.jpg[/img]We hebben het de afgelopen jaren al vaker gehad over de manieren waarop Google almaar meer en meer over ons te weten komt. En Google is de enige niet die er achter is gekomen dat gebruikers een hoop geld waard kunnen zijn, Facebook kan er bijvoorbeeld ook wat van.

Nu heeft Amazon ook een tablet, de Kindle Fire, met een browser die Silk heet. En op Silk zijn ze erg trots bij Amazon, getuige het onderstaande filmpje.





Amazon zelf noemt Silk Amazon's Revolutionary Cloud-Accelerated Web Browser, maar ik zou erg graag precies van Amazon willen weten hoe dit werkt.

Want als dit betekent dat Amazon alles, maar dan ook echt alles, dus werkelijk iedere klik, iedere pagina die je op de Fire bekijkt, en iedere advertentie die je ziet, kan zien op zijn eigen servers, dan lijkt me dat een inbreuk op de privacy op een schaal die we nog niet eerder hebben gezien.

Het lijkt dus een interessant idee, maar de haken en ogen lijken mij eerlijk gezegd op dit moment nog het grootst.
Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
Amazon, Kindle Fire, Silk en privacy
29 september 2011 - 22:35    reactie #1
geplaatst door: FanBoy
Werkt dus ongeveer hetzelfde als Opera op de iphone, ook daar werden vragen gesteld over beveiliging en privacy

http://www.iphoneclub.nl/67890/bezorgdheid-over-veiligheid-van-opera-op-iphone/
-= If you ain't got nothing nice to say, then don't say nothing at all =-
Amazon, Kindle Fire, Silk en privacy
29 september 2011 - 22:39    reactie #2
geplaatst door: MacFundamentalist
Dit is al zo op erg veel mobiele browsers, waaronder SkyFire, Opera Mini ed. De site wordt ruw gerenderd op de servers van Opera/SkyFire, en doorgespeeld aan je browser die alle losse delen samenzet. Officieel is de originele site niet te retraceren op de cache-servers, maar ik heb daar tch mijn twijfels over, zeker omdat textuele content en ongecodeerde wachtwoorden erg makkelijk op te vangen zijn.
Er zijn 10 soorten mensen: zij die binair kunnen lezen, en de rest :-)
----
Apple & Windows systeembeheer, IT Security, Webfiltering, Hyper-V & VMWare
Amazon, Kindle Fire, Silk en privacy
29 september 2011 - 22:51    reactie #3
geplaatst door: Robert
Ik had er nog niet eens aan gedacht, maar jullie hebben natuurlijk gelijk dat het proces hetzelfde is als bij  SkyFire, Opera Mini etc.

Alleen is er wel één groot verschil, nu zit er een erg grote speler achter die graag groter wil worden. En Google heeft al laten zien wat het resultaat daarvan kan zijn.

Amazon, don't be evil..?
Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
Amazon, Kindle Fire, Silk en privacy
30 september 2011 - 09:37    reactie #4
geplaatst door: Kobes
Die Peter Vosshall is de man achter de computerstemmen (check rond 2 min), zijn stem klinkt bijna precies zoals de Macintosh introductie van 1984, toen de Mac voor zichzelf sprak...
:biggrin:
Amazon, Kindle Fire, Silk en privacy
30 september 2011 - 11:57    reactie #5
geplaatst door: JH
@Kobes: haha, ja inderdaad zeg. Heel herkenbaar  :biggrin:
Mac-musician