Amiga (met PowerPC) weer 'levend'
26 november 2002 - 10:16   
geplaatst door: Peter Villevoye
MacFreak TB maakt ons opmerkzaam op de wederopstanding van het merk Amiga.
Met een soort doe-het-zelf pakket dat herinnert aan de opzet van de Apple 1, mag je je eigen Amiga in elkaar gaan zetten. Op het moederbord zit een PowerPC en als systeem moet je voorlopig een versie van PowerLinux gebruiken (het Amiga OS 4.0 verschijnt over enkele maanden).
Studea — Advies - Training - Begeleiding in DTP, web- en app-design.  En... een PixelFreak !
Amiga (met PowerPC) weer 'levend'
26 november 2002 - 19:18    reactie #1
geplaatst door: Guest
    :mad: Een doe-het-zelf-paket? Geen sprake van. Zelf ben ik jaren lang een amiga gebruiker en ben ondertussen over geschakelt op een mac.( ben best tevreden).
Ik volg bijna dagelijks het nieuws over Amiga.
Het is een kant en klare amiga computer wat  uit is gekomen. en het is juist dat het amiga OS begin2003 uitkomt. Men kan dus gaan booten met verschillende os.Met linux en met amiga os4, een OS dat veel belovend is.
maar dat een goed besturing systheem een garantie is om een comercieel succes te worden is nog maar de vraag, Amiga was toch en heel stuk beter dan apple en windows, maar er was een verkeerd belijd. Een troef die apple wel heeft. Apple heeft  in het verleden ook moeilijkheden gehad met het belijd, of heeft met JOBS zomaar terug aangeworven
ga eens kijken www.amiga.nl voor een goede indruk te krijgen.
Amiga is weer terug, en maar goed ook.
Amiga (met PowerPC) weer 'levend'
26 november 2002 - 19:32    reactie #2
geplaatst door: Peter Villevoye
Het dreigt een beetje "Jantje zei dat Marie zei dat Pietje zei..."
Als we uitgaan van wat het artikel meldt:

Quote "The hardware doesn't ship as a finished box; instead,
customers must build chasses and add peripherals to the boards.
Specifications on the systems may be found at the EyeTech site."

En op die website vinden we meer duidelijkheid:

"If you want a switch-on-and-go AmigaOne system then this
Earlybird offer is not for you. In this case we're afraid that you
have a few more weeks to wait."

Maar als ik dan hun Producten-pagina bekijk,
dan bekruipt me toch het "open kast" syndroom...
Niettemin een leuke ontwikkeling ! :smile:
Studea — Advies - Training - Begeleiding in DTP, web- en app-design.  En... een PixelFreak !
Amiga (met PowerPC) weer 'levend'
26 november 2002 - 19:57    reactie #3
geplaatst door: TB
Volgens het artikel was het inderdaad een zelfbouw-Amiga.

Niet om de Amiga af te kraken (in het geheel niet), maar ik krijg wel het 'BEos' idee. Draaide hier sinds versie 1.0 en was zeer veelbelovend, maar geen software.

Wellicht  jammer dat Apple er niet mee in zee is gegaan ipv Next. Osx valt me wat dat betreft nog steeds, een beetje, tegen.
Het leven kent geen Appeltje-Z (TB, 2002) en overigens ook geen Command-Z
Amiga (met PowerPC) weer 'levend'
26 november 2002 - 20:10    reactie #4
geplaatst door: Peter Villevoye
Citaat
Wellicht  jammer dat Apple niet met BE in zee is gegaan ipv Next.

De directeur van Be (Jean-Louis Gassee) zei ten tijde van de paniek
bij Apple (die naarstig zocht naar een oplossing voor alle problemen)
dat het 'oppikken' van NeXT (en daarmee hun ouwe baas Steve Jobs)
het beste voor Apple was, ondanks dat hij zichzelf daarmee voorgoed
buiten spel zette. Hij had zijn BE nl. ook als "te koop" aangeboden.
Studea — Advies - Training - Begeleiding in DTP, web- en app-design.  En... een PixelFreak !
Amiga (met PowerPC) weer 'levend'
26 november 2002 - 20:26    reactie #5
geplaatst door: David Ceulemans
De Amiga was destijds bijna te mooi om waar te zijn. Een makkelijk te gebruiken OS, echte (preemptive) multitasking, kleine programma's, en wat allemaal nog meer. Ook reeds gebaseerd op UNIX trouwens.

Vorig jaar besloot ik uiteindelijk dan toch maar eens een 'nieuwe' machine aan te schaffen; een (i)Mac dus. Best wel tof, maar OS 9 was toch niet HELEMAAL wat ik gewend was van AmigaOS 3.1 (ik draaide immers DOpus als WB vervanger, voor zij die weten waar ik het over heb).
Pas vanaf OS X kreeg ik echter het gevoel dat ik een stapje vooruit deed. Maar daar heeft Apple dus wel dik 10 jaar over gedaan... (Over de PC zal ik het dan niet eens hebben, die staan wat mij betreft nog in het Amiga OS 1.3 tijdperk)

Maar eerlijk gezegd - een Amiga revival: Ik geloof er niet meer in. Ik was destijds zowat de grootste Amiga fanaat die er was en had als ondervoorzitter van de grootste AmigaClub in België zelfs persoonlijke contacten met verschillende 'kopstukken' van Amiga en heb vaak genoeg 'hot news' en info onder NDA te horen gekregen. Sommige dingen daarvan zijn gebeurd, van andere plannen helaas niets...

Laat ik besluiten dat ik - als voormalig Amiga Freak - me uiteindelijk erg thuisvoel bij de Mac... ben nu een Mac Freak dus ;)

Dave.

(Maar ik blijf sympathie voelen voor Amiga, en hoop dat er toch nog iets van komt... Wie weet ;) )
Amiga (met PowerPC) weer 'levend'
28 november 2002 - 23:11    reactie #6
geplaatst door: Guest
Vol interesse volg ik de reakties op deze (vind ik) opmerkelijke ontwikkeling. Ikzelf ben voor een belangrijk deel van mijn jeugd opgegroeid met de Mac, hoewel dit voornamelijk was toe te schrijven aan de "mazzel" die ik had omdat de school waar ik op zat er verscheidene hadden. Echter, laten we niet vergeten dat het Amiga platform oplossingen bood, vergelijkbaar met de Mac, alleen voor een derde van de prijs, met - aanvankelijk, dus voor 1987 - betere uitbreidings mogelijkheden. Laten we wel zijn, behoorlijk relevante criteria om te overwegen een Amiga te kopen.
Apple was - hoewel ik fruit in mijn bloed heb - het Apple van vandaag niet geweest als er niet de plotseling snelle ontwikkeling van DTP was geweest.

De enige reden dat ± 85 % Windows draait, heeft uitsluitend te maken met markt strategie, want een computer bouwen kan ik zelf ook wel, een OS schrijven en ontwikkelen echter niet, vraag dat maar eens aan Dell, Compaq, Packard Bell of de honderden "followers" die reeds ter ziele zijn gegaan.
Apple staat op een zesde plaats wereldweid, maar in de top tien bestaan er echter maar een paar die een eigen platform in stand houden. (food for thought)

Terugkomend op Amiga, ik denk dat de enige redelijke overlevingskans hiervoor juist de moeilijkste is: een software platform in stand brengen en houden. Persoonlijk denk ik dat dit nog wel eens moelijk kan worden. Hoewel ik erg benieuwd ben naar de ontwikkelingen, maar ik vrees een Atari/Commodore herhaling, en dat hadden beide platforms niet verdiend. Laten we het er op houden dat de 68xxx alternatives te naief waren, inclusief Apple, juist Apple, want toen ze de kans hadden, waren macht spelletjes belangrijker...(keep it real)

Chriz.

P.s. Maar ehhh....Amiga back ? I'm thrilled... :cool: