[img=right]http://www.macfreak.nl/base/data/news/images/dasboot-icon.jpg[/img]Heb je een iPod of een externe harddisk die je wilt gebruiken om een Mac na te kijken en zo nodig te repareren?
En ben je in het bezit van
DiskWarrior van Alsoft,
Techtool Pro van Micromat, Drive Genius en/of Data Rescue II van
Prosoft of
FileSalvage van SubRosaSoft (en dan ben ik er vast nog wel een paar vergeten)?
Dan kan je met het gratis
DasBoot (ook van SubRosaSoft) je iPod of externe drive in een reparatie-
tool voor noodgevallen maken. Ik heb het nog niet getest, maar ik neem aan dat dit een enorm stuk snelheidswinst zal opleveren ten opzichte van het opstarten van een CD of een externe harddisk met een volledig systeem er op. Daarbij heb je dan ook meteen een drive die zowel PowerPC als Intel processors op kan starten, mijn DiskWarrior CD kan dat in ieder geval.
Waarschijnlijk zijn ze bij Micromat hier niet erg blij mee, die hebben met de
Protogo iets wat hier op z'n minst op lijkt, maar dan kost het $ 135.
En voor degene die het woordgrapje van dit nieuwe product misschien is ontgaan: het werkwoord
to boot betekent opstarten en
Das Boot is een erg goed gemaakte oorlogsfilm uit 1982 met als onderwerp de tweede wereldoorlog vanuit Duits perspectief, en dat ook meteen cinematografisch erg goed deed. De film is dan ook meerdere malen
bekroond.
Als deze software goed werkt, dan denk ik dat het ook wel een paar onderscheidingen in de wacht zal kunnen slepen.
Bij mij is het in ieder geval erg welkom, ook omdat
BootCD nooit verder is gekomen dan ondersteuning van Panther (Mac OS X 10.3.x).