
Apple controleert subtiel haar thuiswerkers
Bij Yahoo mag je inmiddels al niet meer thuis werken. CEO Marissa Mayer
riep onlangs alle thuiswerkers op om weer gewoon op het Yahoo hoofdkantoor te gaan werken, omdat dit ten goede zou komen aan de productiviteit. Forbes noemde deze beslissing echter een
'epic fail', maar Mayer heeft wel degelijk, voor Yahoo, een juiste beslissing genomen. Yahoo kampte met een enorm aantal mensen dat thuis werkte, waardoor gedeeltes van de organisatie niet meer met elkaar communiceerden buiten e-mail om.
Thuiswerken, een onderdeel van
het nieuwe werken, doet ook steeds meer zijn intrede in Nederland, al kunnen wij nog wel wat leren van de Amerikanen, neem bijvoorbeeld Apple. Zoals eigenlijk met alles heeft Apple ook hier weer haar eigen aanpak hoe om te gaan met thuiswerkers. Niet in de zin dat het een aparte groep mensen is, maar een manier om ook op deze werknemers een zekere controle te kunnen uitoefenen, zoals je dat ook zou doen bij werknemers die gewoon op kantoor zitten. De klantenservice van Apple, de zogenaamde
At-Home Apple advisors, zijn die thuiswerkers die Apple vanwege economische redenen liever thuis heeft dan op een kantoor.

Onze collega's van Techcrunch hebben hier wat onderzoek naar proberen te doen en zijn in contact gekomen met zo'n 40 medewerkers van Apple. Uiteraard wordt hier ook weer erg geheimzinnig over gedaan en Apple zelf wilde niet eens commentaar leveren. De resultaten van het onderzoek zijn enigszins apart te noemen. Zo kan Apple je verplichten om je camera aan te zetten, zodat men kan zien dat je ook daadwerkelijk achter je computer zit en moet je zeker iedere 30 seconden je muis bewegen, want anders gaan er bij Apple HQ alarmbellen rinkelen. Mocht je na een subtiel seintje je muis nog niet hebben bewogen, dan kan er een vanuit Apple een belletje verwacht worden met de vraag waarom je niet aan het werk bent.
Natuurlijk zal bovenstaande uit verband zijn getrokken, maar we vermoeden dat Apple wel een soort van controle toepast op 'thuiswerkers'. Enfin, interessant
leesvoer voor deze zeer warme dag.