Apple introduceert Motion en Production Suite
10 augustus 2004 - 14:00   
geplaatst door: Appleidee
[img=right]http://a248.e.akamai.net/7/248/2041/601/store.apple.com/Catalog/US/Images/cp_sw_motion.gif[/img]Apple heeft vandaag Motion geïntroduceerd. Motion is het pakket dat nog net even miste aan het digitale video-pakket van Apple. Motion voegt onderdelen toe als simulaties uit de natuur zoals zwaartekracht en wind. Ook voegt het interactie toe tussen meerdere objecten. Motion heeft ook een engine aan boord die makkelijk rook en vuur toevoegd waar het nodig is. Deze engine kan er voor zorgen dat het maken van speciale effecten nu nog makkelijker en zo goed als ongelimiteerd is.

Verder is er een goede integratie tussen Motion en de al bestaande programma's. Projecten kunnen vanuit Final Cut pro HD zo in Motion geopend worden en je kunt er makkelijk mee verder gaan. Verder is Motion (mits aan een configuratie van minimaal een 2,2 GHz G5 wordt voldaan) te gebruiken in realtime.

Ook introduceerde Apple vandaag Production Suite. Product suite is een verzameling van het nieuwe pakket Motion, Final Cut Pro HD, (inclusief, LiveType, Soundtrack en Compressor) en DVD Studio Pro. Dit alles voor de schappelijke prijs van € 1.399,-

De systeemeisen om dit allemaal fatsoenlijk te kunnen laten draaien zijn echter scherp.
Apple introduceert Motion en Production Suite
10 augustus 2004 - 15:24    reactie #1
geplaatst door: Reflex
mwah, vind persoonlijk de systeemeisen wel meevallen. Videobewerking is geen licht materiaal.

Maar ik ben hier content mee :) het zou fijn zijn als Apple een wat stevigere voet op de videoediting markt kreeg :)
God has a hard on for Marines, because we kill everything we see. He plays His games, we play ours. To show our appreciation for so much power, we keep heaven packed with fresh souls. God was here before the Marine Corps, so you can give your heart to Jesus, but your ass belongs to the corps.
Apple introduceert Motion en Production Suite
10 augustus 2004 - 15:30    reactie #2
geplaatst door: Appleidee
Sterker nog, Apple probeert dat al.
Apple heeft Adobe al zo goed als van de Mac-video markt gejaagd.
De heren uit Cupertino proberen na de muziekmarkt nu ook hier
een monopoly te creëren.
Apple introduceert Motion en Production Suite
10 augustus 2004 - 15:34    reactie #3
geplaatst door: oogappel
Ik las laatst een goed artikel in de AV Report waar de positie van Apple in de TV Branche werd duidelijker gemaakt. EO is wereldwijd waarschijnlijk de grootste afnemer van Final Cut Pro  :thumbs-up:
Apple introduceert Motion en Production Suite
10 augustus 2004 - 15:40    reactie #4
geplaatst door: Appleidee
Niet CNN?
Ik weet wel dat de EO ooit 150 paketten Final Cut Pro 3
geleverd had gekregen.
Een koopje trouwens voor die Production Suite, maar € 1.399,-
Dan mis je alleen nog Shake.
Apple introduceert Motion en Production Suite
10 augustus 2004 - 16:01    reactie #5
geplaatst door: Ger Nijkamp
van het ModeratorTeam
Onderwerp verplaatst.
Website: gernijkamp  
Linkedin: gernijkamp
Apple introduceert Motion en Production Suite
10 augustus 2004 - 16:33    reactie #6
geplaatst door: oogappel

Citaat
Appleidee om 15:40, 10-08-2004
Niet CNN?
Ik weet wel dat de EO ooit 150 paketten Final Cut Pro 3
geleverd had gekregen.


Ik las dus dat ze 97 of 79 (weet niet meer zo uit mn hooft) licensies hebben. Dit maakt ze een serieuse gesprekspartner voor Apple over verdere ontwikkelingen van FCP.  
Apple introduceert Motion en Production Suite
10 augustus 2004 - 16:49    reactie #7
geplaatst door: iWilco
Valt wel mee hoor bij de omroep. Avid is op dit moment nog steeds leading binnen omroepen en facilitaire bedrijven. De AKN (AVRO, KRO, NCRV) gaan dit najaar bijvoorbeeld van start met 3 unities met Newsroom Cutters (ongeveer 20!!! stuks) en diverse mediabrowsers op PC's van programmamakers door het hele pand. Allemaal Avid. De EO en een enkele producent danwel facilitair bedrijf biedt welliswaar Final Cut mogelijkheden. Maar bij veel professionele editors is er (onterecht overigens) ook weerstand tegen Final Cut. Het pakket zou te weinig professioneel zijn. Dit heeft allemaal te maken met de introductie van FCP indertijd, welke het niet haalde bij de reeds bestaande pakketten van Avid.

Ik zelf maak van beide pakketten met veel plezier gebruik. Allebeid hebben zo hun voor en nadelen. Het allergrootste nadeel blijft op dit moment de lastige compatibilteit van data, sequences en mediafiles tussen beide systemen. Via EDL export kun je wel van Avid naar FCP en terug en er zijn ook wel enige software pakketten (Automatic Duck), maar geen methode verdient de hoofdprijs. Als Apple zich definitief zou willen nestelen in het professionele wereldje, dan zouden ze op z'n minst de export van en naar moeten verbeteren.

Binnen het omroep wereldje lopen er veel Apple-freaks om het zo maar eens te noemen. Toch werken veel noodgedwongen op PC's. Juist door de introductie van FCP, waarmee Apple een directe concurrent werd van Avid,  heeft Apple het indertijd verbruit. FCP was bij haar introductie nog niet volwaardig genoeg en was geen keuze voor de profs. Als tegenzet voor de move van Apple ging Avid voornamelijk leveren voor het PC platform. Inmiddels draait Avid software weer gewoon ook op het Apple platform. Maar inmiddels hebben velen door bovenstaande geschiedenis geinvesteerd in PC's. Ik ken een editing bedrijf wat bijvoorbeeld haar Avid software draait op PC's, maar deze wel aangesloten houd op een Apple monitor (vanwege het logootje).

Het klopt dat de EO zo goed als helemaal draait  op FCP en Apple. Het is echter wel de vraag of ze dit zullen gaan volhouden. Qua digitalisering zullen de omroepen technisch steeds nader naar elkaar toegroeien. En vanwege de hierboven beschreven compatibiliteitsproblemen vermoed ik dat de kleine spelers in het geheel dan het onderspit zullen delven en Avid en PC toch de eindstandaard zullen worden.

Apple introduceert Motion en Production Suite
10 augustus 2004 - 21:32    reactie #8
geplaatst door: heuvelrach
En dat noem je meevallen? Dat valt volgens mij tegen. :wink:
iMac alu 20", 2,4Ghz, 320 GB, 2GB, OS X 10.6
Apple introduceert Motion en Production Suite
10 augustus 2004 - 21:58    reactie #9
geplaatst door: wickedme
Ik geef AVID juist op de iets langere termijn geen schijn van kans.

De reden dat veel editors nog op een AVID werken, is dat ze daar aan gewend zijn geraakt op de filmacademie. Echter de huidige generatie editors heeft veel vaker thuis een FCP set staan.

Aangezien AVID duur is (reken maar eens uit wat een FCP set kost tegenover een AVID set) en maar langzaam door ontwikkelt (die Adrenaline is ook nog verre van bugvrij) en FCP daarentegen snel en goed doorgroeit (zie de integratie met DVD studio Pro en een perfecte off-line/on-line tool als Motion) gaat AVID deze race gewoon verliezen. De volgende versie van Final Cut gaat de nekslag worden voor AVID, let maar op.

Apple introduceert Motion en Production Suite
10 augustus 2004 - 22:04    reactie #10
geplaatst door: wickedme

Citaat
iWilco om 16:49, 10-08-2004
Juist door de introductie van FCP, waarmee Apple een directe concurrent werd van Avid,  heeft Apple het indertijd verbruit. FCP was bij haar introductie nog niet volwaardig genoeg en was geen keuze voor de profs. Als tegenzet voor de move van Apple ging Avid voornamelijk leveren voor het PC platform. I


Dit is niet een helemaal juiste voorstelling van zaken (of liever gezegd: een helemaal niet juiste voorstelling). AVID gaf als reden voor het niet meer op Mac hardware ontwikkelen, dat de mac niet snel genoeg zou zijn. De echte reden was echter dat Microsoft een groot aaneel AVID had gekocht om op die manier een positie binnen de videowereld te veroveren. Dit was alles lang voordat Apple met Final Cut kwam. Pas later kwam Apple met Final Cut, en bleek de Mac dus zonder moeite snel genoeg voor uncompressed video! En dat zonder alle extra hardware van een Avid.
Apple introduceert Motion en Production Suite
10 augustus 2004 - 22:08    reactie #11
geplaatst door: wickedme

Citaat
Appleidee om 15:30, 10-08-2004
Sterker nog, Apple probeert dat al.
Apple heeft Adobe al zo goed als van de Mac-video markt gejaagd.


Het zou erg jammer zijn als Adobe ook zijn After Effects van de Mac markt terug trekt (wat ik niet verwacht overigens). Motion kan voorlopig op een hoop punten nog niet tippen aan After Effects, en ik denk dat de Video Suite van Apple en de producten van Adobe (Photoshop/Illustrator, After Effects) elkaar op dit moment juist heel mooi aanvullen. Hopelijk kan Adobe wel wat leren van de Quicktime integratie en de real time previews van motion!
Apple introduceert Motion en Production Suite
11 augustus 2004 - 13:16    reactie #12
geplaatst door: iWilco
Wicked me. Met interesse jouw correcties gelezen. Wat die hele geschiedenis betreft, zoals ik hem schets ken ik 'm. Maar jouw verhaal heb ik ook eerder gehoord. Ik denk zelf dat er veel meer heeft meegespeeld dan mijn of jouw verhaal alleen. In ieder geval is het jammer dat het zo gelopen is. En de gevolgen voor Mac binnen de professionele wereld zijn nog steeds voelbaar. Op de meeste plekken staan nu PC's, terwijl dat vroeger anders was.

Je opmerkingen over editors deel ik niet. De filmacademie is niet het enige opleidingsinstituut. Er sijn er meerdere in Nederland (ik  dacht een stuk of 5 kleiner en grotere). Neem bijvoorbeeld ook de Media Academie in Hilversum. Zij geven cursus in zowel Avid als FCP gebruik. Wellicht dat steeds meer editors thuis FCP gebruiken, maar zo zijn er nog ook steeds die kiezen voor Avid. Veel freelancers werken namelijk op sets van facilitaire bedrijven en omroepen. De meeste van deze bedrijven en omroepen hebben nu eenmaal gekozen voor Avid, dus als freelancer moet je wel.

En die sets zullen echt niet snel plaatsmaken voor Mac en FCP. Daarvoor zijn de investeringen te hoog geweest en verliest men compatibiliteit met andere bedrijven en omroepen. Hoewel ik een true-believer van Mac ben, zou ook ik op dit moment daarom ook nog steeds kiezen voor Avid. En niet alleen daarom. Avid Express Pro en de Composer zijn prima stukjes software om mee te werken. Vorig jaar heb ik zelf nog met een Adrenaline gewerkt. Met veel plezier. Je bug-verhaal is terecht, maar ook daar waren toen voldoende work arounds voor en we zijn nu al weer een jaar verder.

Bovendien heeft ook Avid de consumentenmarkt ontdekt. Denk aan Avid Free DV in vergelijk tot iMovie. Dus ook op dat front is Avid minder geneigd alleen maar high-end te denken en te werken.

Het klinkt bijna alsof ik alleen maar voor Avid ben. Dat is niet zo. Thuis gebruik ik voor de lol Final Cut Pro. Zou de compatibiliteit met Avid worden verbeterd, dan zou ik ze zelfs professioneel kunnen/willen gebruiken. Maar nu is deze compatibiliteit gewoon naar anderen er niet en dat is dus vreselijk onhandig. Ik vind dat Apple een strategische fout heeft gemaakt door de metadata die bij elke clip hoort anders in te delen dan Avid doet. En dat terwijl die metadata identiek is. Misschien zijn daar wel heel goede technische of zelfs juridische redenen voor (auteursrechtelijk zit ik dan aan te denken). Maar het blijft jammer.

Voorlopig blijf ik beide pakketten trouw en wil ik niet alleen blind zijn voor het feit dat ergens nu eenmaal een apple logootje op zit. Toegegeven, het blijft een lekker logo!
Apple introduceert Motion en Production Suite
11 augustus 2004 - 13:19    reactie #13
geplaatst door: iWilco
Nog even kort, Avid software zoals bijvoorbeeld Avid Express draait ook op Mac en is dus niet exclusief alleen voor de PC!