Naast een webcam heeft Apple ook een bijpassend stukje software uitgebracht. Met de betaversie van
iChat AV kun je namelijk chatten met behulp van beeld en geluid, niet alleen maar met tekst. iChat AV ondersteunt in principe elke FireWire webcam, alhoewel Apple natuurlijk de voorkeur geeft aan hun
iSight.
Nieuwe mogelijkheden zijn o.a. een testvenster zodat je de plaatsing en de belichting van de camera kunt optimaliseren en een videovenster van minimaal 352x288 pixels met Picure-in-Picture. Zelfs als je alleen een 56K modem hebt kun je iChat AV gebruiken voor audio-only chatsessies met vrienden en familie.
De releaseversie van iChat AV gaat standaard meegeleverd worden bij Mac OS X v10.3 Panther, maar voor gebruikers van Mac OS X v10.2 zal de prijs van iChat AV $29,95 gaan bedragen.
Update 1: Inmiddels is er een petitie gestart voor USB ondersteuning in iChat AV! Even tekenen dus als je ook graag een USB Webcam zou willen gebruiken:
http://www.petitiononline.com/iChatUSB/petition.htmlUpdate 2: Mocht je geluidsproblemen ondervinden, laat dan de audio-voorkeur niet op "None" staan maar kies voor een acceptabel getal. Tja, het is een beta-versie, hè... NB: hogere getallen kiezen wil zeggen dat je machine misschien onnodig veel moeite doet om signaal aan de overkant te krijgen, terwijl een lagere kwaliteit juist prima zou kunnen werken !
Tip: Je kan nu ook returns als tekst typen in het tekstveld, met option-Return.