Messages: iMessages en FaceTime in iChat
16 februari 2012 - 18:45   
geplaatst door: Robert
[img=right]http://www.macfreak.nl/base/data/news/images/Messages-6.1-Icoon.jpg[/img]Met de aankondiging van Mountain Lion heeft Apple ook meteen een public beta van Messages uitgebracht, die je hier naar binnen kunt halen.

De informatie van Apple's eigen persbericht vertelt ons hierover het volgende:

Citaat


Deze evaluatieversie van Mountain Lion voor ontwikkelaars bevat het nieuwe programma Messages, dat in de plaats is gekomen van iChat. Hiermee kun je op je Mac onbeperkt sms'jes, foto's en video's sturen naar een andere Mac of een iOS-apparaat. Berichten blijft AIM, Jabber, Yahoo! Messenger en Google Talk ondersteunen. Vanaf vandaag kunnen Lion-gebruikers op www.apple.com een bètaversie van Messages downloaden. De definitieve versie zal deel uitmaken van Mountain Lion.


En dat 'in de plaats gekomen' is iets aparts, want eigenlijk krijg je een nieuw icoon en een nieuw programma, terwijl iChat verdwijnt. Maar je iChat venster blijft wel gewoon bestaan, naast het nieuwe venster van Messages, en het versienummer is 6.1 en dat lijkt me nogal hoog voor een beta-versie. Kortom, voor het moment is Messages een soort hybride versie van Apple's visie op de toekomst en het oude iChat.


In het nieuwe venster kan je contact maken met andere gebruikers, waaronder mensen met een iDevice met iOS 5 er op.

http://www.macfreak.nl/base/data/news/images/Art.Messages1-b-Venster.png
Messages: iMessages en FaceTime in iChat

(klik op het plaatje voor een grotere versie)

Om dat voor elkaar te krijgen vraagt Messages tijdens de eerste opstart dan ook naar je Apple ID en welke e-mailadressen je daar eventueel aan wilt verbinden.

http://www.macfreak.nl/base/data/news/images/Art.MessagesVenster2.png
Messages: iMessages en FaceTime in iChat

(klik op het plaatje voor een grotere versie)

Mocht je die stap op dat moment overslaan, dan kan je die ook later natuurlijk nog uitvoeren vanuit de voorkeuren van Messages.

http://www.macfreak.nl/base/data/news/images/Art.MessagesVenster4.png
Messages: iMessages en FaceTime in iChat

(klik op het plaatje voor een grotere versie)

Gelukkig heeft Apple er ook voor gekozen om FaceTime voortaan door Messages uit te laten voeren, dus het ziet er naar uit dat we in Mountain Lion niet met drie verschillende programma's opgescheept zullen zitten, maar voor alle communicatie via Apple's kanalen eindelijk binnen één programma kunnen blijven.

De installatie was bij mij zo gepiept - er moest alleen even herstart worden - en Messages is bij mij tot op dit moment lekker stabiel. Voorlopig zullen we de iChat-venster alleen nog wel even nodig hebben, want de optie om bijvoorbeeld het scherm van een ander over te nemen heb ik nog niet in het nieuwe venster van Messages ontdekt.

Voor Messages heb je minimaal OS X 10.7.3/Lion nodig, het is 5 MB groot en hier naar binnen te halen.
Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
Messages: iMessages en FaceTime in iChat
16 februari 2012 - 21:01    reactie #1
geplaatst door: peterdh
Werkt tot nu toe prima, en de grap is je iPhone rinkelt keurig mee elke keer als je een berichtje binnenkrijgt. ook de hele conversatie (getypte uiteraard) komt daarop binnen, de video natuurlijk niet.
Wel lichtjes irritant trouwens dat geluid dat je telefoon maakt, je kan hem het beste maar even op stil zetten dan.
Fit & Firm Massage, Groet, Peter
Messages: iMessages en FaceTime in iChat
17 februari 2012 - 08:50    reactie #2
geplaatst door: kazzo
Ik krijg geen enkele contactpersoon in beeld. Is het niet gewoon mogelijk je adresboek (Mac) eraan te koppelen en meteen te zien wie (i)Message beschikbaar heeft?
mac pro + iphone
Messages: iMessages en FaceTime in iChat
17 februari 2012 - 08:58    reactie #3
geplaatst door: Flix
Hmmm, erg beta.
Het oude iChat venster ben ik na één keer gebruik kwijt, en krijg ik niet terug via een of ander menu-commando.
En het valt me tegen dat je niet de hele berichten geschiedenis uit je iOS apparaat ook in dit programma krijgt.

Edit (bij punt 1): toch wel (althans: nu wel): onder Venster>Contactpersonen komt het 'oude' iChat venster weer naar voren.

(Bewerkt door Flix om 9:03, 17-02-2012)
Messages: iMessages en FaceTime in iChat
17 februari 2012 - 13:18    reactie #4
geplaatst door: Jurriaan
Van mij mag deze zin "Voor Messages heb je minimaal OS X 10.7.3/Lion nodig," wel voor het linkje naar de download.
Dan is het voor 10.6 en eerder gebruikers gelijk duidelijk dat Message aan hun neus voorbij gaat.
MBA '20 M1| SE1 & 2 iOS 15/18 | Mini6 iPadOS 18 | ATV 4K MKI  TVOS18|
Messages: iMessages en FaceTime in iChat
19 februari 2012 - 13:09    reactie #5
geplaatst door: Robert
@ Jurriaan: Als je het nieuwsbericht leest dan weet je dat al (het staat aan het eind voor de download-link). En de mensen die het meteen naar binnen halen zonder het nieuwsbericht te lezen, daar kunnen wij moeilijk wat voor doen...
Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
Messages: iMessages en FaceTime in iChat
31 maart 2012 - 10:37    reactie #6
geplaatst door: lions193
Mmmm net pas ontdekt deze iMessage beta! Voor mij een uitkomst omdat ik typen op mijn iPad of iPhone niet echt fijn vind daarom is dit perfect.
Mac mini m2, iPhone 12 Pro Max, iPad Air