
Apple koopt verrassend PA Semi
Apple heeft vandaag chipfabrikant
P.A. Semi gekocht voor -
volgens Forbes - 278 miljoen dollar en daarmee velen in de computer-industrie verrast. PA Semi is vooral bekend door het maken van chips met een erg laag energieverbruik, technology en know-how die Apple natuurlijk goed kan gebruiken.
Apple woordvoerder Steve Dowling wilde er duidelijk niet veel over kwijt en had er alleen het volgende over te zeggen
Apple buys smaller technology companies from time to time, and we generally do not comment on our purposes and plans
Vrij vertaald: Apple koopt van tijd tot tijd kleinere bedrijven en in het algemeen geven we geen commentaar over onze doelen en plannen voor de toekomst.Voor met name Intel zal dit hoogstwaarschijnlijk als een enorme verrassing zijn gekomen, zij kwamen recent met met hun eigen processor met een laag verbruik,
de Atom die midden dit jaar op de markt zou moeten komen.
Grappig genoeg zijn de processors van P.A. Semi gebaseerd op de PowerPC architectuur die Apple juist achter zich heeft gelaten toen er besloten werd om over te stappen op Intel processors. Drie jaar geleden - dus voor de overstap - zijn er ook al intensieve contacten geweest tussen Apple en P.A. Semi, maar die waren toen naar alle waarschijnlijkheid om te kijken wat de beste optie was in plaats van de PowerPC voor de desktop die IBM leverde.
Op het moment is het natuurlijk speculatie wat Apple heeft bewogen om deze beslissing te nemen. De ontwikkelingen de laatste tijd rond PWRficient processors van P.A. Semi zijn op zich al interessant genoeg, maar strategische beslissingen zoals niet te veel van Intel afhankelijk willen zijn zouden natuurlijk ook mee kunnen spelen.
Eén ding kan in ieder geval gerust gezegd worden, net als je het gevoel hebt dat Apple relatief weinig in het nieuws is komen ze meestal wel weer met iets verrassende aankondiging.