
Apple lanceert zoals verwacht ook iTunes Radio
Apple heeft vandaag ook iTunes Radio gepresenteerd. iTunes Radio heeft meer dan 200 stations en wordt aangevuld met muziek uit de
iTunes Store. Het leuke van deze dienst is dat de keuze uit de beschikbare stations gebaseerd is op jouw muzieksmaak. iTunes Radio past zich dus dynamisch aan aan jouw muzieksmaak. Het systeem wordt beter gepersonliseerd naar mate je er meer gebruik van maakt. Hoor je een nummer dat je bevalt, dan kun je deze markeren of direct kopen in de
iTunes Store.
Daarnaast biedt de iTunes altijd exclusieve premières aan van recente nummers en livestreams van het iTunes Festival. iTunes Radio is beschikbaar vanaf dit najaar en je kan de radio stations laten aanpassen aan je eigen muziekcollectie.
Ook kun je de hulp van Siri inschakelen. Vraag "Who plays that song?" of "Play more like this" en Siri bedient je op je wenken. Of zeg iets als "Play Jazz Radio" of vraag naar een van je bestaande favoriete stations en genres. Je scherpt je stations verder aan door Siri te vertellen wat je wel en niet leuk vindt. Een nummer pauzeren, stopzetten of overslaan kan Siri ook voor je doen. Als je een mooi nummer hoort, vraag je Siri om dit op je verlanglijstje te zetten, zodat je het later kunt downloaden.
iTunes Store is adware die voor iedereen gratis is. iTunes Match-gebruikers kunnen iTunes Radio zonder reclames beluisteren. Met iTunes Match kun je al je muziek zelfs nummers die je van cd's importeert in iCloud bewaren. In dat geval kan iTunes Radio uit je hele muziekverzameling putten om je stations nog verder te personaliseren. iTunes Match kost 24,99 per jaar.