
De FBI wil graag mee kunnen blijven kijken (Upd.)
Sinds Edward Snowden een boekje open deed over de schaal waarop de National Security Agency (NSA) in de V.S. - praktisch zonder enige democratische controle - onze privégegevens aan het bekijken was, ontstond er een storm van kritiek. Maar omdat er op die kritiek vanuit de politiek geen goed antwoord kwam nam het bedrijfsleven zijn eigen maatregelen, met Apple voorop.
Want Apple bracht met iOS 8 als eerste een besturingssysteem uit dat niet alleen versleuteld is, maar waar zij zelf de sleutel niet van hebben. Dus als er van rechtswege een bevel zou komen om data van een
iPhone met iOS 8 over te dragen dan kan Apple dat helemaal niet meer.
Meer over dat onderwerp was al eerder op MacFreak te lezen in
dit nieuwsbericht.
James Comey is de directeur van de FBI, en die is helemaal niet blij met dit besluit van Apple (en Google, dat snel Apple's voorbeeld volgde), en dat vertelt hij in
dit interview met Re/code.
I am a huge believer in the rule of law, but I am also a believer that no one in this country is above the law. What concerns me about this is companies marketing something expressly to allow people to place themselves above the law.
We begrijpen zijn bezwaar, want dit zou bijvoorbeeld kunnen betekenen dat terroristen minder van de opsporingsinstanties te vrezen zullen hebben. Maar we vragen ons ook af of hij zich niet tot de verkeerde partijen heeft als hij Apple en Google aanspreekt.
Want zou hij zich tot nu toe niet juist sterk hebben moeten maken voor een grotere democratische controle op de instanties die bezig zijn met onze gegevens uit te lezen, en zou hij dat niet nog steeds moeten doen? Als dat allemaal goed geregeld was geweest dan had Apple misschien helemaal nooit besloten om te kiezen voor zo'n zware beveiliging van onze gegevens.
Update: James Comey is niet de enige die zich heeft uitgelaten tegen deze versleuteling, in The Washington Post
kunnen we ook lezen wat John J. Escalante (chief of detectives, Chicago's police department) hierover denkt:
Apple will become the phone of choice for the pedophile. The average pedophile at this point is probably thinking, I've got to get an Apple phone.
We vragen ons af of deze mensen realiseren dat ze nu op zijn minst indirect reclame aan het maken zijn voor Apple, kennelijk maakt iOS 8 het veel lastiger om onze privacy te schenden. Waarbij John J. Escalante zich volgens ons in het verleden ook nooit druk heeft gemaakt over die schendingen, wij konden daar in ieder geval niets over vinden.
Update 2: dit keer is het de beurt aan James Cole, de Amerikaanse Deputy Attorney General, om Apple van allerlei dingen te beschuldigen,
volgens hem zal het bedrijf in de toekomst verantwoordelijk kunnen zijn voor gestorven kinderen:
Citing people who were at the Oct. 1 meeting, The Wall Street Journal reports Cole drew a grim picture for Apple General Counsel Bruce Sewell and others in attendance, saying the company is marketing to criminals.
As paraphrased by the publication, Cole reportedly read a portion of Apple's privacy webpage, which says the company is incapable of accessing data stored on hardware running iOS 8 as it no longer stores encryption keys. Apple repeats the claim in a guide to filling out government requests for customer data.
This, the DOJ second in command said, will one day result in the death of a child. Police will say they could have used information stored on an iPhone to save the child or stopped the perpetrator, Cole predicted.
Kortom, er komt steeds meer druk op Apple om de autoriteiten toegang te geven in iDevices, terwijl Apple erg duidelijk maakt dat de privacy van haar klanten voor het bedrijf veel belangrijker is dan die toegang.
En ook dit keer, terwijl het toch van de Deputy Attorney General komt, is er weer geen visie hoe we wel met privacy om zouden kunnen gaan, zonder dat de privacy van onschuldige geschaad wordt. We kunnen ons dan ook niet voorstellen dat Apple hier erg van onder de indruk zal zijn.
Deze uitlatingen van Deputy Attorney General James Cole komen trouwens terwijl er een week geleden
naar buiten kwam dat het Department of Justice waarschijnlijk al weer andere manieren heeft gevonden om iedereen in de V.S. te kunnen afluisteren.