
Apple wil haar Kaarten app verbeteren samen met Foursquare
Met de introductie van iOS 6 zorgde Apple voor veel ophef en discussie door de Google Maps app in te ruilen voor haar eigen Kaarten app initiatief. We kunnen op z'n minst stellen dat Apple hierin ruimschoots te kort is geschoten, wat ook geleid heeft tot het ontslag van Scott Forstall en teamleden. Scott en zijn team waren verantwoordelijk de implementatie en uitrol van Apple's Kaarten app.
Inmiddels is de
Google Maps app voor iOS 6 verschenen in de App Store en kunnen gebruikers weer gebruik maken van de Google Maps app. Een schijnbaar goede zet voor iOS 6, want het aantal gebruikers van iOS 6 steeg dan ook meteen na de lancering van de kaarten app van Google.
Het zou niet in Apple's aard liggen om bij de pakken neer te zitten en daarom is Senior VP Eddy Cue in gesprek gegaan met FourSquare voor het
verbeteren van de Apple Kaarten app. Apple zou gebruik willen maken van de data van FourSquare om de Apple Kaarten app uit te breiden met data zoals zakelijke informatie, tips van gebruikers en de mogelijkheid om recensies achter te laten en in te zien.
Volgens de WSJ is Apple niet alleen in gesprek met FourSquare maar ook met andere partijen die locatiegegevens kunnen leveren en er onder andere voor moeten zorgen dat de Kaarten app van Apple sterk wordt uitgebreid met lokale gegevens. Op deze manier gaat Apple proberen een inhaalslag en een strategisch voordeel ten op zichte van Google te behalen.
Het is in ieder geval goed nieuws dat Apple Kaarten app nog toekomst heeft, want de dienst heeft zeker potentie.