
Apple wilde eerst met PayPal samenwerken
Kort nadat Apple tijdens het iPhone 6 en Apple Watch event Apple Pay had aangekondigd kwam PayPal met opmerkingen dat het Apple echt niet zo makkelijk zal lukken en zelfs een paginagrote advertentie in de The New York Times. Meer daarover is te lezen in
dit nieuwsbericht, daar kan je die advertentie ook zien.
Maar die advertentie kwam erg snel uit na het event, was PayPal zo snel, of wisten ze al dat Apple Pay er aan kwam.
Uit
dit artikel van Bank Innovation blijkt dat ze heel goed wisten dat Apple met Apple Pay ging komen, want Apple had in eerste instantie contact met PayPal gezocht en wilde het PayPal gebruiken als "preferred payment process".
Toen Apple begon te praten met de banken over Apple Pay gingen ze ook meteen het gesprek aan met PayPal, dat is tenslotte een grote speler in deze markt.
Maar terwijl die gesprekken gaande waren bleek dat PayPal met Samsung ging samenwerken, waarbij de vingerafdruk-scanner van de Galaxy S5 gebruikt ging worden. Die beslissing zou erdoor gedrukt zijn door eBay CEO John Donahoe. Op dat moment was David Marcus nog de baas bij PayPal, en die was helemaal niet gelukkig met deze keuze, en dat zou uiteindelijk één van de belangrijkste redenen zijn geweest waarom Marcus daarna naar Facebook vertrok.
Apple was woedend dat PayPal deze deal met Samsung aanging, en het resultaat was dat PayPal nu helemaal niets meer met Apple Pay te maken heeft.
Inmiddels heeft eBay laten weten dat PayPal volgend jaar zelfstandig naar de beurs gaat, en dus niet meer onder eBay zal vallen. Bank Innovation
trekt de conclusie dat dit met Apple Pay te maken heeft. eBay wil nu graag PayPal te gelde maken, want de kans dat de groei van het bedrijf stevig gehinderd gaat worden door Apple Pay lijkt erg groot.
Nu dit nieuws naar buiten komt lijkt het wel de vraag hoeveel PayPal op de beurs gaat opbrengen, en hoeveel hoger dat zou zijn geweest wanneer PayPal het preferred payment process van Apple Pay geweest was.