WIFI (Airport) en Bluetooth zitten op de zelfde frequentie dus... maak gebruik van de antenne die al in je PB/iBook zit. Je garantie gaat er toch aan dus waarom niet die van de BT plug:
1 Verwijder het plastic en de USB stekker en maak het geheel met draadjes aan de interne USB vast. Zet de boel op de plaats van de airport kaart
2 Verwijder de BT antenne van de BT pcb en/of de voorliggende condensator. De antenne zit aan de andere kant van de USB stekker.
3 Verbind de antenne aansluiting van de BT pcb met de antenne aansluiting van de airport.
Deze oplossing zou de haalbare afstand met BT moeten vergroten. Ik heb dit zelf niet geprobeerd maar het lijkt logisch. Je zult nooit meer de afstand halen die je voor het knutselen haalde maar is vast beter dan als je de BT pcb inpakt in je PB/iBook.
Oh ja, ik zie geen reden waarom je USB poort niet meer zou werken. Het is serieel en kan worden doorgelust en dat is precies wat je doet, alleen intern.