Bluetooth in nieuwe iPod touch
14 oktober 2008 - 01:04   
geplaatst door: Robert
[img=right]http://www.macfreak.nl/base/data/news/images/iPod_Touch_2G.jpg[/img]De dames en heren van EE Times hebben de nieuwe - 2e generatie - iPod touch uit elkaar gehaald en vonden twee nieuwe zaken.

De eerste is niet echt spectaculair te noemen, het flash-geheugen dat gebruikt wordt komt van Micron en niet meer van Samsung. En aangezien het flash-geheugen in de iPhone 3G van Toshiba komt lijkt Samsung zijn positie als voorkeurs leverancier van dit soort geheugen op het moment kwijt te zijn.

Maar het tweede wat werd gevonden is een stuk interessanter voor de eindgebruiker, namelijk dat de communicatiechip die er in zit de Broadcom BCM4325 is. Deze chip zorgt op  dit moment voor de communicatie via Wifi om te surfen en voor de connectie met de iTunes en App Store en de gegevensuitwisseling met accessoires als de Nike+. En bijzonder aan die chip is dat er ook ondersteuning op zit voor FM ontvangst en Bluetooth.

Nu is er op het moment geen enkel programma dat daar gebruik van maakt, maar de mogelijk is in ieder geval aanwezig. Het zou ook kunnen dat de enige reden dat er van deze chip gebruik is gemaakt is omdat het goedkoper was om deze chip op grote schaal in te kopen - dus ook voor de iPhone - maar een mens kan natuurlijk altijd dromen, toch?

Bron: EE Times
Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
Bluetooth in nieuwe iPod touch
14 oktober 2008 - 07:57    reactie #1
geplaatst door: Nickz
Maar is het dan een kwestie van software om de chip ook te gebruiken als BT en/of radio ontvanger? Of kan dat niet zonder hardwarematig te rommelen met de touch?
Bluetooth in nieuwe iPod touch
14 oktober 2008 - 09:55    reactie #2
geplaatst door: Robert
Het lijkt een kwestie van software...
Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
Bluetooth in nieuwe iPod touch
14 oktober 2008 - 14:14    reactie #3
geplaatst door: Borgmonster
Misschien is dit een domme vraag, maar geldt die mogelijkheid tot FM-ontvangst ook voor de iPhone?
iMac 21.5" | 3.06 GHz | 1 TB | 4 GB| Magic Mouse - iPod nano 16Gb 5e gen. Quidquid latine dictum sit, altum viditur -  MacBook Pro 17" SSD - MacBook Pro 13" - iPhone 6S - iPhone 11 Pro
Bluetooth in nieuwe iPod touch
14 oktober 2008 - 18:18    reactie #4
geplaatst door: Davidjm
volgens mij was dit al een paar dagen na de introductie bekend...

en nee helaas geen FM ontvangst...
Bluetooth in nieuwe iPod touch
18 juni 2009 - 11:22    reactie #5
geplaatst door: DMID
Even om een oud draadje een nieuwe twist te geven de volgende vraag; misschien voor jou Davidjm:

Valt er nu met een 2e generatie ipod touch en OS3.0 via bluetooth geluid/muziek te streamen naar een bluetooth headset/speaker?:reading:  :slobber:

Gr,

Dirk
Modern technology
owes ecology
an apology