Er wordt veel verdiend aan iOS games
14 december 2010 - 11:14   
geplaatst door: Robert
[img=right]http://www.macfreak.nl/base/data/news/images/iPad_1e_Generatie.jpg[/img]Aangezien er honderdduizenden iOS devices per dag bijkomen is het niet zo gek dat de markt voor succesvolle apps en games ook razendsnel aan het groeien is. Hoe snel illustreert het spel Infinity Blade dat recent in de App Store verscheen.

Want dit spel, dat voor 4,99 beschikbaar is [ituneslink=http://itunes.apple.com/nl/app/infinity-blade/id387428400?mt=8]voor de iPhone[/ituneslink] en [ituneslink=http://itunes.apple.com/nl/app/infinity-blade/id387428400?mt=8]voor de iPad[/ituneslink], zou na vier dagen al minimaal 1,6 miljoen dollar hebben opgebracht.

Dat resultaat heeft Appmodo trouwens berekend door te kijken hoeveel mensen Apple's Game Center aangaf dat online waren (271.424) en daarna te vermenigvuldigen met de prijs in de App Store in de V.S. ($ 5,99).

En zo'n schatting is dan natuurlijk nog conservatief, want je rekent de spelers die op dat moment niet actief in Game Center zijn niet eens mee en er zijn waarschijnlijk ook nog spelers die Game Center nog helemaal niet in gebruik hebben. Dat die schattingen inderdaad aan de te lage kant zijn wordt dan ook bevestigd door deze tweet van Mark Rein, één van de mannen achter Infinity Blade.
Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
Er wordt veel verdiend aan iOS games
14 december 2010 - 11:42    reactie #1
geplaatst door: Pieterr
Bij Apple zullen ze in ieder geval blij zijn. Van de 1.6 miljoen gaat bijna een half miljoen zo naar Apple.

De ontwikkelkosten voor de eerste versie van zo'n App moet je natuurlijk niet onderschatten. Een paar programmeurs voor een jaar inhuren kost ook een lieve duit.
"One experiment is worth a thousand expert opinions."
Er wordt veel verdiend aan iOS games
14 december 2010 - 12:03    reactie #2
geplaatst door: Robert
@ Pieterr: Natuurlijk kost het heel wat om zo'n spel te maken, maar als er een omzet van zo'n twee miljoen in vier dagen gedraaid wordt dan betekent dat waarschijnlijk dat er aardig wat aan verdiend gaat worden.

En vergeet niet dat Apple ook voor alle bandbreedte moet zorgen (inclusief de latere updates) en dat is ook niet gratis...
Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
Er wordt veel verdiend aan iOS games
14 december 2010 - 12:50    reactie #3
geplaatst door: Blender
Je moet natuurlijk wel met een bijzondere game komen en dat is echt niet zo eenvoudig.
Heb infinity blade ook gekocht want het ziet er erg mooi uit en dat kan ik wel waarderen.
Grote voordeel is natuurlijk dat het om geringe bedragen gaat en dat blijkt goed te werken.