Apple toont Panther tijdens WWDC
21 maart 2003 - 16:02   
geplaatst door: Leon
Apple maakt vandaag bekend dat de Worldwide Developers Conference 2003 is verplaatst naar een latere datum. Deze beslissing is door Apple genomen om ontwikkelaars tijdens de conferentie te kunnen voorzien van een completere bètarelease van de nieuwe versie van Mac OS X (codenaam "Panther"). De WWDC zou aanvankelijk plaatsvinden van 19 tot en met 23 mei, maar is nu verplaatst naar 23 tot en met 27 juni. In plaats van in San José zal de conferentie nu worden gehouden in het Moscone Center in San Francisco.  

“De jaarlijkse Worldwide Developers Conference van Apple is bedoeld om onze ontwikkelaars inzicht te geven in de richting waarin het Mac-platform zich ontwikkelt. De beste manier om dat te doen is iedereen voorzien van een bètarelease van Panther”, aldus Ron Okamoto, vice-president Worldwide Developer Relations van Apple. “Nu we de WWDC hebben verplaatst naar juni, weten we zeker dat alle ontwikkelaars de WWDC zullen verlaten met een exemplaar van Panther.”  

De datum waarop de Early Bird-korting voor vroege aanmelders komt te vervallen is nu 23 mei 2003 in plaats van 18 april 2003. Ontwikkelaars die zich al hebben aangemeld voor WWDC 2003 kunnen contact opnemen met de Apple Developer Connection via een van de e-mailadressen of telefoonnummers die staan vermeld op http://developer.apple.com/contact/programs.html. Voor meer informatie over de onderwerpen die tijdens de conferentie aan bod zullen komen en over wat er te zien is op de tentoonstelling, gaat u naar www.apple.com/wwdc. Hier kunt u zich tevens aanmelden voor de conferentie.
Apple toont Panther tijdens WWDC
21 maart 2003 - 16:38    reactie #1
geplaatst door: Otto
Wel vlot zeg! Ben héél benieuwd...
Apple toont Panther tijdens WWDC
21 maart 2003 - 16:54    reactie #2
geplaatst door: ParadoX
Ja ben ook heel benieuwd en dan vooral naar de release date...want ik hoop niet dat we niet weer een halfjaar moeten wachte! :thumbs-down:  :woot:
Apple toont Panther tijdens WWDC
21 maart 2003 - 16:55    reactie #3
geplaatst door: Leon
Ik wacht liever een half jaar langer en dat we een supersnelle release krijgen, dan dat we het snel krijgen en dat het vol zit met bugs  :wink:
Apple toont Panther tijdens WWDC
21 maart 2003 - 16:59    reactie #4
geplaatst door: Appleidee
Super…

Mijn verwachtingen:

Ondersteunt alleen 64-bit processoren
QuickTime 7.0
Geleverd op DVD
Safari 1.0 als standaard browser. IE er niet meer bijgeleverd.
Keuze tussen Aqua en Metallic

P.s. Leon weet je toevallig iets meer over 10.2.5 dat aan developers zou worden toegestuurd?
Apple toont Panther tijdens WWDC
21 maart 2003 - 17:17    reactie #5
geplaatst door: Plexyglazz
Misschien ook wel een preview van nieuwe Powermacs op de WWDC?

Niet waarschijnlijk, maar misschien introduceren ze eerst wel nieuwe G5/PPC970 machines, met een voorlopige versie van OS X voor 64 Bit processors.

Ik wacht in ieder geval met het aanschaffen van nieuwe hardware tot er nieuwe processoren zijn, mijn iBook en iMac draaien prima op Jaguar.
Panther doen we wel op de volgende machine.   :sigh:
Apple toont Panther tijdens WWDC
21 maart 2003 - 17:29    reactie #6
geplaatst door: Ger Nijkamp
Dit is positief nieuws; naast alle waan- en onzinnige speculaties kun je er in ieder geval uit concluderen dat Apple mooi op schema ligt met de ontwikkeling. En da's op zich al een hele prestatie.

:thumbs-up:

[ Ger ]
Website: gernijkamp  
Linkedin: gernijkamp
Apple toont Panther tijdens WWDC
21 maart 2003 - 18:13    reactie #7
geplaatst door: Jules
Citaat
Appleidee om 16:59, 21-03-2003

Super…

Mijn verwachtingen:

Ondersteunt alleen 64-bit processoren
QuickTime 7.0
Geleverd op DVD
Safari 1.0 als standaard browser. IE er niet meer bijgeleverd.
Keuze tussen Aqua en Metallic

P.s. Leon weet je toevallig iets meer over 10.2.5 dat aan developers zou worden toegestuurd?



Dat het alleen 64 bits processoren zou ondersteunen lijkt me niet voor de hand liggend. De consumentenmachines van Apple zouden het dan nog minimaal een jaar moeten doen met iets dat de pers als een verouderd OS zou zien. Slechte reclame imo. Bovendien denk ik niet Apple zin of tijd heeft om twee OSsen naast elkaar te onderhouden. Ik denk dat OS X.3 zeker 64 bits library's zal hebben, maar nog niet volledig 64 bits-native zal zijn. De PPC 970 kan immers zonder merkbare 'performance penalty' 32 bits code draaien. 10.3 zal gewoon een 32 bits OS zijn, met native ondersteuning voor de PPC 970 (als hij komt), en een aantal 970-specifieke mogelijkheden (lees: geheugenbeheer en threadmanagement).

Over M$: Ik vermoed dat er ongeveer tegelijkertijd met 10.3 een nieuwe versie van IE gepresenteerd zal worden. Apple zal deze, naast Safari, meeleveren met het OS. Het IE icoon zal echter niet meer standaard in de dock staan (en/of Apple biedt bij de eerste boot de optie om een van beiden als standaardbrowser in te stellen).

Ik hoop dat Apple de horizontale streepjes in Aqua laat vallen, dat maakt het imo een stuk aantrekelijker voor het oog. Als ze gaan voor een systemwide keuze tussen metal en Aqua, schiet het concept van de textured windows imo zijn doel voorbij (bedoeld voor applicaties die aan een min of meer specifieke set voorwaarden v oldoen). Bovendien zou Apple dan in bijvoorbeeld in de Finder de vensters aan de randen versleepbaar moeten maken, en vele third party apps zouden moeten worden aangepast. Ik kan me wel voorstellen dat Apple het huidige Aqua vervangt door een nieuw type (confgureerbaar?) textured window welks echter niet brushed metal in zijn huidige vorm is.

Alleen op DVD: dan zou Apple alle machines standaard met een combo-drive moeten leveren: zou mooi zijn! Ik geloof er echter vooralsnog niet in, maar we zullen zien.

Ikzelf verwacht (oa):
- Cocoa Finder met extra mogelijkeden. De huidige finder blijft beschikbaar voor gebruikers van Classic. Als dit het niet haalt: slimmere multi-threaded carbon finder. Veel zal afhangen van de volgroeidheid van bijvoorbeeld Quark op OS X. Geen quark, een cocoa finder.
- Sterk uitgebreide functionaliteit van contextuele menu's, integratie met services.
- Rond de introductie van Panther zal Apple een draadloze tweeknopsmuis met scrollvlak introduceren.
- Een database achter het filesystem + grote verbeteringen in het omgaan met metadata. Deze opties werken echter alleen als je besluit om classic in het geheel achter je te laten.
- Sterk verbeterde SMB netwerkbrowsing
- Inderdaad, een nieuwe QT met fullscreen mogelijkheden in de consumentenversie en een behoorlijke ondersteuning voor de meeste div-x-achtige codes.
- Deels vernieuwde iApps (vooral iTunes is aan een opknapbeurt toe, zal wel iets met het aankopen van liedjes over het internet van doen heben)
- Veel kleine verbeteringen aan de interface welke voor een groot deel samenhangen met de nieuwe finder. Vooral de open/save dialogen kunnen een stuk beter (alhoewel Apple eigenwijs is in het opdringen van paradigma's, denk ik dat genoeg gebruikers hierom hebben geschreeuwd.)
- Switchen tussen gebruikers zonder loguit-login (ala XP)
- Ondersteuning voor PPC 970, dus.
- Dock met meer mogelijkheden, hoe weet ik niet precies.
- Konfabulator-achtige integratie van iCal, Mail, Adressbook (en anderen) met de desktop. Dit zou wel eens een van de (kleinere) redenen voor uitstel kunnen zijn. Dit hangt wellicht ook samen met een niewe dock.app.
- Safari zal af zijn, inderdaad.
- X11 zal als nieuwe feature worden gepresenteerd.
- Apple zal aankondigen dat er binnenkort een nieuwe versie van M$ office met geintegreerde VPC beschikbaar zal komen, of, Apple kondigt zijn eigen office-pakket aan en neemt het woord M$ (emdollar?) niet in de mond.

OK, het is maar wat wilde speculatie  :colgate:
Apple toont Panther tijdens WWDC
21 maart 2003 - 18:42    reactie #8
geplaatst door: janveenstra
hoeveel zal deze upgrade gaan kosten ;)
"It's not easy being a penguin..."
Apple toont Panther tijdens WWDC
21 maart 2003 - 18:55    reactie #9
geplaatst door: backspinner
Ik geloof er niets van dat het uitstellen is vanwege het "mee kunnen geven" van een OS CD-tje aan ontwikkelaars. Daar zijn een heleboel andere mogelijkheden voor. De echte reden zal wel kostenbesparing zijn en geloof het of niet, maar een groot evenement na de oorlog is een stuk betere PR. Waarom komen ze er nu pas mee? Dit was anders vast al langer bekend gemaakt. Hebben ze niet van twee evenementen 1 gemaakt?
<uw wens is mijn gedachte>
Apple toont Panther tijdens WWDC
21 maart 2003 - 18:57    reactie #10
geplaatst door: Jules
Citaat
janveenstra om 18:42, 21-03-2003

hoeveel zal deze upgrade gaan kosten ;)


Gewoon het volle pond. :thumbs-down:
Apple toont Panther tijdens WWDC
21 maart 2003 - 19:28    reactie #11
geplaatst door: RvPutten
Weet iemand nog wanneer Jaguar uit kwam, dat was toch een jaartje geleden of nog korter zelfs :sleepy:
Live is strange, even stranger than you.
Apple toont Panther tijdens WWDC
21 maart 2003 - 19:58    reactie #12
geplaatst door: Jazzaddict
Citaat
Jules om 18:57, 21-03-2003

Citaat
janveenstra om 18:42, 21-03-2003

hoeveel zal deze upgrade gaan kosten ;)

Gewoon het volle pond. :thumbs-down:

Het zal al veel beter moeten zijn, vooraleer ik opnieuw het volle pond betaal. Heb reeds 10.1 gekocht, dan 10.2 en die nieuwe zal moeten wachten op een nieuwe mac   :mad:  :angry:

Apple toont Panther tijdens WWDC
21 maart 2003 - 21:44    reactie #13
geplaatst door: Wannes
Jaguar kwam uit op 24 auguistus, aangekondigd op de Macworld in July


Begin alvast te sparen  :shutup:
Apple toont Panther tijdens WWDC
21 maart 2003 - 22:06    reactie #14
geplaatst door: Leon
Neeeeeeee... rharg... de OS upgrade prijs discussie, daar istie weer  :crazy:

Hey, vergeet niet, je hoeft niet te upgraden.  :wink:
Apple toont Panther tijdens WWDC
21 maart 2003 - 23:02    reactie #15
geplaatst door: Ger Nijkamp
Citaat
Leon om 22:06, 21-03-2003
Hey, vergeet niet, je hoeft niet te upgraden.

Nee, maar we willen het allemaal zóóóó graag! En juist daarom vragen ze er ook geld voor. Ze zijn niet gek, daar in Cupertino. En gelijk hebben ze: voor niks gaat de zon op. Ook voor de zuinige Nederlander die meent met het aanschaffen van een Mac een levenslange garantie op het verkrijgen van het laatste besturingssysteem te hebben gekocht. Is er iemand van ons die z'n dagelijks werk gratis weggeeft?

[ Ger ]

Okay, Leon is een potentiële kandidaat. MacFreak is (nog steeds) gratis. Nu maar hopen dat ik 'm niet op ideëen breng...
Website: gernijkamp  
Linkedin: gernijkamp
Apple toont Panther tijdens WWDC
23 maart 2003 - 09:49    reactie #16
geplaatst door: wullie
Als het net zo goed presteerd als Jaguar doet, met de uitbreidingen etc, dan wil ik er wel weer voor betalen. Zoveel is het echt niet, vergelijk het maar eens met andere software producten. Maar zoals Leon al zei, laten we weer niet hiermee beginnen.
"Never underestimate the predictability of stupidity!"
Mac Mini M2 Pro, 2023 | iMac Retina 5K, 27", 2017 || retired: iMac-Alu 20"/2,4 | Powerbook G4 12"/1,3 | |iMac-bolletje 17"/1000 | Cube g4/450 | iMac rev B/233  | Quadra 475 68040 | Classic 6800 (RIP)
Apple toont Panther tijdens WWDC
28 maart 2003 - 15:55    reactie #17
geplaatst door: davidem
Volgens macbidouille zou het wel eens kunnen zijn dat ze daadwerkelijk met nieuwe machines komen:

Citaat
Apple a bien décalé les dates de la WWDC à cause du PPC 970. Les nouvelles machines y seront présentées et seront même en précommande à ce moment là.
Les machines seront également présentes sur l'AppleStore dès leur annonce, mais avec un délais de livraison de 6 à 8 semaines.
Il y aura 3 configurations proposées:
- Un mono 1,4 GHz
- Un mono 1,8 GHz
- Un Bi 2,3 GHz. Pour ce dernier, la carte mère n'est pas encore tout à fait finalisée mais devrait l'être pendant la première semaine d'avril.


Nou is m'n Frans niet zo super, maar ik denk dat de kans redelijk groot is (tenminste, dat hoop ik  :tounge: ) want net als backspinner geloof ik er niet zo in dat ze zo'n show uitstellen vanwege een paar cd's. Al is het maar de aankondiging (en presentatie van) dat ze over een paar maanden met nieuwe machines komen die op Pather draaien... Eerlijk gezegd kan Apple eigenlijk niet langer wachten. De G4 heeft z'n langste tijd wel gehad... (tov andere processoren...)...
 Macceraar sinds System 6 