CAM is duizend keer sneller dan SSD
14 juni 2011 - 09:30   
geplaatst door: Robert
[img=right]http://www.macfreak.nl/base/data/news/images/MacBookAir-2eGeneratie.jpg[/img]Het Japanse bedrijf NEC heeft in een persverklaring laten weten dat zij een vorm van opslag hebben ontwikkeld die duizend sneller is dan SSD. Dat laatste zorgt op dit moment voor erg snelle opslag in onder andere de MacBook Air.

Voor de mensen onder ons die graag willen weten hoe dit werkt:

Citaat


NEC's new CAM is a part of spintronics logic integrated circuit technologies that utilize the negative properties of electrons together with the spin magnetic moment. The new CAM utilizes the vertical magnetization of vertical domain wall elements in reaction to magnetic substances in order to enable data that is processing within the CAM to be stored on a circuit without using power. This contrasts to conventional technologies that required data to be stored within memory. As a result, data can be saved on circuits even when power is cut from the CAM.


De voordelen van CAM kort op een rij: het is veel sneller, er kan data op weggeschreven worden ook als de voeding wegvalt, het heeft maar de helft van onderdelen nodig vergeleken met SSD en gebruikt ook nog eens minder stroom.

Iets zegt ons dat Apple dit met interesse volgt en dat er een goede kans is dat we dit in de toekomst in onze computers zullen gaan zien.

Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
CAM is duizend keer sneller dan SSD
14 juni 2011 - 12:30    reactie #1
geplaatst door: neoman
Helaas doet NEC geen enkele uitspraak over de temperatuur waarbij dit functioneert. Spintronics biedt zeer interessante mogelijkheden maar jammergenoeg hebben we tot op heden alleen toepassingen mogen zien bij extreem lage temperaturen. De wetenschappelijke wereld zou het als een doorbraak beschouwen als iemand bruikbare effecten op kamertemperatuur kan aantonen.
Kortom ik denk dat het nog wel even zal duren voordat wij hier iets van in de iPhone, iPad of Mac gaan zien. Maar dat neemt niet weg dat dit een zeer interessanter ontwikkeling is.
CAM is duizend keer sneller dan SSD
14 juni 2011 - 12:55    reactie #2
geplaatst door: Hiker
Zou mooi zijn als dit in de grote datacenters zou werken, dat zijn enorme energieverslinders en produceren erg veel warmte. Als het werkt kun je de servers in een vrieskist zetten en heb je veel minder energie nodig voor een veel sneller resultaat.
Voor thuisgebruik zie ik deze techniek niet zitten, maar wie weet, soms gaat techniek erg snel.
CAM is duizend keer sneller dan SSD
14 juni 2011 - 13:13    reactie #3
geplaatst door: Spooter
De enige technologie is nog niet ingeburgerd en de ander dient zich al aan...

Kan je CAM ook inbouwen in SSD gebaserde producten (mbv een of andere converter?)

Firwire, Thunderbolt (zal Apple zo'n beetje de enige blijven die hier mee aan slag zou gaan?)
CAM is duizend keer sneller dan SSD
14 juni 2011 - 13:29    reactie #4
geplaatst door: 3DGuy

Citaat
Robert om 9:30, 14-06-2011

De voordelen van CAM kort op een rij: het is veel sneller, het houdt de data ook vast als de voeding wegvalt, het heeft maar de helft van onderdelen nodig vergeleken met SSD en gebruikt ook nog eens minder stroom.

Robert als ik het door jou gequote stukje goed lees dan lees ik daar dat het mogelijk is om data op te slaan zelfs als de CAM zelf geen stroom krijgt. Ik neem aan dat een SSD zijn data niet verliest als hij geen stroom meer krijgt. Ik dacht dat een SSD het zelfde soort geheugen heeft als een Flash of SD geheugenkaartje. En die verliezen ook hun data niet als je ze in je broekzak hebt!
CAM is duizend keer sneller dan SSD
14 juni 2011 - 22:07    reactie #5
geplaatst door: MacWim

Citaat
Hiker om 12:55, 14-06-2011
Zou mooi zijn als dit in de grote datacenters zou werken, dat zijn enorme energieverslinders en produceren erg veel warmte. Als het werkt kun je de servers in een vrieskist zetten en heb je veel minder energie nodig voor een veel sneller resultaat.

De energiebesparing zal nog zwaar tegenvallen. Wat dacht je dat ee vrieskist vreet? Een koel- of vrieskist produceert net zoveel warmte als koude.

En inderdaad, SSD heeft toch ook geen stroom nodig om de data vast te houden?
Mac mini M1, 16 GB 1TB | MBA 6.2 | iPhone 13 mini | iPad 2025 | iPod touch 2009 | Apple TV 3
Bouw websites; webteksten; beeldbewerking met Pixelmator Pro. interlijn.nl
CAM is duizend keer sneller dan SSD
14 juni 2011 - 23:05    reactie #6
geplaatst door: LuckyLuke
Hoe zit het dan met de prijs van CAM t.o.v. SSD. De prijs van SSD is toch niet zodanig dat je er even je 500GB HD vervangt door een SSD versie.
CAM is duizend keer sneller dan SSD
15 juni 2011 - 00:00    reactie #7
geplaatst door: Robert
@ 3DGuy en MacWim: was een foutje van mij, inmiddels gecorrigeerd.

@ LuckyLuke: Ik heb het nergens over de prijs (is ook nog niet bekend), maar het zit er dik in dat dit - vooral in het begin - erg duur zal zijn...
Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
CAM is duizend keer sneller dan SSD
15 juni 2011 - 00:02    reactie #8
geplaatst door: DTPRonald
CAM zou wel gaaf zijn, maar zoals ook bij vele andere hele goede technieken (zoals bijvoorbeeld waterstofbatterijen) zal het wel jaaaaren duren voordat er echt iets mee gebeurt.