MacFreak op locatie in Nijkerk
9 maart 2004 - 23:08   
geplaatst door: MacFanGuy
[img=right]http://www.xs4all.nl/~guyensan/driven_design.jpg[/img]Openbaar vervoer blijft een wonderlijk iets, en elke keer blijf ik me verbazen hoe je 's morgens net aan alles haalt, mede dankzij een kleine vertraging (ja, dan hoor je ons forenzen ineens niet meer klagen). En 's avonds ben je ineens drie uur onderweg... Affijn, Leesboekje en Powerboekje in trein en bus doen wonderen.

Los van de openbaar vervoer perikelen is de locatie in Nijkerk ontzettend mooi, en de service is om door een ringetje te halen. Het is overduidelijk dat de "partners", onder andere Enfocus, HP, Wifac, Axio (die onder de bezoekers een iPod 40 GB verlote), Extensis, Quark, Adobe en dan vergeet ik er volgens mij nog een paar, dit seminar bijzonder serieus nemen. Werkelijk alles is om door een ringetje te halen. Chapeau!

De seminars zijn inderdaad niet ontstoken van commerciële doelen, maar ook dat doet niets onder aan de kwaliteit van het geheel. Ook hier wordt het steeds duidelijker: integratie is het toverwoord. Op dit moment wil Adobe zich uiteraard graag ongekroonde koning van de integratie noemen, maar ook Quark is behoorlijk op de goede weg. Uiteraard is de Quark/InDesign discussie er één die al vele malen gevoerd is, en nog veel gevoerd zal worden. Ook moet je een zekere mate van journalistieke onafhankelijkheid hanteren, uiteraard. Toch kan ik persoonlijk niet aan de indruk ontkomen dat Adobe voor de toekomst toch de beste papieren in huis heeft. Wellicht dat de massale OHHHH bij de demonstratie van de intelligente transparantie van de nieuwe patch tool hier iets mee te maken heeft. Bij de Quark-presentatie was het hoogtepunt van ironische humor de opmerking "dat er nou eindelijk multiple undo's in versie 6.1 zaten". Als je het geheel los bekijkt van de som van de delen, dan kan je echter niet anders dan tot integratie inderdaad de toekomst is.

De afsluiting wordt verzorgt door Erik Koldenhof, die op zijn geheel eigen wijze een presentatie verzorgt over de mogelijkheden van kleurbeheer in OS X. Ik was helemaal verbaast om te zien in hoeverre ICC profielen en kleurmanagement ingebouwd zitten in OS X. Wie wist dat Colorsync er voor zorgt dat beelden zowel in Safari als in Mail en zelfs in Internet Explorer (door de Adobe presentator aangesproken als "dat andere platform": zou ie dat nou ook zeggen bij Microsoft presentaties?) exact gelijk getoond worden? Er moet in Internet Explorer nog wel even een vinkje aangezet worden, maar het resultaat is verbluffend.
Verder presenteert Koldenhof een onderzoek wat bewijst dat de Cinema Displays van Apple (Let wel, de laatste generatie 20" en 23") net zo goed zijn als menig High End CRT beeldbuis. Hiermee wordt weer een grafische mythe te grave gedragen. Het complete rapport is te downloaden op de website van Koldenhof, kopje "Onderzoek".

In conclusie: Driven bij Design is een goed verzorgde dag, die zeker de moeite van het bezoeken waard is, c.q. was!  :thumbs-up:
Huh? Wat is dat, een PixelFreak?
MacFreak op locatie in Nijkerk
10 maart 2004 - 07:51    reactie #1
geplaatst door: Wolter
Ondanks de werkzaamheden in Zwolle en wij daardoor door de polder zijn gereden, zijn we vanaf Groningen anderhalf uur onderweg geweest naar Nijkerk, mooi centraal gelegen en inderdaad een prachtige locatie.
Het seminar was zeer de moete waard en we hebben dan ook weer veel opgestoken.
Jammer alleen dat alles in het Engels moet dat maakt het toch wel extra vermoeiend.
Moet toch mogelijk zijn om dit in het Nederlands te doen.
Verder sluit ik me aan bij MacFanGuy en hoop op een volgend seminar.
Terug in ook weer anderhalf uur.
Alle baksels en braauwsels besloagen nait gelieke goud
< http://www.wolterkobus.nl >
MacFreak op locatie in Nijkerk
10 maart 2004 - 09:22    reactie #2
geplaatst door: partyfart
Vanuit zwolle waren we er in 35 minuten (we hadden wind mee) :happy:
alleen jammer dat de iPod gewonnen werd door een 65+er, dat hadden ze wel in de actievoorwaarden mogen zetten  :thumbs-down:
The fart on all parties! ..: www.applejunk.com :..
MacBook Pro 17 - TimeCapsule - 23" Cinema HD - iPod 160GB - iPod shuffle - Apple TV 2x - iPhone 4 32GB - iPad 2 64GB wifi - Mac mini
MacFreak op locatie in Nijkerk
10 maart 2004 - 09:32    reactie #3
geplaatst door: Wolter
Vijfenzestigplussers zouden eigenlijk helemaal nergens aan mogen mee doen.
Hoe durven ze en dan ook nog een iPod winnen bà wat vervelend toch.
Alle baksels en braauwsels besloagen nait gelieke goud
< http://www.wolterkobus.nl >
MacFreak op locatie in Nijkerk
10 maart 2004 - 09:40    reactie #4
geplaatst door: fabio
ik kreeg trouwens wel behoorlijk de indruk dat men niet erg enthousiast over quark was (t-shirts in ruil voor applaus..  :happy: ), gold ook wel een beetje voor de presentator voor m'n gevoel..

maar ja, wat wil je na een presentatie van adobe cs door een enthousiaste deen die in tegenstelling tot zijn duitse (zwitserse?) collega tijd te kort kwam voor z'n presentatie? :thumbs-up:
MacFreak op locatie in Nijkerk
10 maart 2004 - 09:50    reactie #5
geplaatst door: Wolter
Ja wel slim van die Deen om in de tijd van Quark te blijven praten.
Ik denk dat Quark volgende keer dit niet weer laat gebeuren
Mar een beetje dom van de Deen om in het hol van de leeuw te verklaren
dat het Window platform ook prima met Adobe werkt.

(Bewerkt door Wolter om 9:52, 10-03-2004)
Alle baksels en braauwsels besloagen nait gelieke goud
< http://www.wolterkobus.nl >
MacFreak op locatie in Nijkerk
10 maart 2004 - 12:39    reactie #6
geplaatst door: MacFanGuy
Tsja, over de iPod... Ik was de eerste die zijn kaartje invulde, maar dat zegt toch maar weer helemaal niks. Nou ja, de charmante dames van Axio maken wat mij betreft een hoop goed ;)

De demo van Quark... GAAAAAAAAAAP Hij had gewoon weinig nieuws te vertellen. En de Deen had te weinig tijd. De demo met het glas was trouwens erg gaaf!

@Wolter: aan de ene kant heb je gelijk met betrekking tot het hol van de leeuw. Aan de andere kant, zoals ik ook in de nieuwsflits vertelde, werd Microsoft ook steevast aangesproken met "dat andere platform". Los daarvan: hij heeft wel gelijk. De realiteit is nou eenmaal dat Windows en Mac samen moeten werken.  En zoals de zaken er nu voor staan worden de grenzen steeds kleiner, de drempels steeds lager.
Huh? Wat is dat, een PixelFreak?
MacFreak op locatie in Nijkerk
10 maart 2004 - 13:18    reactie #7
geplaatst door: Eliasson
Ik ging kwart over tien van mijn huisje weg op de fiets :) was er dik op tijd  :tounge:
Maar het was inderdaad tot in de púúuntjes verzorgd, met een hoop mooie promotievrouwen. Ik had alleen wel wat meer reacties van het publiek verwacht tijdens de eerste 'voorstellingen'. Dat zijn we hier niet gewend volgens mij.

Enn AArrgg die NICO, die ouwe die die iPod wint, het interesseerde hem ook helemaal niets, echt iemand die hem thuis neerzet en dat z'n vrouw een maand later zegt: "wat is dat nico?" en waarop hij antwoord: "Oh ja, dat is waar ok, moet ik nog een keertje uitpakken"

ennemm to macfanguy: Had je niet zo goed opgelet tijdens het uurtje van die deen? omdat je zo'n donkere foto post? t'is dat ik er ben geweest, maar anders wist ik niet wat het was ;)
Skill is like butter. The less you have, the more you have to spread it out.
MacFreak op locatie in Nijkerk
10 maart 2004 - 20:44    reactie #8
geplaatst door: Roger Vromans
Ik moet ook zeggen dat dit 1 van de betere seminars was die ik heb bezocht.
Maar we zijn ondertussen wat van apple gewend, wat dat betreft krijgen ze van mij een 10!

Ik kreeg vandaag een mailtje getiteld: "Een speciale mededeling voor deelnemers aan het seminar Drive by Design". Daarin staat het volgende in:

Bovendien kun je het seminar via het internet nogmaals (of alsnog) meemaken. Klik hier om het seminar online te bekijken.

(met hier wordt bedoeld: http://www.seminars.apple.com/seminarsonline/index.html )
Maar het kan aan mij liggen. Ik kan dit seminat niet vinden. Ik zie wel wat over color management staan maar dat is het dan ook.
The truth is out there !
MacFreak op locatie in Nijkerk
11 maart 2004 - 12:51    reactie #9
geplaatst door: Eliasson
die link doet het hier helemaal niet!
Skill is like butter. The less you have, the more you have to spread it out.
MacFreak op locatie in Nijkerk
11 maart 2004 - 12:57    reactie #10
geplaatst door: MacFanGuy
Dat komt door het haakje aan het einde: ik heb het even aangepast...

Overigens heb ik als bezoeker helemaal geen mailtje gekregen over het online beschikbaar zijn van dit seminar.  :sneaky2:
Huh? Wat is dat, een PixelFreak?
MacFreak op locatie in Nijkerk
11 maart 2004 - 17:51    reactie #11
geplaatst door: Roger Vromans
Dat is dan vreemd Macfanguy. Ik dacht dat iedere geregistreerde gebruiker dit wel zou krijgen, maar dus niet. Ik heb me ingeschreven op een online seminar, dat van Color management en ik heb daar alle Quiktime movies van afgehaald en ik moet zeggen: best leuk en interressant.

Nu maar hopen dat het Nijkerk seminar er ook op komt dan kan ik dit hier nog in de Prepress laten tonen (2 prepress gebruikers konden helaas niet mee vanwege enkele problemen met onze CTP belichter de dag ervoor, heeeeeel jammer!!!!)

The truth is out there !