Petitie helpt: BBC gaat Mac ondersteunen [upd.]
10 september 2007 - 22:13   
geplaatst door: karel apple
[img=right]http://www.macfreak.org/base/data/news/images/bbc_logo.jpg[/img]Er is heel wat te doen geweest over de 'uitzending gemist' versie van de BBC.

Na aanvankelijk een 'poll' gehouden te hebben om te peilen welke platforms ondersteund zouden moeten worden, besloot men uiteindelijk (ondanks de uitslag van de poll) toch in zee te gaan met Microsoft en diens 'standaard-DRM' .

Hetgeen dus betekende dat de BBC iPlayer software uitsluitend werkt op Windows XP en dat Apple en Linux gebruikers, ondanks eerdere toezeggingen, verstoten bleven van toegang tot de internet uitzendingen.

Dit leidde uiteraard tot een storm van protest en tot een internet petite die meer dan 16000 handtekeningen opbracht.

Dit heeft de Engelse regering er toe gebracht om het bestuur van de BBC op te dragen om de uitzendingen zo snel mogelijk toegankelijk te maken voor andere platforms, waaronder de Mac, Microsoft Vista en Linux.

Ik ben benieuwd op welke manier men aan deze toezegging tegemoet gaat komen. Als men er voor kiest om de Media player DRM naar andere platforms te porten, zou dat wel eens een interessante ontwikkeling kunnen worden.

Update 16-10-2007

De BBC laat weten dat er geen versie voor Apple en Linux komt van de iPlayer, maar in plaats daarvan komt er een 'streaming service' voor deze platforms waarbij de uitzendingen in flash formaat in de webbrowser te bekijken zijn.

Bovendien komt er een samenwerkingsverband met WiFi hotspot provider 'The Cloud' waarbij de content gratis en zonder abonnement via 7500 WiFi spots te bekijken zal zijn op draagbare devices zoals de Nokia 95 en de Sony PSP. Ik neem aan dat het ook zal werken op de iPod Touch en iPhone, maar daar zegt het bericht niets over.
Petitie helpt: BBC gaat Mac ondersteunen [upd.]
10 september 2007 - 22:21    reactie #1
geplaatst door: Floris W
Citaat
voor andere platforms, waaronder de Mac, Microsoft Visa en Linux


Microsoft Visa.. leuk is dat... trekt je hele kaart leeg...

Floris W
Op zoek naar een Mac winkel in de regio Tilburg? Ga naar http://www.computeltilburg.nl
Petitie helpt: BBC gaat Mac ondersteunen [upd.]
10 september 2007 - 23:34    reactie #2
geplaatst door: devries89
ik beloof: de Nederlandse Publieke Omroep kijkt mee.
oprheus melted the heart of persephone
Petitie helpt: BBC gaat Mac ondersteunen [upd.]
10 september 2007 - 23:42    reactie #3
geplaatst door: Robert
Inderdaad interessant. Maar de Media player DRM naar andere platforms porten, dat zie ik eerlijk gezegd nog niet gebeuren, lijkt me dat MS daar altijd een stokje voor zal steken (buiten het feit dat ik aanneem dat ze daar de broncode niet van hebben).
Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
Petitie helpt: BBC gaat Mac ondersteunen [upd.]
10 september 2007 - 23:54    reactie #4
geplaatst door: AirMac
Citaat
devries89 om 23:34, 10-09-2007
ik beloof: de Nederlandse Publieke Omroep kijkt mee.
Dat zijn nog eens beloftes  :shakehands:
Macbook 12'' m5 1.2 Ghz / iMac i5 2,7 Ghz, 8GB RAM, 1TB HD
iPhone SE 64GB
Petitie helpt: BBC gaat Mac ondersteunen [upd.]
11 september 2007 - 00:31    reactie #5
geplaatst door: devries89
Voor de geinteresseerden, haal ik dit oude draadje weer even aan:

Live-streams NOS niet beschikbaar voor Mac
http://www.macfreak.org/cgi-bin/forums/topic.cgi?forum=8&topic=2474&start=20
oprheus melted the heart of persephone
Petitie helpt: BBC gaat Mac ondersteunen [upd.]
11 september 2007 - 04:13    reactie #6
geplaatst door: Maeslant
Wat ik echt jammer vindt, is dat er geen ondersteuning voor PodCast / iTunes wordt geboden. Lekker simpel de podcastvideo binnenhalen als je tijd heb. Van sommge series wil je toch alles wel zien andere niet. Misschien moet Apple nog een kijken naar Bittorent voor PodCasting .. dat zou wat bandbreedte besparen.
[yooph=Maeslant][/yooph]
Petitie helpt: BBC gaat Mac ondersteunen [upd.]
11 september 2007 - 06:39    reactie #7
geplaatst door: 2D
De beelden zijn alleen beschikbaar voor mensen met een IP-adres in GB. Wij hebben er dus geen voordeel van...   :mad:
Petitie helpt: BBC gaat Mac ondersteunen [upd.]
11 september 2007 - 06:56    reactie #8
geplaatst door: mvdg

Citaat
Maeslant om 4:13, 11-09-2007
Misschien moet Apple nog een kijken naar Bittorent voor PodCasting .. dat zou wat bandbreedte besparen.

Dat heeft niet zoveel zin. Podcasts komen niet van Apple vandaan maar van de server van de Podcast-maker. Of het veel bandbreedte kost is dus niet Apples probleem.
Mitch Design : websites en interactieve toepassingen : http://www.mitchdesign.nl
Petitie helpt: BBC gaat Mac ondersteunen [upd.]
11 september 2007 - 18:24    reactie #9
geplaatst door: Haage
Als men Microsoft in een monopolieositie wil brengen dan moeten alle overheidsorganisaties en aanverwanten ervoor zorgen dat OSX en Linux gebruikers worden buitengesloten. Dan kan onder andere dor hun websies voor deze gebruikers ontoegankelijk te maken. Vervolgens kan Neelie Smit kroes Micosoft dan een fikse boete opleggen. Ze zijn wel niet goed wijs. Gelukkig Keert de BBC op haar schreden treug. Nu uitzending gemist nog.
Petitie helpt: BBC gaat Mac ondersteunen [upd.]
16 oktober 2007 - 14:04    reactie #10
geplaatst door: karel apple
Voor het laatste nieuws: zie de update in het bericht.
Petitie helpt: BBC gaat Mac ondersteunen [upd.]
18 december 2007 - 11:21    reactie #11
geplaatst door: Spooter
Ja Karel Appel:

De BBC lijkt toch rekening te gaan houden met Mac en Linux gebruikers:

http://www.nu.nl/news/1359131/50/BBC_brengt_mediaspeler_naar_Mac_en_Linux.html

opnieuw een update onder je post plaatsen ?


:smile:
Petitie helpt: BBC gaat Mac ondersteunen [upd.]
18 december 2007 - 20:15    reactie #12
geplaatst door: karel apple
Weer een update: de iPlayer website is nu in de lucht, maar zoals aangekondigd: alleen maar te bekijken met een Engels IP adres.