De bizarre wereld van content-providers
19 maart 2010 - 12:54   
geplaatst door: Robert
[img=right]http://www.macfreak.nl/base/data/news/images/YouTubeLogo.png[/img]Wij plukken er al jaren de zure vruchten van het feit dat de content-providers (de producenten van muziek, films, boeken etc.) alleen naar de rendementen op de korte termijn kijken en in pogingen om die te beschermen de digitale revolutie proberen af te remmen of te ontkennen. Maar in de zaak van Viacom tegen YouTube blijkt dat content-providers soms wel héél bizarre wegen bewandelen in de digitale wereld.

Want het blijkt dat Viacom in de afgelopen jaren zelf in het geheim via andere bedrijven hun eigen content op YouTube heeft gezet terwijl ze publiekelijk tegelijkertijd tegen de aanwezigheid van die filmpjes op YouTube protesteerden.

Deze tactiek blijkt uiteindelijk zo 'goed' te hebben gewerkt dat de eigen werknemers van Viacom uiteindelijk ook niet meer konden bijhouden welke filmpjes nu door henzelf en welke door anderen op YouTube waren gezet. Het resultaat daarvan was dat Viacom meerdere keren filmpjes op YouTube zette en vervolgens van YouTube eiste dat ze die filmpjes weer van de site verwijderden.

Gelukkig is Comedy Central (een programma van Viacom) onafhankelijk genoeg om de humor van dit alles in te zien, het resultaat daarvan is hieronder te bekijken:


http://www.thedailyshow.com'>The Daily Show With Jon StewartMon - Thurs 11p / 10c
http://www.thedailyshow.com/'>www.thedailyshow.com
http://media.mtvnservices.com/mgid:cms:item:comedycentral.com:84159' width='360' height='301' type='application/x-shockwave-flash' wmode='window' allowFullscreen='true' flashvars='autoPlay=false' allowscriptaccess='always' allownetworking='all' bgcolor='#000000'>
http://www.thedailyshow.com/full-episodes'>Daily Show
Full Episodes
http://www.indecisionforever.com'>Political Humorhttp://www.thedailyshow.com/videos/tag/health'>Health Care Reform


Bovenstaand filmpje werd gemaakt voordat de bizarre details van het gedrag van Viacom naar buiten kwamen, ik ben benieuwd hoe de Daily Show daarop zal reageren.


Bron: 9To5Mac
Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
De bizarre wereld van content-providers
19 maart 2010 - 19:29    reactie #1
geplaatst door: PSYCHOMAC
Tja... die content-providers : hier wéér een voorbeeld van dubbele moraal : de ene
hand weet niet wat de andere doet ... Perfect materiaal voor een satire natuurlijk..

Klagen over  inkomstenverliezen door piraterij , terwijl ze gewoon hun oude
verdienmodel (melken van artisten en muziekliefhebbers) niet willen opgeven;
blind zijn voor de veranderde samenleving door de IT-revolutie.  Apple is geen
heilige maar heeft zich in ieder geval w.b. iTunes aangepast aan de veranderde
wensen van de consument. Als platenmaatschappijen zo nodig een CD willen uitbrengen van maar 10 nummers, waarvan er twee goed zijn, kun je nu gewoon
die twee tracks kopen. Prima toch?
De VPRO doet het ook wat beter: die omarmen digitale ontwikkelingen.

Psychomac
iMac 2007 20", iMac 27", iMac 21", 10x iMac G3 , 2x iMac G4, 1x iMac G5 ,2xPM dual 1.8 en dual 2.0 G5; 2x MacPro ;15/17/23inch Display(alu en model ervoor), powerbook 12/15/27inch,  Apple TV, 2xApple Cube/17 "ADC Scherm, PM G4 QuickSilver, en verder nog veel te veel om op te noemen. Een verzamelaar dus!