
De eerste automatische veiligheidsupdate ooit
Gisteren kon je op MacFreak al lezen dat Apple een belangrijke veiligheidsupdate had voor OS X 10.10/Yosemite, 10.9/Mavericks en 10.8/Mountain Lion. Heb je dat nieuwsbericht nog niet gelezen, dan kan je dat
hier alsnog doen.
Maar met deze update is iets bijzonders aan de hand, en daarom besteden we er nog een apart nieuwsbericht aan.
Twee jaar geleden geleden introduceerde Apple
Gatekeeper, een systeem om onze Mac veiliger te houden. Daarbij werd ook meteen de mogelijkheid ingebouwd om automatisch updates naar je Mac te sturen, tot nu toe kwamen die in de vorm van updates voor de lijst van malware die door Gatekeeper herkend wordt en die dan natuurlijk er niet langs komt.
Toen afgelopen vrijdag door het Department of Homeland Security en het Carnegie Mellon University Software Engineering Institute bekend werd gemaakt dat er serieuze bugs ontdekt waren in Network Time Protocol (ntpd). Dat was trouwens niet alleen in OS X, het zou gaan om tientallen bedrijven.
Het opvallende is de manier waarop Apple deze update op onze Macs heeft gezet, want daarbij heeft Cupertino de optie om een update automatisch te versturen gebruikt, en kan het dus dat je deze update op je Mac hebt staan zonder dat je daar zelf iets voor hebt gedaan.
Hoewel er waarschijnlijk weinig kritiek zal komen op deze ingreep, er zijn geen klachten over deze update bekend en het enige wat die doet is je Mac veiliger maken. Maar Apple heeft de afgelopen tijd vaker updates vlak na het uitbrengen terug moeten trekken omdat die meer problemen brachten dan dat ze oplosten.
Daarbij is er bij dit soort updates vaak extra druk, en in een race tegen de klok worden eerder meer fouten gemaakt dan in een ander geval.
Wat ons betreft was deze update welkom. Maar we hopen dat er bij Apple beseft wordt dat dit niet iets is dat te vaak gebruikt moet worden, en dat er vooral heel voorzichtig en spaarzaam van dit systeem gebruik wordt gemaakt.
Iets meer over deze update en de achtergronden waarom Apple hiervoor gekozen heeft zijn te lezen in
dit artikel van Reuters.
met dank aan forumlid 'HEXDIY', die dit nieuws eerder op ons forum meldde