De stand in browser-land
5 november 2006 - 10:16   
geplaatst door: Robert
[img=right]http://www.macfreak.nl/base/data/news/images/MarketShare_NetApplications.jpg[/img]Het blijft interessant om te blijven volgen hoe het marktaandeel van de verschillende browsers en platforms zich ontwikkelen in de Market Share zoals die bijgehouden wordt door Net Applications.

Allereerst goed nieuws voor alle internet gebruikers en slecht nieuws voor Microsoft als we naar de verdeling per browser kijken: ondanks het (recente) uitkomen van Internet Explorer (IE) 7 verliest IE nog steeds terrein en staat inmiddels op 81,28% (nog 86,08% in november 2005). Firefox blijft heel gestaag groeien en staat inmiddels op 12,96% (was 8,84% in november 2005) en Safari komt inmiddels op 3,93% (2,78% in november 2005).

Ik noem dit trouwens goed nieuws voor alle internet gebruikers omdat ik het nooit eens ben geweest met de verwoedde pogingen van Redmond om het internet te domineren, vooral omdat dat in hun visie betekent mensen zonder Windows buiten te sluiten. En dat is volgens mij uiteindelijk slecht voor alle internet gebruikers, omdat open concurrentie nu eenmaal zorgt voor betere ontwikkelingen, zelfs voor gebruikers van Windows.

Apple-gebruikers komen er trouwens veel minder bekaaid uit dan deze bovenstaande cijfers lijken te suggereren, als we kijken naar de verdeling per Operating System dan zien we dat het Mac OS oploopt van 4,11% in November 2005 naar 5,21% in de afgelopen maand. Dus een kwart van alle online Mac-gebruikers (1,28% van het totaal) surft met een andere browser dan Safari, en een gedeelte daarvan zit waarschijnlijk in de cijfers van Firefox en een scheutje zit misschien nog op OS9.

Wat verder opvalt is het aandeel van Macs met een Intel processor. Op dit moment blijkt 4,09% van de gebruikers online met een Mac nog een PPC versie van het Mac OS te gebruiken, en 1,12% een Intel Mac.

Als je daarbij bedenkt dat Apple pas in januari 2006 begon met het leveren van de eerste Macs op Intel-basis, is 1,12% op zijn zachtst gezegd een indrukwekkend cijfer.
Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
De stand in browser-land
5 november 2006 - 10:44    reactie #1
geplaatst door: Giel3
Hmm, zelf ben ik een fervent Opera gebruiker(was het al ten tijde van mijn Windhoos computer), en ik moet zeggen dat het me pijn doet om te zien dat Opera dermate weinig gebruikers heeft, dat ze niet eens in zo'n overzicht opgenomen is. Helemaal nu Opera al een tijdje gratis is geworden, en daarmee een (m.i.) belangrijke barriere hebben weggehaald.
iMac Core 2 Duo 2.0Ghz 17'' - Macbook White Unibody Core 2 Duo 2.26Ghz 13'' - iPod Video
De stand in browser-land
5 november 2006 - 11:01    reactie #2
geplaatst door: Robert
Is waarschijnlijk een neveneffect van het gevecht tussen Firefox en IE, dan krijgen de 'kleintjes' al snel minder aandacht. Want juist Opera was een tijd lang nog redelijk polulair en dan vooral op de PC.
Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
De stand in browser-land
10 november 2006 - 09:26    reactie #3
geplaatst door: GoingStrong
Dit bericht vind ik goed nieuws! Explorer verliest terrein, Firefox en Safari winnen terrein! Zeker een goede zaak. Hopelijk krijgen 'we' Explorer binnenkort verder omlaag, richting 60% zou mooi zijn!
De stand in browser-land
10 november 2006 - 12:16    reactie #4
geplaatst door: Jules

Citaat
Giel3 om 10:44, 5-11-2006
Hmm, zelf ben ik een fervent Opera gebruiker(was het al ten tijde van mijn Windhoos computer), en ik moet zeggen dat het me pijn doet om te zien dat Opera dermate weinig gebruikers heeft, dat ze niet eens in zo'n overzicht opgenomen is. Helemaal nu Opera al een tijdje gratis is geworden, en daarmee een (m.i.) belangrijke barriere hebben weggehaald.


Als je het linkje verdeling per browser in Fool's bericht volgt, zie je dat Opera weldegelijk in het overzicht is opgenomen.
Het marktaandeel is het afgelopen half jaar gedaald van ca. 0,50 tot 0,40%

(Bewerkt door Jules om 12:17, 10-11-2006)