Mac nog steeds groter dan Linux
9 augustus 2004 - 17:20   
geplaatst door: Ger Nijkamp
De afgelopen weken zijn er op internet talloze discussies gevoerd over de vraag of Linux als besturingssyteen een groter marktaandeel heeft veroverd dan de Mac. Aanleiding zijn de uitspraken van Hewlett Packard's Jeffrey Wade. Die stelde bij de introductie van hun eerste lijn Linux-laptops dat Linux in 2004 meer gebruikers zal gaan noteren dan de Mac. Het heeft er alle schijn van dat Hewlett Packard een beetje voor eigen parochie heeft staan preken met marktanalyse instituut IDC[/b] in het kielzog. Die beweren zelfs dat Linux al sinds 2003 groter is dan de Mac.

De leveringen van standaard Linux-machines in grote aantallen gaan voornaamlijk naar Aziatische landen. Analisten merken op dat de meeste machines daar direct van Linux ontdaan worden en er een -vaak illegale- kopie van Windows op geïnstalleerd wordt. Ook de statistieken van Google komen niet overeen met de uitspraken van Hewlett Packard. Volgens hun wereldwijde tellingen zijn er in de wereld 3% Mac gebruikers en registreren ze nog maar 1% Linux-gebruikers. Het meest steekhoudende argument komt van Leigh Day, woordvoerster van Red Hat (één van de grootste distributeurs van Linux). Volgens haar is Linux nog helemaal niet klaar om de markt van de gemiddelde consumenten-PC te betreden. "De standaard software zoals mediaspelers en video drivers zijn nog helemaal niet volwassen", meldde Day naar aanleiding van de discussie.

Kortom, de 'geleerden' zijn het alles behalve met elkaar eens. Het ene grote onderzoeksbureau spreekt de ander tegen en de ene na de andere futuroloog veegt de vloer aan met een collega. Lees hier[/b] het hele artikel dat op Wired.com is verschenen en vorm je eigen oordeel. Ik weet 't ook niet meer, hoewel ik geneigd ben de statistieken van Google betrouwbaarder te vinden dan de data van fabrikanten en bureaus die ieder hun belang hebben om dit soort getinte informatie naar buiten te brengen. Vandaar de kop boven deze Nieuwsflits: écht bewijs voor de stellingen van IDC en Hewlett Packard heb ik niet kunnen vinden. Voor het tegenovergestelde wél.
Website: gernijkamp  
Linkedin: gernijkamp
Mac nog steeds groter dan Linux
9 augustus 2004 - 18:21    reactie #1
geplaatst door: Powerbooky
Zoiets blijft gewoon slecht meetbaar. Als Google alleen al zou afgaan op browser ID's dan zit bijna iedereen aan de Exploder, terwijl dat zeker geen maatstaaf is.
Smart people usually do their things on a Mac!  | Mac mini 2009 | Mac Pro 2008 | MacBook Pro 2011 | 16 TB Drobo
Mac nog steeds groter dan Linux
10 augustus 2004 - 11:01    reactie #2
geplaatst door: Bram Beernink
Ik geloof niet dat m$ een marktaandeel van ±90% heeft. Misschien voor de gewone consument, maar als je servers enzo erbij telt, is dat aandeel denk ik veel kleiner. En als we het nu over Linux en de grote computerfabrikanten hebben, altijd dat gezeur over IBM en Novell, dat dat zo'n bedreiging wordt voor Wintendo, omdat ze Linux ondersteunen. Terwijl Apple/NeXT en Sun en andere toch eerder waren met een commercieële Unix versie, en Apple doet het heel goed. Zij verdienen wel wat meer aandacht.

(Bewerkt door Bram Beernink om 11:02, 10-08-2004)
Soon there'll be just two kinds of people: Those who use computers, and those who use Apples. - Think different - iMac 15", 768 MB, 700 Mhz G4 - iBook 14", 1GB, 1.42 Ghz G4, 10.5.5 - MessagePad 2000 - iPod nano silver
Mac nog steeds groter dan Linux
10 augustus 2004 - 14:01    reactie #3
geplaatst door: Turver
Dat is geen gezeur, want IBM en Novell bieden een alternatief voor de x86 architectuur, terwijl Apple op een compleet andere hardwarearchitectuur draait.

- But I could be anybody.
- No you couldn't sir. This is Information Retrieval.
Mac nog steeds groter dan Linux
10 augustus 2004 - 15:30    reactie #4
geplaatst door: Bram Beernink
Vind ik wel. :wink: Alosf dat dé grote bedreiging is voor m$, terwijl Apple een perfect alternatief is. Apple ontwikkeld tenminste Unix nog door, dat kan je van IBM (op AIX na) en Novell niet zeggen.
Soon there'll be just two kinds of people: Those who use computers, and those who use Apples. - Think different - iMac 15", 768 MB, 700 Mhz G4 - iBook 14", 1GB, 1.42 Ghz G4, 10.5.5 - MessagePad 2000 - iPod nano silver