[img=right]http://www.macfreak.org/base/data/news/images/obama.jpg[/img]Een
voor de democratische presidentskandidaat
Barack Obama gebruikt de roemruchte "
1984"-reclame van Apple. En niet zo'n beetje ook ! De hele video is gebruikt, compleet met dezelfde achtergrondgeluiden. Alleen vervult
Hillary Clinton de rol van prekende "Big Sister" en wordt de reclame in dezelfde stijl afgetiteld met de woorden "On January 14th the Democratic Party will begin, and you'll see why 2008 won't be like 1984." Gevolgd door een op het Apple-logo gebaseerd "o" logo, compleet met regenboogkleuren. Als je het ziet, valt je bek net zo ver open als die van de stoffige slaafse kaalkoppen in de reclame.
In de strijd om de uiteindelijke presidentskandidatuur in 2008 wordt niets gemeden. Brother Obama en Sister Hillary zijn elkaars rivalen en dan doen ze alles wat maar enigszins geoorloofd is. En met de voormalige democratische vice-president en klimaat-propagandist
Al Gore als bestuurslid bij Apple, kon misschien wel even geregeld worden dat de Apple-juristen even de andere kant opkeken, toen het campagne-team deze spot bedacht.
Maar er is wel al protest vanuit een ander kamp:
William Coulson, advocaat van Rosenblum Productions (eigenaar van de auteursrechten van het boek "1984" van
Orwell) houdt deze ontwikkeling scherp in de gaten. Apple gebruikte "1984" als metafoor voor een heel ander doel, maar deze recente aanwending plaatst de titel "1984" in een eigen politieke context en dat kan te ver tegen de oorspronkelijke intenties van Orwell ingaan (dat heet het persoonlijkheidsrecht). Deze zaak staat verder los van de wijze waarop het beeldmateriaal en logo van Apple is verwerkt en of Apple daar een probleem van maakt.
En nu maakt gaat Hillary zeker een 1984-clipje maken waarin Obama de "Big Brother" speelt en zij aanrennend en hijgend de hamer werpt, wedden ? Ik denk niet dat ze de versie met ingemonteerde iPod nabootst, want Jobs (democraat in hart en nieren) is wars van politieke uitingen, zeker in combinatie met zijn merk. Yeah sure, alsof dìt geen lekkere publiciteit is voor Apple.