Microsoft's Surface wordt steeds beter
28 mei 2014 - 08:59   
geplaatst door: de Redactie
http://www.macfreak.nl/modules/news/images/Microsoft-Logo-Nieuw-2012.jpg
Microsoft's Surface wordt steeds beter
Vorige week presenteerde Microsoft hun nieuwe Surface 3 aan de pers. Deze Surface 3 zou vooral ultrabooks, zoals Apple's succesvolle MacBook Air, moeten vervangen, en tegelijkertijd ook als tablet moeten dienen en dus in plaats van Apple's even succesvolle iPad gebruikt kunnen worden. De vraag is dan natuurlijk vooral of dat deze keer gelukt is.

Het antwoord is simpelweg nee, maar ondertussen lukt het Microsoft wel om een steeds beter product te maken. Waarschijnlijk geen product dat MacFreak zal overhalen om hun MacBook Air en iPad de deur uit te doen, maar in de uitgebreide review van Joanna Stern van The Wall Street Journal kunnen we lezen waar Microsoft vooral vooruitgang heeft geboekt.

Als je liever kijkt en luistert in plaats van het artikel te lezen dan kan je ook haar video bekijken. Misschien iets te gewild leuk, maar wel duidelijk en binnen vier minuten weet je niet alleen waar Microsoft vooruitgang heeft geboekt, en waarom de Surface 3 beter is dan zijn voorgangers, maar ook waarom hij nog steeds niet beter is dan de iPad of de MacBook Air.




Microsoft's Surface wordt steeds beter
28 mei 2014 - 09:28    reactie #1
geplaatst door: odo
Een Surface zal natuurlijk nooit een MBA of een iPad kunnen vervangen bij gebruikers die OSX of iOS willen draaien. Hoe goed die Surface ook is. Interessanter is de vraag wat een OSXPad zou betekenen. Zou een Surface waar iOSX op draait de iPad en MBA doen verdwijnen?
We zullen het wel nooit weten want Apple heeft dat soort plannen waarschijnlijk niet.
Maar dat de Surface3 tabletgebruikers en laptopgebruikers zal weten te trekken lijkt me duidelijk. Dus Ja, ik denk dat het voor veel Windowsgebruikers een interessant apparaat is met erg goede specs. Ik denk dat het Bingo is voor Microsoft.
Microsoft's Surface wordt steeds beter
28 mei 2014 - 09:33    reactie #2
geplaatst door: Robert
Ik ben blij dat Apple dit soort plannen niet heeft, want de nadelen van de aanpak van MS worden in deze bespreking ook erg duidelijk. Niet alleen eindigt ze met een soort kerstboom als ze het als volwaardige laptop wilt gebruiken, het probleem lijkt me vooral dat ze er een lamme arm van krijgt als ze het als tablet gebruikt. Want het gewicht van juist tablets zou minder moeten worden, vooral niet méér..!
Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
Microsoft's Surface wordt steeds beter
28 mei 2014 - 09:42    reactie #3
geplaatst door: odo
Ja, Apple heeft inderdaad niet voor niks een andere koers. Voor mij ook zonneklaar. Maar bij Windows ligt het toch wat anders, ik denk dat daar wel degelijk een grote markt is voor een dergelijk hybride model. Vooral de zakelijke markt zal hier graag in meegaan. Hoe goed Apple het ook in het zakelijke segment is gaan doen met iOS, ik denk dat veel systeembeheerders niks liever willen dan alles op Windows. Dat alleen al kan MS veel momentum geven nu.
Microsoft's Surface wordt steeds beter
28 mei 2014 - 11:34    reactie #4
geplaatst door: roel22
Inderdaad vooral iets voor de zakelijke markt. Iets waar MS zich sinds een paar jaar toch al steeds meer op richt.
Microsoft's Surface wordt steeds beter
28 mei 2014 - 12:45    reactie #5
geplaatst door: Flix
Wat mij bevreemd is dat het gebruik van het ding als een laptop (wat blijkbaar een belangrijke functie is, daar ze er een woord voor uitvinden), het een behoorlijk stap achteruit is in gebruiksgemak. Het is nu niet even de schermpositie aanpassen aan hoe je zit/ligt, maar nu moet je ook nog eens de kickstand instellen om een goede kijkhoek en stabiele eenheid te behouden. Behoorlijk gecompliceerd en onhandig, en dus zeker geen vooruitgang.

Microsoft's Surface wordt steeds beter
28 mei 2014 - 12:58    reactie #6
geplaatst door: jackybe67
Sinds ik de iPad Air heb besef ik pas echt goed wat gewicht betekend. Voor mij is deze Surface dus veel te zwaar om als tablet te dienen. Qua hardware is het simpelweg een heel mooi ding.
iMac 27 inch i5 (thuis), iMac 21,5 inch (werk), iPhone 6 64 gb, Apple Watch
Microsoft's Surface wordt steeds beter
28 mei 2014 - 13:30    reactie #7
geplaatst door: odo
Voor de liefhebbers is er natuurlijk iets van Logitech dat behoorlijk op het Surfacekeyboard lijkt en natuurlijk de Clamcase waarbij je iPad bijna op een laptop lijkt.

Microsoft's Surface wordt steeds beter
29 mei 2014 - 12:57    reactie #8
geplaatst door: schep075
Ik zie om me heen in de zakelijke markt toch een lichte wijziging naar dit soort apparaten. Ik merk zelf ook dat mijn zakelijke iPad te veel beperkingen heeft. Ik kan er niet mee op het netwerk (beveiliging ICT laat dit niet toe) en kan dus geen data rechtstreeks van de servers binnenhalen. Moet alles via Citrix app (inloggen) doen en heb dan de beperkingen van document opslag en verschillende formats van bestanden die ik via allerlei apps zoals PDF reader en Quicklook weer apart moet openen. Dramatisch voor het overzicht aangezien ik nogal veel bestanden moet vergelijken. Ik neig er steeds meer naar om maar een Ultrabook (of Surface) met Windows aan te  vragen... Mijn iPad is inmiddels meer een veredeld notitieblok geworden.
Eén gek kan meer vragen dan tien wijzen kunnen beantwoorden
Microsoft's Surface wordt steeds beter
29 mei 2014 - 13:36    reactie #9
geplaatst door: Flix
Toch vermoed ik dat wat jij beschrijft veel te maken heeft met de dominantie van Windows. Waardoor ICT specialisten eigenlijk in die structuren denken en werken. Net zoals je bij je eerste Mac ervaring niet moet denken dat je achter een 'ander soort' Windows computer gaat zitten, maar even een 'total reset' moet uitvoeren.
En helaas zijn de meeste ICT'ers -in mijn ervaring- behoorlijk nerdie, en nogal beperkt in het kijken naar oplossingen; ze doen dit zelden met een 'helikopterview' en 'outside the box'.
En dan is het wel heel gemakkelijk terug te grijpen naar dat platform van MS. Want ook wat jij beschrijft (pdf's vergelijken, etc) is in een goed geschreven app prima te doen, weet ik uit eigen (zakelijke) praktijk.

Waarbij ik niet wil zeggen dat de iPad/iOS het altijd goed doet; Apple zou m.i. idd hard mogen werken aan o.a. een beter bestandsbeheer.

We gaan het wel zien; in ieder geval is het te hopen dat MS nooit meer de dominantie krijgt die het in de desktop computers had/heeft.


Microsoft's Surface wordt steeds beter
29 mei 2014 - 16:22    reactie #10
geplaatst door: kiopoula
Met alle respect Flix, ik denk dat je de plank helemaal mis slaat. Schep075 heeft het hier over Citrix. Dit is wat anders dan Windows. Hier is het niet Microsoft die beperkingen oplegt maar de Citrix omgeving waarmee het bedrijf of instituut waar Schep werkt.

Dit heeft dus m.i. niets te maken met de 'dominantie van WIndows'. Meer met de wijze waarop Citrix geïmplementeerd is, c.q. gebruikt wordt.
Microsoft's Surface wordt steeds beter
29 mei 2014 - 19:07    reactie #11
geplaatst door: Flix
Ik denk dat mijn redenering an zich wel hout snijdt, maar inderdaad hier de  plank mis slaat. Sorry.  :wink:
Microsoft's Surface wordt steeds beter
29 mei 2014 - 22:03    reactie #12
geplaatst door: kiopoula
Ok, geen probleem. Ik begrijp wat je bedoelt.  :smile:
Microsoft's Surface wordt steeds beter
30 mei 2014 - 10:00    reactie #13
geplaatst door: Wditters
De vergelijking met de iPad moetje denk ik maar even vergeten. Dit zou je hooguit met de non-Pro Surface mogen doen, en daar zou de Surface inderdaad het onderspit delven wat mij betreft.

Wat veel mensen vergeten is dat de Surface Pro echter een volwaardige PC is in de vorm van een tablet, en dus alleen al daarom niet te vergelijken met een iPad. Alle beschikbare windows applicaties voor gewone Wintel laptops draaien op de Pro, en inderdaad, alle bestaande bedrijfsmatige integratiemechanismen zijn dus ook beschikbaar, wat zakelijke toepassing kinderlijk eenvoudig maakt.

Anders wordt het wanneer je het met de MBA of de rMBP gaat vergelijken. Ik heb zelf zowel een MBA als een rMBP, maar ook een Surface Pro 2. Ik ben gek op mijn MacBooks, maar als het gaat om flexibiliteit, draagbaarheid, compactheid, mobiliteit etc pak ik tegenwoordig eigenlijk altijd de Surface Pro 2 mee. Een leuk detail daarbij is dat de douane mijn SP2 altijd als tablet ziet, en hij dus bij het vliegen nooit uit de tas gehaald hoeft te worden :-)

Ook het feit dat ik tegenwoordig moeiteloos 2-4 dagen van huis ben met minder dan 10kg aan handbagage is iets waar de SP2 absoluut aan bij heeft gedragen.

Natuurlijk mis ik op mijn SP2 features als APTX over Bluetooth, en zijn er nog meer designkeuzes die twijfelachtig zijn, maar al met merk ik dat ik zowel productiever als mobieler dan ooit ben met de Surface Pro 2. En zelfs voor de ontspanning in Tablet mode is het Surface concept steeds volwassener aan het worden. Een aflevering van Games of Thrones is in je hotelkamer op de SP2 prima door te komen ;-)

Mijn iPad is inderdaad, ondanks mijn Office365 abonnement, een veredeld notitieblok geworden, en draagbaar gamesconsole. Mijn MacBooks werk ik nog wel regelmatig mee, ben er nog steeds gek op, maar de Surface Pro vult bij mij als mobiele professional steeds meer vinkjes in. Mijn Surface Pro 3 is dan ook al besteld ...