Een grotere iPhone vergeleken met de rest
25 april 2014 - 09:59   
geplaatst door: de Redactie
http://www.macfreak.nl/modules/news/images/iPhone5s.jpg
Een grotere iPhone vergeleken met de rest
Er gaan al een tijdje geruchten dat Apple met grotere iPhones zal komen, als dat zo is dan is er kennelijk inmiddels genoeg capaciteit om genoeg van dat soort schermen te maken (Apple's CEO Tim Cook zei een tijdje geleden dat Apple mogelijk met grotere schermen zou komen als dat 'technisch mogelijk' was).

Het forumlid 'deuxani' van het MacRumors-forum heeft op basis van die geruchten plaatjes gemaakt waar we die nieuwe, grotere iPhone vergeleken zien met de rest. Daarbij begint hij trouwens met Apple zelf, want in de eerste afbeelding zien we het vergelijk met de iPhone 5s en de iPhone 4S.

http://www.macfreak.nl/modules/news/images/Art.Grotere-iPhoneVergeleken-1.jpg
Een grotere iPhone vergeleken met de rest


http://www.macfreak.nl/modules/news/images/Art.Grotere-iPhoneVergeleken-2.jpg
Een grotere iPhone vergeleken met de rest


http://www.macfreak.nl/modules/news/images/Art.Grotere-iPhoneVergeleken-3.jpg
Een grotere iPhone vergeleken met de rest


http://www.macfreak.nl/modules/news/images/Art.Grotere-iPhoneVergeleken-4.jpg
Een grotere iPhone vergeleken met de rest


http://www.macfreak.nl/modules/news/images/Art.Grotere-iPhoneVergeleken-5.jpg
Een grotere iPhone vergeleken met de rest

(klik op de plaatjes voor een grotere versie)



Een grotere iPhone vergeleken met de rest
25 april 2014 - 12:37    reactie #1
geplaatst door: Peter Villevoye
Het gaat echt de verkeerde kant op met die smartphones. Groter, groter, groter, terwijl je ze niet meer met één hand kan bedienen ! Noem zo'n ding dan liever een iPad "nano" of zo, maar geen iPhone...

Apple holt teveel achter de andere fabrikanten aan en laat haar oren teveel hangen naar wat de klanten (denken te) willen, zonder op werkelijke bruikbaarheid te letten. Tuurlijk wil men een groter scherm, tuurlijk willen anderen juist een kleiner en dunner formaat - wel ja, maak ze maar allemaal ! Zodat we straks 16 modellen hebben, en de klant niet meer kan kiezen. Doet me een beetje denken aan de moeilijke periode van Apple met al die Mac-modellen waar geen hond meer uit wijs kwam.

Ik hoop dus dat alle geruchten over een grotere iPhone 6 niets meer dan dat zijn.
Studea — Advies - Training - Begeleiding in DTP, web- en app-design.  En... een PixelFreak !
Een grotere iPhone vergeleken met de rest
25 april 2014 - 13:54    reactie #2
geplaatst door: Pieterr
"One experiment is worth a thousand expert opinions."
Een grotere iPhone vergeleken met de rest
25 april 2014 - 14:07    reactie #3
geplaatst door: Max Gaav
Ik ben voorstander van (ook) een groter scherm dan 4". Mijn Android heeft 5" en dat vind ik een mooie maat. Een 4" vind ik te klein. Maar dat terzijde.

Waarom zou je niet wat meer keuze mogen hebben in Mac devices Peter? Dat is toch met veel apparatuur van Apple zo?
My Mac is my second brain.
Een grotere iPhone vergeleken met de rest
25 april 2014 - 15:03    reactie #4
geplaatst door: MacFrankie
Citaat
Peter Villevoye om 12:37, 25-04-2014
Het gaat echt de verkeerde kant op met die smartphones. Groter, groter, groter, terwijl je ze niet meer met één hand kan bedienen !

Ik snap de behoefte aan phablets ook niet! Maar ik heb een 4,3" telefoon gehad, en die lag prima in de hand. Maar het was een Samsung, dus ik was heel erg blij dat ik dat rampapparaat (wat is die TouchWiz interface toch beroerd!!!) kwijt ben en nu een iPhone 5s heb! Niet te breed, daar kun je een uur mee bellen zonder kramp in je hand te krijgen. Alhoewel dat met de S2 ook goed ging. Er zit dus nog enkele millimeters marge in...

Citaat
Peter Villevoye om 12:37, 25-04-2014
Apple holt teveel achter de andere fabrikanten aan en laat haar oren teveel hangen naar wat de klanten (denken te) willen, zonder op werkelijke bruikbaarheid te letten.

Dat doet Apple juist niet! De schreeuw om phablets is er al lang, en pas nu zijn er geruchten dat Apple met een grotere iPhone komt.

Als het Apple lukt om een telefoon met 4,7" scherm te maken, die niet breder is dan een Samsung Galaxy S2, dan kon dat wel eens een hele grote hit worden. Dan ben ik ook geïnteresseerd! Maar als-ie een stuk breder wordt... ik moet er niet aan denken!
Op mijn werk heb ik al Windows, thuis wil ik geen systeembeheerder meer zijn!
Een grotere iPhone vergeleken met de rest
25 april 2014 - 15:21    reactie #5
geplaatst door: boni
Citaat
Peter Villevoye om 12:37, 25-04-2014
Groter, groter, groter, terwijl je ze niet meer met één hand kan bedienen ! Noem zo'n ding dan liever een iPad "nano" of zo, maar geen iPhone...

Of Apple de term phablet gaat omarmen weet niemand, maar da's wel de benaming van de categorie tussen smartphone en tablet.
De volgende iPhone 6 krijgt mogelijk dus een groter broertje, de iPhablet. :-)


En niks aan de hand voor diegenen die de behoefte aan een phablet niet snappen natuurlijk, die kunnen nog gewoon een 3,5 of 4 inch iphone kopen of een 7,9 iPad mini of de grote.
MBA 13” M1-chip / 8 GB geh. / 512 GB SSD - Mac mini M1-chip / 8 GB geh. / 512 GB SSD - MBP 16” M1 PRO-chip / 16 GB geh. / 2TB SSD - MBA 15” M4-chip /  16 GB geh. / 1TB SSD.
 Mijn Mac en Synology NAS'en.
Een grotere iPhone vergeleken met de rest
25 april 2014 - 16:22    reactie #6
geplaatst door: MacFrankie
Jij snapt er echt he-le-maal niks van, boni! :cool:

De tablet van Apple heet iPad, geen iTablet. Dus een eventuele phablet gaat geen iPhablet heten. Eerder iPhone XL of Max-iPhone ofzo.
Op mijn werk heb ik al Windows, thuis wil ik geen systeembeheerder meer zijn!
Een grotere iPhone vergeleken met de rest
25 april 2014 - 16:39    reactie #7
geplaatst door: Max Gaav
Nee. Het wordt de iPhone Pro.

(Wedden dat iedereen 'm dan ineens wil hebben?)
My Mac is my second brain.
Een grotere iPhone vergeleken met de rest
25 april 2014 - 17:03    reactie #8
geplaatst door: odo
Ik denk dat als Apple met zo'n grote komt, deze zeker goed met 1 hand te bedienen zal zijn. Dat is zo'n beetje de essentie van de iPhone dus lijkt me stug dat ze dat zouden loslaten. Maar 4.7 lijkt me wel de max dan. iPhone Pro was ook mijn gedachte.

Overigens vind ik het bij de kaarten-App van Apple echt een gemis dat je niet met 1 vinger (tap and drag) kan inzoomen en uitzoomen zoals bij Google Maps. Echt superhandig om dat met 1 hand te kunnen doen.
Een grotere iPhone vergeleken met de rest
25 april 2014 - 17:11    reactie #9
geplaatst door: prami
Ik vind een 4,7" iPhone prima passen tussen de high-end Samsung, HTC en LG modellen. Dus ik denk dat Apple dat maar moet doen. Anderzijds zijn de argumenten van Peter ook zeer valide. Je wilt niet dat jouw merk ook mee gaat doen met zo'n warrige productlijn als al die andere merken. Duidelijkheid is toch ook wel een Apple kenmerk geweest na de performa warboel.
Ik denk dat Apple moet gaan overschakelen naar die 4,7" en dan de 4" moet uitfaseren. Desnoods slechts als budget model (6c?), al vind ik dat net als de 5c toch ook al een behoorlijke knieval.

(Bewerkt door prami om 17:15, 25-04-2014)
Een grotere iPhone vergeleken met de rest
25 april 2014 - 17:57    reactie #10
geplaatst door: MacFrankie
Een iPhone 6L (4,7") is de grens, als-ie niet breder is dan een Galaxy S2. Nog groter: koop een Nokia om te bellen en een iPad (mini) voor de rest!

Apple  doet er goed aan om ook (nog) een iPhone 6 (4") uit te brengen. De iPhone is niet voor niets zo populair!
Op mijn werk heb ik al Windows, thuis wil ik geen systeembeheerder meer zijn!
Een grotere iPhone vergeleken met de rest
26 april 2014 - 00:53    reactie #11
geplaatst door: mayo
wat ik bijna niet  doe met mijn Iphone 5 is bellen en als ik met een Ipad mini kon bellen had ik geen grotere Iphone nodig met mn kippige ogen.
Voor mensen die veel bellen kan ik me voorstellen dat ze geen groter apparaat willen om mee te bellen. Maar voor mensen zoals ik, die weinig bellen maar veel andere dingen doen op onze bel computer is een groter scherm echt een uitkomst.
Maar apple maakt de Ipad mini niet geschikt om te bellen omdat??? nee een grotere iPhone dan maar, mij ontgaat de logica.
It ain't what you don't know that gets you into trouble. It's what you know for sure that just ain't so - Mark Twain