Apple's marktaandeel groeit rustig door
17 februari 2010 - 08:36   
geplaatst door: Robert
[img=right]http://www.macfreak.nl/base/data/news/images/apple.jpg[/img]We kijken over het algemeen één keer per maand naar het marktaandeel van de Mac en de iPhone op het web. We zijn er deze maand een beetje laat mee, maar beter laat dan nooit zullen we maar zeggen.

Voor zowel de Mac als de iPhone is de trend nog steeds duidelijk positief. Als we het vergelijken met december dan ging de Mac van 5,11% naar 5,16% en de iPhone van 0,44% naar 0,48%. En als we het vergelijken met maart van vorig jaar wordt de trend pas echt duidelijk: de Mac stond toen op 4,69% en de iPhone op 0,20 procent. In diezelfde periode daalde Windows trouwens van 93,51% naar 92 procent.

Op het gebied van de browsers is het nieuws voor Apple ook positief. Waar Safari in november, door de komst van Chrome, nog een dipje liet zien groeit het nu van 4,46% naar 4,53 procent. Het is natuurlijk alleen maar groei achter de komma, maar dat is nog altijd beter dan een daling op diezelfde plek.

Verder laat datzelfde Chrome een spectaculaire start zien, waar het vorig jaar maart nog op 1,62% stond heeft het inmiddels al 5,22% in handen. Dat gaat onder andere ten kostte van Firefox, waar die browser in november nog even boven de 25 procent uitkwam zakt die een beetje weg. In december had Firefox 24,61% en in januari 24,43 procent marktaandeel.

Als laatste het slechte nieuws voor Microsoft: Internet Explorer heeft de weg naar boven nog steeds niet terug weten te vinden. In januari noteerde die 62,12% waar dat in december 62,69% was en in maart vorig jaar nog 68,46 procent. Slecht nieuws voor MS, maar ik denk dat menig Mac-gebruiker alleen maar blij zal zijn met deze ontwikkeling, de tijden dat MS kon bepalen hoe het web er uit zag lijken steeds verder achter ons te liggen.
Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
Apple's marktaandeel groeit rustig door
17 februari 2010 - 08:51    reactie #1
geplaatst door: Blender
En dat terwijl ik ooit deze uitspraak van een goeroe las:
‘The browserwars are over. Internet Explorer won...’
Zo zie dat het toch nog sneller kan veranderen dan je zou
verwachten.

Ik hoorde laats mijn neefje van twaalf beweren dat IE
bagger is (ja hij is heel slim). Hij gebruikt nu Chrome.
Net als al zijn vrienden overigens. Hij klaagde vooral
over de slechte interface van IE.
Apple's marktaandeel groeit rustig door
17 februari 2010 - 11:15    reactie #2
geplaatst door: odo
De juichende ontvangst van Windows Phone 7 series (of zoiets) zal voorlopig (of nooit) geen roet in het eten gaan strooien omdat de eerste toestellen pas eind van dit jaar worden verwacht. Dankzij de hevige bewegingen in smartphone telecomland zal Apple wel scherp moeten blijven om de iPhone te laten meegroeien. Het voordeel van de explosie van nieuwe toestellen, Ossen en appstores is wel dat Apple een baken van rust is en dat zal velen waarschijnlijk blijven aanspreken.

Benieuwd of de iPad straks ook een duit in het zakje gaat doen wat betreft iPhone OS marktaandeel. Valt die straks apart te meten?

En ja het aandeel OSX zal gewoon blijven stijgen, wat ik je brom.
Apple's marktaandeel groeit rustig door
17 februari 2010 - 11:32    reactie #3
geplaatst door: NicoJ
Overigens blijkt bij 'other' nog 0.11% iPod Touch te zitten!
Apple's marktaandeel groeit rustig door
17 februari 2010 - 11:46    reactie #4
geplaatst door: odo
Is er eigenlijk zo'n grafiekje te geven zonder de mobiele ossen erbij? Het valt me op dat Windows 1,5 % is gedaald, maar daarvan is maar 0,4% terecht gekomen bij OSX en de rest bij de mobiele ossen. Hoe is de WIN/OSX/Linux verdeling nu precies?
Apple's marktaandeel groeit rustig door
17 februari 2010 - 16:00    reactie #5
geplaatst door: drmeta
Duidelijke plaatjes vertroebelen de stelling.
Apple's marktaandeel groeit rustig door
17 februari 2010 - 19:11    reactie #6
geplaatst door: PeterVL57
Conclusies: (1) Microsoft heeft de zeer geleidelijk dalende trend van Windows niet wezenlijk doorbroken met de komst van Windows 7 (2) de groei van Apple's OS X is weliswaar trendmatig consistent, maar leidt niet tot spectaculaire toename van het marktaandeel (wat in september 2009 nog altijd iets hoger was dan vorige maand). De groei van iPhone OS is wel opvallend en in lijn met de opmars van de iPhone.    

(Bewerkt door PeterVL57 om 19:14, 17-02-2010)