Twitter krijgt 'pull to refresh' patent
22 mei 2013 - 08:35   
geplaatst door: Robert
http://www.macfreak.nl/modules/news/images/Weegschaal-Mooier.jpg
Twitter krijgt 'pull to refresh' patent
Inmiddels is iedereen met een iPhone, iPod touch of iPad er waarschijnlijk allang aan gewend, als je bijvoorbeeld in Mail wilt kijken of er een nieuw mailtje is trek de lijst even naar beneden, het zogenaamde 'pull to refresh'.

Maar die functie is niet door Apple bedacht, die kwam van Tweetie designer Loren Brichter en Twitter geeft hierop patent aangevraagd en dat inmiddels ook gekregen.

Het goede nieuws is dat Twitter dit patent alleen defensief wilt gebruiken, want Loren Brichter is helemaal niet blij met de manier waarop het patent0systeem op dit moment werkt:
Citaat


I have plenty of feelings about the patent system and how broken it is.

Twitter heeft om deze reden de Innovator’s Patent Agreement (IPA) in het leven geroepen, in een poging het klimaat rond patenten een beetje dragelijker te maken. Het patent op de 'pull to refresh' (dat trouwens officieel 'User Interface Mechanics' heet) is het eerste patent van Twitter dat onder het IPA valt.

Wij zijn benieuwd of IPA een start zal kunnen zijn van een nieuwe manier van het omgaan met patenten, het huidige systeem lijkt op zijn minst niet ideaal.

Mocht je patent nummer 8448084 in zijn geheel willen inzien, dan kan dat hier.


Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.