Apple bant ontwikkelaar uit store
5 augustus 2009 - 13:12   
geplaatst door: karel apple
[img=right]http://www.macfreak.org/base/data/news/images/AppStore_icoon.jpg[/img]
Apple heeft (voor het eerst?) een ontwikkelaar uit de App Store verbannen en met hem meer dan 900 (943 om precies te zijn) applicaties verwijderd.

Wat was het geval. Khalid Shaikh, eigenaar van Perfect Acumen, heeft het gepresteerd om in de afgelopen 9 maanden met een team van 26 'ontwikkelaars' in totaal 943 tamelijk overbodige en nutteloze applicaties in de App Store te krijgen. Dat is dus 5 applicaties per dag die allemaal door Apple's review proces zijn geweest en goedgekeurd.

Deze applicaties waren (bijna) allemaal van het niveau "Top Sexy Ladies: " en "US Weather News updates". Elk van de applicaties kostte $ 4.99 bestond meestal niet meer dan uit een (deep-)linkje naar informatie op het internet.
via Appshopper kun je de de meeste titels nog bewonderen (Even naar beneden scrollen).

Apple heeft nu de licentie van de developer ingetrokken omdat zijn apps copyrights van anderen schendden en daar klachten over waren binnengekomen.

Apple heeft natuurlijk een enorm probleem met hun review proces. Als buitenstaander heeft het er bij mij er alle schijn van dat dit proces niet strak genoeg gemanaged wordt. Er is kennelijk te veel 'beleidsvrijheid' bij de reviewers; waar de ene iets goedkeurt, kan de volgende hetzelfde zo maar afkeuren. Maar 900 apps doorlaten met copyright issues, kan natuurlijk eigenlijk niet. Kennelijk wordt daar in het reviewproces niet op getest, getuige het feit dat er nog meer ontwikkelaars zijn die vergelijkbare meuk in de App Store hebben staan.

In ieder geval zijn we nu 900 nutteloze apps kwijt en het is te hopen dat er nog vele deze weg zullen volgen.

Voor de nieuwsgierigen: de apps van Khalid Shaikh zijn nog wel in de Android Store te vinden.
Apple bant ontwikkelaar uit store
5 augustus 2009 - 13:48    reactie #1
geplaatst door: error
Prima dat deze ontwikkelaar de deur is gewezen... maar het is tijdens het review proces natuurlijk niet de verantwoordelijkheid van Apple om de schending van eventuele auteursrechten te checken (behalve als het om auteursrechten van Apple zelf gaat natuurlijk). Dit heeft Apple recentelijk ook duidelijk aangegeven.

Als de app eenmaal is toegelaten tot de App Store kan een rechthebbende wel bij Apple klagen.

Een schandalig (niet van Apple) voorbeeld hiervan is het avontuur van EDGE, lees en huiver http://www.eurogamer.net/articles/the-edge-of-reason

Apple bant ontwikkelaar uit store
5 augustus 2009 - 13:48    reactie #2
geplaatst door: Leon
Dit werd inderdaad wel eens tijd. Wanneer Apple dat stukje "kwaliteit" wil handhaven en de Appstore overzichtelijk wil houden moeten ze ook eens al die andere nutteloze apps aanpakken. Vandaag nog zocht ik op de Appstore naar de woorden "share files" en kreeg vervolgens 150 (!!!) giga-nutteloze apps getiteld "eRead: xxx" die de zoekresultaten echt dramatisch onbruikbaar maken.

Zo was er onlangs ook een of andere vogel die het leuk vond om met ruim 250 apps de navigatie sectie te spammen met programma's waarmee je verschillende bedrijven kon vinden. Éen app voor bloemisten, een voor slagers, een voor slijters, een voor supermarkten, een voor lingeriewinkels, een voor.... en dat dus 250 maal. Maak dan gewoon een enkele applicatie waarmee je alles kunt zoeken. Want wie betaalt er nu 99 dollarcent om alleen bloemisten te zoeken?!

Zoeken op de Appstore moet weer een leuk tijdverdrijf worden. Mijn zegen hebben ze daar in Cupertino, weg met die meuk!
Apple bant ontwikkelaar uit store
5 augustus 2009 - 14:33    reactie #3
geplaatst door: Appleidee
Er kan veel gezegd worden over het hele review proces, maar
ik ben eigenlijk wel blij dat Apple een oogje in de gaten houdt.
Soms hoeven apps er van mij ook niet uit, maar als een
ontwikkelaar probeert met al die programma's de hele appstore
te manipuleren dan wordt het erg irritant. Bij de diverse
download-sites als macupdate, versiontracker en download.com
vind vaak maar een zeer mager of helemaal geen verificatie
plaats. Soms kom je dan ook bij het zoeken allerhande free- en
shareware tegen die niet doet wat het zegt te doen, of gewoon
niet functioneert.

Omdat iedereen op het internet eigenlijk alles kan doen moet er
gewoon af en toe een bezem doorheen gehaald worden. Apple
zou ook voor een value AppStore kunnen kiezen waar ze alle
crapware samendumpen en dat dat die programma's niet de
nette AppStore verstoren.
Apple bant ontwikkelaar uit store
5 augustus 2009 - 14:55    reactie #4
geplaatst door: Geronimo

Citaat
Appleidee om 14:33, 5-08-2009
Apple
zou ook voor een value AppStore kunnen kiezen waar ze alle
crapware samendumpen en dat dat die programma's niet de
nette AppStore verstoren.


De crAppStore...  :wink:
iPod 1G 5GB - iPod Touch 16GB 1st gen - iPad1 WiFi 64GB - iPhone 4 32GB - iPhone 6 128GB - iPhone XS 256GB - MacBook Pro Retina 15-inch 2,8 GHz
Apple bant ontwikkelaar uit store
5 augustus 2009 - 18:37    reactie #5
geplaatst door: Planeten Paultje
Ik ben blij dat ik voor Edge betaald heb ;-)
Apple bant ontwikkelaar uit store
6 augustus 2009 - 06:56    reactie #6
geplaatst door: KJ
De Appstore is een gote puinhoop. Ik ben gewoon weer gaan googlen naar iPhone Apps. Een beetje serieuze ontwikkelaar heeft ook een website. Als ik gevonden heb wat ik zoek dan staat er altijd wel een link naar de appstore, die volg ik dan wel om hem te installeren.
KJ
Set your mind to elegant electronic music: http://www.eevolute.com