Spam, eindelijk een verbod in Europa
3 november 2003 - 01:33   
geplaatst door: Leon
Spam, we hebben er allemaal wel eens last van. Uit onderzoek blijkt dat
maarliefst 30 a 40% van het e-mail verkeer spam is! Dit zou het bedrijfs-
leven binnen de Europese Unie ongeveer 2,5 miljard euro kosten. Best
schokkende cijfers dus.

Gelukkig zien de overheden in dat het Spam probleem uit de hand begint te
lopen, en grijpt ze in. In artikel 13 van de Europese Richtlijn (PDF file), die
betrekking heeft op de privacy bescherming van elektronische communicatie,
wordt gesteld dat het gebruik van reclame via e-mail verboden is zonder dat
de ontvangende partij hiervoor vooraf toestemming heeft gegeven (opt-in).

Alle lidstaten van de Europese Unie moeten dit spamverbod uiterlijk 31
oktober opgenomen hebben in haar nationale wetgeving.
Spam, eindelijk een verbod in Europa
3 november 2003 - 03:39    reactie #1
geplaatst door: VanDerDekken
 :worship: M-O-O-I   Z-O!!!  :worship:
Want Spam is om te  :barf: in het kwadraat.
Ieder landschap op aarde, onaangetast door menselijke handen, heeft schoonheid als intrinsieke kwaliteit.
Spam, eindelijk een verbod in Europa
3 november 2003 - 06:48    reactie #2
geplaatst door: Timotheus
En misschien kunnen ze dan ook meteen wat doen aan de ongevraagde papieren (reclame)post; want ook dat loopt onderhand de spuigaten uit.

(Edited by Timotheus at 6:48, 3-Nov-2003)
I went there and came back / It was nothing special / The river at high tide / The mountain veiled by misty rain
Spam, eindelijk een verbod in Europa
3 november 2003 - 06:53    reactie #3
geplaatst door: bert
Hoera,'t werkt. al 4 dagen geen spam!

O nee, toch niet. 4 dagen weggeweest en m'n Mac niet gezien. Resultaat bij terugkomst: 252 spamberichten. Gisteren bij een lijsttrekkersdebat geweest en naast de man gezeten die mee heeft gewerkt aan die richtlijn. Had ik 'm dit eigenlijk even moeten (kunnen) melden.

Bert
Spam, eindelijk een verbod in Europa
3 november 2003 - 07:29    reactie #4
geplaatst door: Guy
Tof zo'n wet maar hoe gaan ze die implementeren in de praktijk ? De meeste spam komt van lugubere afzenders (mailadressen) hoe gaan ze die bedrijven traceren ? Ik wil wel eens zien hoe dat in de praktijk gaat uitdraaien. Ik heb ook de indruk dat de afzender soms gewoon een mailadres is van iemand die gewoon of niet bestaat of niet weet dat zijn mailadres werd gebruikt.
En inderdaad ook papieren reklame is spam én de welkomstmail in outlook express is ook een vorm van spam vind ik.
Mac gebruikers surfen niet op het web. Ze zijn op Safari en temmen een Tijger of Luipaard in hun Mac.
http://www.applechan.eu
Spam, eindelijk een verbod in Europa
3 november 2003 - 07:30    reactie #5
geplaatst door: Sylvia van Schie
@Timotheus: stickertje bij de gemeente halen met NEE/NEE erop doet wonderen!
Spam, eindelijk een verbod in Europa
3 november 2003 - 07:39    reactie #6
geplaatst door: VanDerDekken
@Guy
"Macusers don't surf the WWW ! They're on SAFARI trying to tame the Panther !"

:biggrin: Prachtige Kreet, Guy! :biggrin:
Ieder landschap op aarde, onaangetast door menselijke handen, heeft schoonheid als intrinsieke kwaliteit.
Spam, eindelijk een verbod in Europa
3 november 2003 - 08:09    reactie #7
geplaatst door: Guy
Is er gewoon uitgerold op een mooie zomeravond bij een frisse pint  :tounge:
Mac gebruikers surfen niet op het web. Ze zijn op Safari en temmen een Tijger of Luipaard in hun Mac.
http://www.applechan.eu
Spam, eindelijk een verbod in Europa
3 november 2003 - 08:41    reactie #8
geplaatst door: Tib
Mijn score valt dan nog wel mee: 60 berichten in 14 dagen. Gelukkig werden die allemaal onderschept door het spamfilter van xs4all. Hoewel er de laatste tijd ook weer mailtjes doorglippen naar mijn eigen inbox..
Ben benieuwd of zo'n wet ook werkt.
Spam, eindelijk een verbod in Europa
3 november 2003 - 08:57    reactie #9
geplaatst door: janveenstra
wat zouden de straffen zijn op overtreding van deze wet?
Zou wel leuk zijn om de mensen die hier achter zitten achter de tralies te zien verdwijnen ;)
"It's not easy being a penguin..."
Spam, eindelijk een verbod in Europa
3 november 2003 - 11:37    reactie #10
geplaatst door: zen
Verplichte p...vergroting, lipposuctie  :crazy:
"Fatalists experience interventionists as crazy. Interventionists experience fatalists as deluded. Both are right ." Halcolm
Spam, eindelijk een verbod in Europa
3 november 2003 - 11:40    reactie #11
geplaatst door: Miriam Streulens
wie gaat dat weer betalen (achter de tralies)? Eerst en vooral comp. in beslag nemen en huisarrest geven
dit kost ons dan tenminste niet zoveel. Maar wel met een electr. bandje om de enkel.
Spam, eindelijk een verbod in Europa
3 november 2003 - 12:15    reactie #12
geplaatst door: TLM
Die wet zal echt weinig zoden aan de dijk brengen vrees ik. Er zijn maar een paar 'bedrijfjes' die echt de spam markt (als je daar al mag over spreken) in handen hebben. En guess what ... die zitten over het algemeen niet in Europa, dus ...

TLM
Spam, eindelijk een verbod in Europa
3 november 2003 - 14:08    reactie #13
geplaatst door: heuvelrach

Citaat
Tib om 8:41, 3-11-2003
Gelukkig werden die allemaal onderschept door het spamfilter van xs4all. Hoewel er de laatste tijd ook weer mailtjes doorglippen naar mijn eigen inbox..

Ik had dezelfde ervaring, maar de doorglippende spams werden meestal netjes afgevangen door het spamfilter van Mail. :thumbs-up:
Maar heb je al gezien dat xs4all nu ook een 'streng' spamprofiel in de aanbieding heeft? Ik heb dat het afgelopen weekeinde ingesteld. Ben benieuwd of daar nog wat doorheen glipt en of er niet bonafide mailtjes achter blijven hangen.
iMac alu 20", 2,4Ghz, 320 GB, 2GB, OS X 10.6
Spam, eindelijk een verbod in Europa
3 november 2003 - 15:04    reactie #14
geplaatst door: Appleidee

Citaat
zen om 11:37, 3-11-2003
Verplichte p...vergroting, lipposuctie  :crazy:


Bekende mails in mijn hotmail. Ik vraag me wel eens af waarom er juit op mijn hotmail van Microsoft spam doorkomt. Ik heb oop mijn hotmail al meer dan 1500 e-mailadressen geblokkert en wel meer dan 50 domeinen. Als ik dit niet had gedaan kreeg ik ongever zo'n 1000 SPAM mails per dag! Bij Tiscali kreeg ik vroeger ook behoorlijk wat SPAM, maar sinds en jaar xs4all en nog nooit wat ontvagen.

En elke SPAM mailtje dat nu naar mij tot wordt gestuurd, gaat direct door naar de politie. Ik dacht ergens gelezen te hebben dat 1 SPAM mailtje € 400,- boette kostte. Ik hoop dat dit ook gerekend mag worden als bedrijfsschade, dan zien we dat geld in eigen portemonnee valllen :devil:

@Leon, dit bericht is op 3 november geschreven en de datum waarop het ingesteld moet zijn is 31 october. Bedoel je moest zijn/31 november/31 december/31 october volgend jaar?

(Bewerkt door Appleidee om 15:07, 3-11-2003)
Spam, eindelijk een verbod in Europa
3 november 2003 - 15:31    reactie #15
geplaatst door: Jazzaddict
@Appleidee
Ik ontvang nagenoeg geen spam op mijn hotmail account. (Misschien een 5tal per maand)
Zou dus niet weten waarom er juist op jouw hotmail zo veel toekomt.   :biggrin:

Spam, eindelijk een verbod in Europa
3 november 2003 - 15:48    reactie #16
geplaatst door: rvwijk
Misschien een tip?;

Ik maak websites en meldt deze ook aan bij de bekende zoekmachines. Voor dit aanmelden moet je meestal een e-mail adres opgeven; hiervoor heb ik een e-mailadres wat ik nergens anders voor gebruik dan voor dit doel. Op deze manier weet ik dat mail gericht aan dit adres spam is en dus meteen kan weggooien; dit scheelt weer de nodige (fijne)vleeswaren, viagrapillen en penisvergroters op de vroege ochtend!!!

:happy:
Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do.
-- etrick --
Spam, eindelijk een verbod in Europa
3 november 2003 - 17:52    reactie #17
geplaatst door: Diepeter
Leuk zo'n verbod maar gaat iemand het ook controleren en zoja wie dan ? Hebben wij in nederland in digitale politie o.i.d. ?  :music:

Zo'n verbod is natuurlijk leuk maar totdat de burgers (wij) er niks mee kunnen heeft het totaal geen zin  :cheesy:    

En hoe zit het met 'intercontinentale' mailtjes  :confused:
Spam, eindelijk een verbod in Europa
3 november 2003 - 18:26    reactie #18
geplaatst door: Timotheus
@Sylvia, dat stickertje met NEE-NEE heb ik al jaren. Maar ten eerste zijn niet alle bezorgers even zorgvuldig, en ten tweede bestaat er inmiddels ook een vloed aan geadresseerde spam waar je nooit om gevraagd hebt. Ik krijg per jaar minstens tien keer een aanbod om mijn hypotheek over te sluiten, om een reisverzekering te nemen, om een koopsompolis van deze of gene te betrekken, enzovoort enzovoort.

Bovendien vind ik dat je niet een ontsierende sticker op je brievenbus zou moeten hoeven plakken om althans van ongeadresseerde papieren spam min of meer verschoond te blijven. Het zou omgedraaid moeten zijn: wie een huis-aan-huis-blad wil ontvangen, dient zich te abonneren. Zo'n abonnement kan gewoon gratis zijn, maar de bewoner van een bepaald pand zou wel kenbaar gemaakt moeten hebben zoiets te willen ontvangen. En de huis-aan-huisbladen zouden die administratie dan maar bij moeten houden, want uiteindelijk zijn zij de belanghebbenden. Zò zou het moeten zijn, en niet anders.
I went there and came back / It was nothing special / The river at high tide / The mountain veiled by misty rain
Spam, eindelijk een verbod in Europa
3 november 2003 - 20:25    reactie #19
geplaatst door: Bjinse
@Timotheus:
Een groot deel van de geadresseerde snailmail spam komt omdat je naam/adres in het telefoonboek voorkomt. Mijn naam staat daar foutief in en dat is heel handig. Alles wat in de naam dezelfde fout heeft kieperen we ongeopend weg.
Stuur dus bijvoorbeeld een naamscorrectie naar de PTT waarin je verklaard dat je voorletters S.M.A.C. zijn en je haalt al die spam er ook daar weer uit,
The day Microsoft makes something that doesn't suck is the day they start making vacuum cleaners.
Spam, eindelijk een verbod in Europa
3 november 2003 - 20:44    reactie #20
geplaatst door: Diepeter
Dat is een tip om te onthouden  :thumbs-up:

Hulde aan Bjinse  :worship:  :cool:  :happy:
Spam, eindelijk een verbod in Europa
4 november 2003 - 10:29    reactie #21
geplaatst door: heuvelrach

Citaat
Bjinse om 20:25, 3-11-2003
Mijn naam staat daar foutief in en dat is heel handig. Alles wat in de naam dezelfde fout heeft kieperen we ongeopend weg.

LOL. Ook mijn naam staat fout in het telefoonboek. Inderdaad best handig om te weten dat bepaalde post (en telefoontjes) uit het KPN-bestand komen.
iMac alu 20", 2,4Ghz, 320 GB, 2GB, OS X 10.6