[img=right]http://www.macfreak.nl/base/data/news/images/Snow_Leopard.jpg[/img]Er waren al
eerdere geruchten waarin sprake was van een snellere Finder in Snow Leopard omdat die nu in Cocoa geschreven zou zijn, en dus niet meer in het relatief verouderde Carbon.
En inderdaad blijkt nu uit de
Release Notes van Snow Leopard (Build 10A190) dat gedeeltes van de Finder inmiddels in Cocoa herschreven zijn. De verwachting is dat met het herschrijven de Finder tegelijkertijd zoveel geoptimaliseerd zal worden dat we ook daadwerkelijk het verschil zouden moeten merken.
Verder valt ook nog op in diezelfde Release Notes dat met Snow Leopard ook het contrast van het scherm (de Gamma) standaard naar 2,2 gaat, in plaats van de 1,8 dat tot nu toe voor Apple altijd de standaard was.
De keuze van Apple om in het verleden de Finder in Mac OS X in Carbon te schrijven was toen om ontwikkelaars die relatief makkelijk hun programma's van OS 9 naar OS X wilden overzetten te faciliteren. Maar aangezien zo langzamerhand iedereen de programma's wel naar Cocoa heeft overgezet staat de weg voor Apple open om ook de Finder nu in het snellere Cocoa te schrijven.
Maar er zijn nog wel uitzonderingen, Photoshop zal pas in de volgende versie (CS 5) helemaal
in Cocoa geschreven zal zijn (en dan ook meteen ondersteuning voor 64 bits zal hebben), en Final Cut Pro is tot nu toe ook nog steeds een Carbon-programma.
Mocht je meer willen weten over Carbon en Cocoa en de ontstaansgeschiedenis ervan (incl. de quote van Bill Gates dat hij eerder iets onfatsoenlijks zou doen op NEXTSTEP dan er voor ontwikkelen), dan is dat
hier te lezen.