Alles over de nieuwe EarPods van Apple
13 september 2012 - 22:52   
geplaatst door: SteveJobs
http://www.macfreak.nl/modules/news/images/Earpod-icoon.jpg
Alles over de nieuwe EarPods van Apple
Voor ons Apple-fans was het gisteren een mooie dag. Een nieuwe iPhone, wat nieuwe iPods, een ander iTunes jasje, veel positieve cijfers over Apple en 200 nieuwe iOS 6 features. Maar er was meer nieuws voor de (muziek)-liefhebber, want Apple heeft namelijk ook sinds lange tijd een bijzondere update gegeven aan haar bekende witte oordopjes.

Gisteren presenteerde Apple de EarPods, zoals de nieuwe witte oordopjes genoemd worden, en naast het bijzondere design beloofd Apple ditmaal ook dat deze wél in ieder oor blijven zitten. Iets wat bij de vorige witte oordopjes voor sommige mensen een uitdaging was.



Apple heeft drie jaar aan het ontwerp van de Earpods gewerkt om een optimale pasvorm te combineren met een perfect geluid. Integenstelling tot de meeste in-ear oordopjes gaan de Earpods niet helemaal het gehoorgang in, maar in plaats daarvan hebben ze de speaker zo geplaatst dat het geluid direct gericht is op het gehoorgang. Slim geplaatste openingen zorgen daarbij ook dat geluid niet blikkerig gaat klinken en dat het geluid meer vol is waardoor het tonen spectrum duidelijker klinkt. Vooral de bastonen klinken bij de Earpods beduidend beter dan de voorgaande witte oordopjes.

Hieronder legt Jonathen Ive uit hoe de Earpod is ontstaan:



Naast de verbeterde pasvorm en een geoptimaliseerd geluid hebben de Earpods natuurlijk ook standaard een afstandsbediening en microfoon zodat je je iDevice ook via de Earpods kan bedienen en met een iPhone een telefoongesprek kan afwikkelen zonder die uit je zak te halen.

De Earpods zullen standaard worden bijgeleverd bij de iPod nano, iPod touch en natuurlijk bij de iPhone 5. De Earpods zijn ook los te koop en kosten 29 euro bij de Apple Store NL.
Don't panic
Alles over de nieuwe EarPods van Apple
14 september 2012 - 00:45    reactie #1
geplaatst door: Shmoo

geblokkeerd

Mooie pods maar hoe lang zal het duren voordat de Fake versies op Martkplaats.nl staan voor 5,- en twee voor 7,50

Alles over de nieuwe EarPods van Apple
14 september 2012 - 07:00    reactie #2
geplaatst door: Nielzzz
Die €29 is het beste van het geheel! Wauw. Die vorige in-ear dingen waren €79 ofzo? Zelf heb ik altijd issues met het passen van oordopjes, geen enkele 'normale' past; ze vallen uit mijn oor. Veel in-ear (ook de vorige van Apple) passen wel, maar lang niet altijd. En dan heb je nog het gemis van de microfoon voor gebruik met een iPhone.

Apple, what else...
Alles over de nieuwe EarPods van Apple
14 september 2012 - 10:05    reactie #3
geplaatst door: JH
De vorige earphones van Apple kostten ook 29 euro hoor!
Er was ook een duurdere variant van 79 euro en daar zat o.a. een microfoontje en volumeknoppen op het snoer bij.
Mac-musician
Alles over de nieuwe EarPods van Apple
14 september 2012 - 10:21    reactie #4
geplaatst door: Robert
@ JH: maar deze hebben toch ook volumeknoppen en een microfoon..?
Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
Alles over de nieuwe EarPods van Apple
14 september 2012 - 10:46    reactie #5
geplaatst door: Kapotlood
Het verschil tussen de oordopjes van 29 en 79 euro destijds was dat de in-ear variant ook meerdere speakertjes had e.d., wat in een beter geluid zou moeten resulteren.

Nu hebben ze een nieuwe variant wat het beste van beide moet overnemen, met een vaste lage prijs. :) Ik vind ze wel erg interessant eerlijk gezegd!
Alles over de nieuwe EarPods van Apple
14 september 2012 - 11:30    reactie #6
geplaatst door: fberens
Volgens mij heb ik ze in de key note ook horen zeggen dat er meerdere speakers in elke earpod zitten. Heb ze gisteren al besteld en komen ws dinsdag aan. Was zelf niet zo tevreden voor in-ears van 79,= Ben dus benieuwd wat dit wordt.
Mac Pro (4.1 -> 5.1) - Mac Mini (7.1) - MacBook Pro Ret. (11.1) - iPad (5.4 / 1.1) - iPhone X - TimeCapsule - QNAP NAS (TS-210 + TS-431)
Alles over de nieuwe EarPods van Apple
14 september 2012 - 11:56    reactie #7
geplaatst door: JH
Die 'oude' van 79 euro klonken inderdaad beter.
Mac-musician
Alles over de nieuwe EarPods van Apple
14 september 2012 - 19:01    reactie #8
geplaatst door: Glenn
Ik ben niet zo te vinden voor van die earplugs, earpods o.i.d. Vroeger een paar keer geprobeerd, maar ik verkies een klassieke hoofdtelefoon, die de oren omringd (binnen, trein) of die op de oren rust (buiten). Ik zal dan ook mijn Bose-hoofdtelefoon blijven gebruiken.
Alles over de nieuwe EarPods van Apple
14 september 2012 - 20:36    reactie #9
geplaatst door: Brinky
Dat is interessant om te lezen, maar wat is de motivatie? Warmere oren?

Ben benieuwd naar de geluidskwaliteit van de nieuwe earphones in vergelijking met die van 79 euro.
Alles over de nieuwe EarPods van Apple
15 september 2012 - 18:27    reactie #10
geplaatst door: Glenn
Een exemplaar dat de oren omsluit, geeft voller geluid en houdt omgevingsgeluid meer buiten. Daardoor is hij geschikt voor pendelaars. Je moet het volume niet te hoog zetten, om toch een aangename muziekbeleving te krijgen. Verder "lekt" hij ook niet zo veel geluid, dus ben je er zeker van dat je buurman of buurvrouw niet van jouw muziek moet "meegenieten". Er is voor mij niets zo irritant dan de MP3-speler van een ander te moeten horen. Dit is voor mij een eerste belangrijk argument.

Ten tweede zitten "oortjes" mij nooit comfortabel, al belooft Apple dat nu op te lossen. En niet onbelangrijk, als ik anderhalf uur (zo lang duurt mijn woon-werk-traject - enkele reis) naar een iPod luister, heb ik gegarandeerd oorpijn. Vandaar dat ik ook, als ik in op de zeedijk ga sporten of wandelen, een tweede hoofdtelefoon heb die over de oren rust. In tegenstelling tot het eerste exemplaar, hoor ik daar wel nog omgevingsgeluid door.
Alles over de nieuwe EarPods van Apple
15 september 2012 - 19:39    reactie #11
geplaatst door: Brinky
Helder ;-)
Alles over de nieuwe EarPods van Apple
15 september 2012 - 22:22    reactie #12
geplaatst door: MacKnarf
Ik heb ze vanmiddag in de Apple Store in Amsterdam gehaald.
Ze klinken echt veeel beter dan de oude Apple-oortjes.
Vooral de lage tonen. Ze zitten bij mij prima, maar dat is persoonlijk.
Alles over de nieuwe EarPods van Apple
15 september 2012 - 23:28    reactie #13
geplaatst door: Brinky
En het omgevingsgeluid?
Alles over de nieuwe EarPods van Apple
16 september 2012 - 02:38    reactie #14
geplaatst door: JH
Ja, klinkt dat ook beter?  :woot:  :wink:
Mac-musician
Alles over de nieuwe EarPods van Apple
16 september 2012 - 10:45    reactie #15
geplaatst door: Peter Villevoye
Het geluid van het YouTube-filmpje is wel rampzalig.
Ik dacht bij het horen van de eerste zin en tonen, dat dan bij de tweede zin het warme omfloerste geluid van de betere Earpods zou gaan klinken. Maar dat gebeurde dus niet. Dan maar even het geluid van een leeg mandarijnenblikje doorstaan...
Studea — Advies - Training - Begeleiding in DTP, web- en app-design.  En... een PixelFreak !
Alles over de nieuwe EarPods van Apple
16 september 2012 - 11:01    reactie #16
geplaatst door: Robert

Citaat
Peter Villevoye om 10:45, 16-09-2012
Het geluid van het YouTube-filmpje is wel rampzalig


Kennelijk het verkeerde filmpje er bij geplaatst, nu aangepast (dit is het filmpje van het officiële Apple YouTube-kanaal).
Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
Alles over de nieuwe EarPods van Apple
16 september 2012 - 14:14    reactie #17
geplaatst door: Nielzzz

Citaat
Glenn on 18:27, 15-Sep-2012
Een exemplaar dat de oren omsluit, geeft voller geluid en houdt omgevingsgeluid meer buiten.


Niet helemaal mee eens. Je moet alsnog de juiste (vaak duurdere) kopen om omgevingsgeluid buiten te houden.


Citaat
Glenn on 18:27, 15-Sep-2012
Verder "lekt" hij ook niet zo veel geluid, dus ben je er zeker van dat je buurman of buurvrouw niet van jouw muziek moet "meegenieten".


Zelfde als hierboven. Ik heb zelf een goedkopere koptelefoon. Zeker goed geluid en veel voller/warmer dan oordopjes en prettiger dan in-ear dopjes maar hij lekt gewoon geluid en filtert geen omgevingsgeluid.


Citaat
Glenn on 18:27, 15-Sep-2012
En niet onbelangrijk, als ik anderhalf uur (zo lang duurt mijn woon-werk-traject - enkele reis) naar een iPod luister, heb ik gegarandeerd oorpijn. Vandaar dat ik ook, als ik in op de zeedijk ga sporten of wandelen, een tweede hoofdtelefoon heb die over de oren rust. In tegenstelling tot het eerste exemplaar, hoor ik daar wel nog omgevingsgeluid door.


Je hebt verschillende pasvormen en technieken dus. Qua pasvorm heb je circumaural (over de oren) en supra-aural (tegen of op de oren). Qua techniek heb je open en closed. Open heeft open oorschelpen en lekt meer geluid en laat meer omgevingsgeluid binnen. Closed is beide minder. Het geluid bij open is wel rijker/natuurlijker en de druk op je gehoorgang minder in tegenstelling tot closed. Een en ander zal ook te maken hebben met je eigen voorkeur.

Zie ook bij de vrienden van Wikipedia.

(Edited by Nielzzz at 14:15, 16-Sep-2012)
Apple, what else...
Alles over de nieuwe EarPods van Apple
16 september 2012 - 20:25    reactie #18
geplaatst door: Tim 006
Iedereen kan er heel veel van vinden maar het blijft gewoon persoonlijk.

Ik heb ergens 3 nieuwe (vorige versie) setjes van apple in de kast liggen die ik niet gebruik omdat ze mij niet lekker zitten.

 
Ik heb wel het een en ander ;P