Fotobewerking in 1980 op een Apple ///
9 augustus 2011 - 20:49   
geplaatst door: karel apple
[img=right]http://www.macfreak.nl/base/data/news/images/Apple3.jpg[/img]Er was nog geen sprake van Photoshop in 1980. Maar er waren natuurlijk al wel computers, zoals de Apple ///, de niet erg succesvolle opvolger van de (uiterst succesvolle) Apple ][ (en later de Apple //e)

Voor de jeugd hier: De Apple /// is nog een computer uit het muisloos tijdperk. De muis werd pas geïntroduceerd in 1983 met de Lisa en populair gemaakt door de Macintosh die in 1984 geïntroduceerd werd.

Maar toch werd er in die tijd al aan fotobewerking gedaan, getuige dit Russische filmpje waar je de Apple /// tezamen met een drumscanner bezig ziet.



Bij nader onderzoek blijkt het hier te gaan om een van origine Frans systeem, de Pericolor 1000.


Fotobewerking in 1980 op een Apple ///
9 augustus 2011 - 22:44    reactie #1
geplaatst door: Heiman Alberda
De Russen hadden natuurlijk al een jarenlange ervaring met foto's bewerken. Zij hebben bij wijze van spreken het photoshopen zo'n beetje uitgevonden.  :cool:
iMac M4
iPad 6
Fotobewerking in 1980 op een Apple ///
10 augustus 2011 - 08:09    reactie #2
geplaatst door: Zjootsuite
Ja ja, die III, II en IIe kan ik me nog goed herinneren. Trouwens die Lisa is ook nog een tijdje een vriendin van mij geweest.  :cool:
Take every day a zjootsuite!" http://tonhaex.nl En nu ? (Apple gebruiker sinds 1978)
Fotobewerking in 1980 op een Apple ///
10 augustus 2011 - 23:47    reactie #3
geplaatst door: Nick007
Als jonge fotograaf is dit zooo vet om te zien!!