G5 specificaties Applestore blijkt grap
20 juni 2003 - 16:02   
geplaatst door: Leon
De circulerende screenshots waarin de specificaties te zien zijn van "de PowerMac G5" blijken een grap te zijn, zo heeft MacFreak bevestigd gekregen uit meerdere bronnen, waaronder een contact binnen Apple Cupertino. Het betreft hier een actie van een (voormalig) medewerker van een bureau waar Apple wel eens mee samenwerkt. Deze persoon heeft via Akamai een plaatje ge-upload met daarin de "specificaties" van de G5. Akamai is een grote Content Delivery Provider waar Apple gebruik van maakt voor het hosten van de AppleStore.

Wat het doel is geweest van deze persoon is niet duidelijk, maar duidelijk is wel dat het hier geen werkelijke fout van Apple zelf betreft.

Met nog maar een paar dagen te gaan tot de WWDC Keynote, waarin Apple nieuwe producten gaat aankondigen, draait de geruchtenmolen weer op volle toeren. Zo circuleren er redelijk wat foto's rond waarvan men claimt dat deze de behuizing van de nieuwe G5 tonen, en is er zelfs iemand die claimt de G5 gezien te hebben bij een dealer in Duitsland. De gekte is niet meer te houden. Over een paar nachtjes slapen weten we alles, tot die tijd moeten we alles maar even met een zak zout nemen.

Overigens zal MacFreak aanwezig zijn in Berlijn bij een satelliet broadcast van de WWDC Keynote, en zullen wij na de KeyNote (start om 19:00 uur) verslag uitbrengen van wat er komen gaat.
G5 specificaties Applestore blijkt grap
20 juni 2003 - 16:13    reactie #1
geplaatst door: YoramIH
Er komt ook een webcast maar hoe laat precies is niet duidelijk. Zie mijn draadje http://www.macfreak.org/cgi/forums/topic.cgi?forum=1&topic=891
Heb je mijn cd's al beluisterd in de iTunes Store? Volg mij op Twitter.
G5 specificaties Applestore blijkt grap
20 juni 2003 - 16:13    reactie #2
geplaatst door: oogappel
Werkelijk bizar wat voor hetze dit aan het worden is! Kan me neit herinneren dat dit al eens eerder gebeurd is! Bij de nieuwe imac ofzo
G5 specificaties Applestore blijkt grap
20 juni 2003 - 16:23    reactie #3
geplaatst door: ElectricCat
LOL, daar ben ik mooi ingestonken  :happy:
G5 specificaties Applestore blijkt grap
20 juni 2003 - 16:31    reactie #4
geplaatst door: YoramIH
"Hmmm...," zei Tom Poes.
Heb je mijn cd's al beluisterd in de iTunes Store? Volg mij op Twitter.
G5 specificaties Applestore blijkt grap
20 juni 2003 - 16:36    reactie #5
geplaatst door: Appleidee
Nu moet Apple als de wiedeweerga alles recht zetten, anders komt dit in het rijtje thuis van de 10 grootste schandalen ooit. (Gisteravond RTL 4)
G5 specificaties Applestore blijkt grap
20 juni 2003 - 16:50    reactie #6
geplaatst door: Nisse
MacFreak is de enige site die ik tot nu toe dit bericht zie brengen. Het zou goed van MacFreak zijn als het echt zo is, maar het zou toch wel erg jammer zijn als de keynote maandag nu erg gaat tegenvallen.
Wat nou 'leap ahead'? 3x PPC G3 Inside zal je bedoelen!
G5 specificaties Applestore blijkt grap
20 juni 2003 - 16:59    reactie #7
geplaatst door: iPanda
Nu wordt ik helemaal nieuwsgierig!!

Leon, ik kan maandag alleen mobiel inetten, zou jij een heel simpele pagina (snel te dlen) kunnen posten met daarop het nieuws?
G5 specificaties Applestore blijkt grap
20 juni 2003 - 17:17    reactie #8
geplaatst door: Kool
 :sad: Hmmm, ik ben er blijkbaar dus ook ingestonken! Maar dat iemand zomaar zo'n plaatje van Apple kan vervangen op de Akamai server getuigt wel van gebrekkige beveiliging daar zeg! En waarom vervangt ie dan niet ook meteen het plaatje van de computer zelf? Dat is dan toch wel heel verleidelijk.

Eén ding heeft Apple nu wel mee, een hele hoop mensen zijn nu heel erg nieuwsgierig naar maandag...
Hoe Kool Super Kool werd... zal nu na het opschonen van het forum een raadsel blijven voor wie dit nog niet wist.
G5 specificaties Applestore blijkt grap
20 juni 2003 - 17:20    reactie #9
geplaatst door: YoramIH

Citaat
Leon om 16:02, 20-06-2003
Het betreft hier een actie van een (voormalig) medewerker van een bureau waar Apple wel eens mee samenwerkt. Deze persoon heeft via Akamai een plaatje ge-upload met daarin de "specificaties" van de G5. Akamai is een grote Content Delivery Provider waar Apple gebruik van maakt voor het hosten van de AppleStore.


Sorry Leon, maar ik vind het een beetje vreemd verhaal. Ik dacht dat Akamai zo goed is beveiligd. Mocht Apple hier schade van ondervinden dan kan Akamai een aardige claim verwachten. Ach, maandag is dit allemaal oud nieuws.
Heb je mijn cd's al beluisterd in de iTunes Store? Volg mij op Twitter.
G5 specificaties Applestore blijkt grap
20 juni 2003 - 17:26    reactie #10
geplaatst door: JJR
ERG vreemd...  :dontgetit:

Werkelijk, strange  :satisfied:

:sneaky2:
JJR.
"Who the hell do you think you are ?" - Stewie.
G5 specificaties Applestore blijkt grap
20 juni 2003 - 17:30    reactie #11
geplaatst door: Franky2002
Het wordt steeds vager allemaal!
Klinkt nu een beetje alsof Leon een grote coverup operatie aan het voeren is. Dus zou het dan toch waar zijn? :happy:

Het lijkt me niet dat een ex-medewerker van een bedrijf waar Apple wel eens zaken mee doet zomaar de boel kan bedonderen.
G5 specificaties Applestore blijkt grap
20 juni 2003 - 17:34    reactie #12
geplaatst door: YoramIH
Precies.

(Bewerkt door YoramIH om 17:36, 20-06-2003)
Heb je mijn cd's al beluisterd in de iTunes Store? Volg mij op Twitter.
G5 specificaties Applestore blijkt grap
20 juni 2003 - 17:38    reactie #13
geplaatst door: TLM

Citaat
Leon om 16:02, 20-06-2003
Over een paar nachtjes slapen weten we alles, tot die tijd moeten we alles maar even met een zak zout nemen.


Ik kan altijd een vrachtwagen (of meerdere zelfs) met zout leveren hoor ... tegen een democratisch prijs dan nog wel :woot:

Ah 'k ben wel nuchter in dat soort zaken. Eerst zien en dan geloven is hier van toepassing me dunkt. Wel vreemd (en ook leuk) dat er alleen over Apple altijd zo'n heisa/gespeculeerd wordt wanneer er nieuwe dingen op stapel staan. Toont nog maar eens aan dat Apple een hardware-/softwarebedrijf met een hart en een ziel is, iets wat van menige PC equivalent niet gezegd kan worden

TLM
G5 specificaties Applestore blijkt grap
20 juni 2003 - 18:06    reactie #14
geplaatst door: HSL
het zou super zijn van macfreak als dit inderdaad zou kloppen, maar het klinkt allemaal een beetje onlogisch en ik heb het ook op nog geen enkele andere site gelezen, en het lijkt mij ook dat als dit een grap zou zijn dat apple er wel een persbericht over los zou laten anders hebben ze maandag een groot probleem (tenzij de echte specs natuurlijk beter zijn... :) )
G5 specificaties Applestore blijkt grap
20 juni 2003 - 18:15    reactie #15
geplaatst door: Leon
Ik heb dit van meerdere kanten bevestigd gekregen. Je bent natuurlijk altijf afhankelijk van wat je bronnen vertellen, maar dit verhaal komt bij meerdere personen (die ik ook persoonlijk ken) vandaan, en lijkt mij daarom wel te vertrouwen. Als het door een enkele persoon megedeeld zou zijn dan had ik het wel op z'n beloop gelaten. Maar we zullen zien met al deze gekte wat er maandag werkelijk komt. Het is en blijft gissen zolang je het nog niet met eigen ogen gezien hebt...

We moeten niet vergeten dat dit de tijd is van desinformatie en suggestie. Dit was in ieder geval zó anders dat ik het wel de moeite van het plaatsen waard vond.
G5 specificaties Applestore blijkt grap
20 juni 2003 - 18:17    reactie #16
geplaatst door: Jules
Ik ruik nog steeds een marketingtruuk van Apple...

:music:
G5 specificaties Applestore blijkt grap
20 juni 2003 - 18:46    reactie #17
geplaatst door: DigiAntje
tuurlijk bevestigen ze dat maar nu is de nieuwsgierigheid gewekt. Kijk eens naar de afgelopen keynotes..altijd toevallig lekt er iets uit wat daarna zgn. nooit waar is.. maar altijd weer verdacht veel op de nieuwe items lijken. Absoluut een marketingstrategie Net zoals madonna een half uur haar cd op het net zet en later aankondigd gehacked te zijn...

Leer mijn de amerikanen en zaken doen kennen. We zullen zien.. :confused: hoe meer rumors hoe beter de reklame

Antje
Antje (she takes it easy she uses a Mac)
G5 specificaties Applestore blijkt grap
20 juni 2003 - 18:48    reactie #18
geplaatst door: Sterretje
uuhh, Leon.... eerst stond er op de beginpagina dat tijdens de WWDC een liveverslag zou komen.
Nu staat er, dat er na de Keynote een verslag op MF komt... :dontgetit:

Ik zag het al helemaal zitten, wij in iChat en op het forum, jij met je iBookie telkens snel een paar hoofdpunten doorgevend, een situatie verslag, een stemmingsbeeld... naja, zo echt het gevoel toch een beetje erbij te zijn.
Nu niet meer??? :cry:

Reden?
Absolute, helemaal en totale geheimhouding??
:shocked:


oeps.. sorry!!
Net het andere draadje in de baggerbox gelezen, daar geef je de reden al aan, Leon.
Pfff, het nieuws gaat zo snel vandaag de dag!
:cool:  :shutup:


(Bewerkt door Sterretje om 18:54, 20-06-2003)
Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic  Arthur C. Clarke
G5 specificaties Applestore blijkt grap
20 juni 2003 - 18:49    reactie #19
geplaatst door: JJR
Het is een sluwe, die Jobs!

:sneaky2:
JJR.
"Who the hell do you think you are ?" - Stewie.
G5 specificaties Applestore blijkt grap
20 juni 2003 - 18:55    reactie #20
geplaatst door: Leon
@Sterretje; ik heb zojuist in een e-mail van Apple het volgende te horen gekregen; "maar ik denk niet dat het toegestaan zal worden dat je live verslag gaat doen...". Dus ik ben bang dat ik pas na de Keynote verslag kan uitbrengen. Helaas :(
G5 specificaties Applestore blijkt grap
20 juni 2003 - 18:56    reactie #21
geplaatst door: Boramor
Jammer, dan maar wachten op de after-stream...  :thumbs-down:
G5 specificaties Applestore blijkt grap
20 juni 2003 - 19:02    reactie #22
geplaatst door: Sterretje
@ Leon: na, dat is dan duidelijk :dozingoff:
daar kan je ook niets aan doen, dat is zoiets als "hoger geweld".

We wachten met spanning af...
Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic  Arthur C. Clarke
G5 specificaties Applestore blijkt grap
20 juni 2003 - 19:25    reactie #23
geplaatst door: EvB
Hmmmm, ik vind het toch allemaal echt wel héél bizar worden hoor...
Ik heb net het vijftien (15 op een paar uurtjes tijd) pagina's tellende draadje over de gelekte G5-info gelezen op Appleinsider en iedereen, ook de moderatoren aldaar menen te weten dat het niet om een "hack" gaat maar om een stomme vergissing van een webadmin en dus om "the real thing"...
En toch, Macfreak is bij mijn weten de enige site die de stelling van de misnoegde medewerker van Akamai aanhoudt. Wel opvallend is dat macbidouille de gegevens over de gelekte G5 specs van de site heeft gehaald om Apple niet al te veel tegen de haren in te strijken.

Anywoo, deze gekte is gewoon beter dan (vul hier favoriete activiteit in )!  :happy:
G5 specificaties Applestore blijkt grap
20 juni 2003 - 19:50    reactie #24
geplaatst door: ElectricCat
Het commentaar van Steve Jobs op dit verhaal :

http://www.elroyonline.net/misc/apple/apple.html