DeNieuweMacWinkel opent nieuw filiaal in maart
24 januari 2004 - 15:12   
geplaatst door: Leon
Naast het zojuist aangekondigde Apple-Centre van MacSupport in hartje Amsterdam, zal ook
DeNieuweMacWinkel medio maart van dit jaar een nieuwe winkel gaan openen met maar-
liefst 565m2 aan winkeloppervlakte. Het thema van deze nieuwe winkel zal "Digital Lifestyle"
zijn.

Frans Schippers, directeur van DeNieuweMacWinkel, schrijft verder;

"Het hart van deze lifestyle wordt natuurlijk gevormd door de complete range aan Apple
producten. Daarnaast zal een keur aan randapparatuur, gebruiks-vriendelijke software en
kant-en-klare-netwerkoplossingen ‘speelklaar’ opgesteld staan. Dit alles wordt ondersteund
door het grootste magazijn van Amsterdam en een compleet netwerk aan service-providers.
"

De komende weken zal er op de website van DeNieuweMacWinkel regelmatig verslag gedaan
worden van de vorderingen en de ontwikkelingen van het "vernieuwende concept". Een concept
dat volgens Schippers in alles afwijkt van de gangbare retailmethodes op het gebied van com-
puter hard- en software.

In een telefonisch interview liet Schippers verder nog weten dat dit nieuwe filiaal voorlopig
naast  het huidige filiaal zal bestaan. Volgende week zal de locatie bekend gemaakt worden.
DeNieuweMacWinkel opent nieuw filiaal in maart
24 januari 2004 - 17:46    reactie #1
geplaatst door: kiwimark
Ik betwijfel of Amsterdam groot genoeg is voor twee Apple initiatieven in zo'n korte tijd.

Beide winkels willen naar buuiten treden als DE Apple speciaalzaak. Zelfs in Chicago (om maar een voorbeeld te geven) is er maar EEN zaak die dat claimt en dat is die van Apple zelf. Ja, ik hoor iedereen nu gelijk zeggen dat er meer zaken zijn die Apple verkopen in zowel Chicago als Amsterdam, maar in ieder geval claimt er in Chicago maar een echt van Apple zelf te zijn.

IK bewonder de initiatieven van zowel MacSupport als De Nieuwe Macwinkel en hoop ook dat ze het allebei zeer succesvol zijn, maar of dat ook is kan alleen de tijd ons leren. Apple NEderland zal zee rgelukkig zijn met de plannen, want at geeft hen twee prominente aanweizigeheden zodner dat ze zelf teveel risico lopen (anders dan in NY)
g.r.e.e.t.i.n.g.s
mark ® hanging out in san francisco - wellington - europe (or in between)
MacBook Pro 15inch MacOS 10.5.6 Eng • Apple Cinema HD Display 23" • Ipod iTouch 2nd gen • iPod Shuffle 1Gb
DeNieuweMacWinkel opent nieuw filiaal in maart
24 januari 2004 - 17:51    reactie #2
geplaatst door: Leon
In een stad zo groot als Amsterdam, met 735.000 inwoners en een oppervlakte van 220 vierkante kilometer,
voorzie ik geen problemen hoor. Daar is ruimte genoeg (zelfs in het centrum) voor meer dan een dealer.
DeNieuweMacWinkel opent nieuw filiaal in maart
24 januari 2004 - 18:10    reactie #3
geplaatst door: Timotheus
MacSupport, de Mac-Winkel, straks waarschijnlijk ook Stonehouse: allemaal in het centrum van Amsterdam, allemaal groot, mooi, allemaal met de ambitie hèt Apple adres in de hoofdstad te zijn ………

Ik zie het zo: Stonehouse heeft als eerste grote dealer de stap van de provincie naar de grote stad gezet; MacSupport voelde zich min of meer gedwongen te volgen; en nu voelt ook de Mac-Winkel zich gedwongen het grootser aan te gaan pakken, want men denkt: als die grote winkel van MacSupport vlak bij het CS eenmaal open is, en waarschijnlijk nog eentje van Stonehouse erbij, en wij hebben niets gedaan, dan ziet het er heel somber voor ons uit! En daar hebben ze helemaal gelijk in!

Er zal aardig wat bij banken zijn geleend voor dit alles, denk ik zo …… .

Kortom: de slag om Amsterdam is begonnen!
I went there and came back / It was nothing special / The river at high tide / The mountain veiled by misty rain
DeNieuweMacWinkel opent nieuw filiaal in maart
24 januari 2004 - 19:03    reactie #4
geplaatst door: Arjan S
De tijd zal het leren..
In ieder geval wens ik ook hun veel succes toe.
iMac G5 17 ", 1,9 GHz, 1 Gb, 160 Gb, ext. 120 Gb LaCie
DeNieuweMacWinkel opent nieuw filiaal in maart
25 januari 2004 - 08:50    reactie #5
geplaatst door: JPZ
Maar voorlopig hebben ze in Amsterdam maar weer mazzel....zoveel Apple winkels..... :inlove:
300+ New Features! 50 or so might not be intended but they're still new!
DeNieuweMacWinkel opent nieuw filiaal in maart
25 januari 2004 - 14:42    reactie #6
geplaatst door: tecks
Ik vind het alleen maar fantastisch dat er nóg een plek bijkomt waar die mazzel-amsterdammers een macje kunnen kopen. Het zou leuk zijn als de heren winkeliers op die manier een leuke, concurrerende en florerende apple-macintosh computermarkt zouden kunnen creeren en daar is iedereen bij gebaat.
The power to be your best
DeNieuweMacWinkel opent nieuw filiaal in maart
25 januari 2004 - 15:04    reactie #7
geplaatst door: oogappel
Hoe meer winkels, hoe meer keuze voor ons, hoe beter de winkels hun best moeten doen, hoe beter de service... toch?
DeNieuweMacWinkel opent nieuw filiaal in maart
25 januari 2004 - 17:54    reactie #8
geplaatst door: BluaP
is er iemand al met een digitale camera de omgeving van Amsterdam CS gaan inspecteren?
DeNieuweMacWinkel opent nieuw filiaal in maart
25 januari 2004 - 19:09    reactie #9
geplaatst door: Theo
Als Amsterdammer mag er van mij best nog wel een Apple-winkel bij! Wat ik alleen hoop is dat ze door Apple gelijk behandeld als hun eigen Apple-store: dus niet de nieuwste spullen eerst vanuit de eigen store versturen naar klanten en daarna pas naar de dealers. Ik probeer nu al 2 weken aan iLife te komen en wordt er echt een beetje moe van dat de dealer het nog niet heeft (1 week geleden, kan nog wel een weekje duren) of inmiddels niet meer heeft (afgelopen vrijdag) terwijl je o.m. op dit forum berichten leest van mensen dat het bij de Apple-store bestelde iLife eindelijk binnen is (Grrrrr...). Toen ik m'n G5 bestelde bij de dealer gebeurde hetzelfde, op internet las ik al juichende commentaren van mensen die hem bij Apple zelf hadden besteld, maar mijn dealer had er nog niet één binnen.

Wat ik vooral goed vind aan die verkooppunten is dat meer mensen een Apple zullen ontdekken als echt alternatief. Wij als Apple-gebruikers weten de spullen en de info toch wel te vinden, maar Windhoos-adepten weten volgens mij vaak niet eens dat Apple bestaat.
DeNieuweMacWinkel opent nieuw filiaal in maart
25 januari 2004 - 23:09    reactie #10
geplaatst door: MacFanGuy
THeo: helaas valt te lezen in een interview in de laatste MacFan, dat de AppleStore toch prioriteit zal hebben...
Huh? Wat is dat, een PixelFreak?
DeNieuweMacWinkel opent nieuw filiaal in maart
25 januari 2004 - 23:55    reactie #11
geplaatst door: Marijn
Niet leuk voor dealers die aan de exposure van Apple in NL willen werken.
Iemand hier ooit een reclame van de Apple store gezien?

Boe, Apple!  

:sad:
Safari sneller? plak in je terminal:
defaults write com.apple.Safari WebKitInitialTimedLayoutDelay 0.25
DeNieuweMacWinkel opent nieuw filiaal in maart
26 januari 2004 - 07:09    reactie #12
geplaatst door: Timotheus
De manier waarop Apple zijn dealers behandelt kàn natuurlijk helemaal niet. Stel je voor dat Philips of Sony of Loewe tegen de potentiële klant ging zeggen: "die TV die jij wilt, kun je natuurlijk bij één van onze dealers kopen, maar je kunt hem ook direct bij ons kopen: dan is hij wat goedkoper en je hebt hem waarschijnlijk ook sneller". Hoeveel dealers zouden dan nog zin hebben om TV's van het bewuste merk te verkopen? Ik denk niet veel meer.

En toch is dat wat Apple doet, en doelbewust: kijk maar in de laatste MacFan, daar wordt dat door de baas van Apple Nederland volmondig toegegeven. En kennelijk kan men het zich permitteren: want ja, een Sony- of een Philips-TV blijft toch min of meer hetzelfde, maar een Apple-product of een vergelijkbaar product van een ander merk, dat is niet min of meer hetzelfde.

Maar zeer onsympathiek blijft het.

(Edited by Timotheus at 7:12, 26-Jan-2004)
I went there and came back / It was nothing special / The river at high tide / The mountain veiled by misty rain
DeNieuweMacWinkel opent nieuw filiaal in maart
26 januari 2004 - 11:36    reactie #13
geplaatst door: heuvelrach
Eigenlijk wel grappig dat er speciale Apple-winkels zijn die geen andere merken verkopen. Voor Nederland is dat toch wel bijzonder. Hoe meer hoe beter, al is het natuurlijk af te wachten wie het zullen overleven.
iMac alu 20", 2,4Ghz, 320 GB, 2GB, OS X 10.6
DeNieuweMacWinkel opent nieuw filiaal in maart
26 januari 2004 - 12:21    reactie #14
geplaatst door: Leon
van het ModeratorTeam
Deze draad is opgeschoond en ontdaan van wat commentaar die eigenlijk niets toevoegde aan de discussie.
DeNieuweMacWinkel opent nieuw filiaal in maart
4 februari 2004 - 23:01    reactie #15
geplaatst door: Theo

Citaat
Leon om 15:12, 24-01-2004In een telefonisch interview liet Schippers verder nog weten dat dit nieuwe filiaal voorlopig
naast  het huidige filiaal zal bestaan. Volgende week zal de locatie bekend gemaakt worden.


Die week duurt wel erg lang. Heeft er al iemand een pandje van 565m2 leeg zien staan?

(Bewerkt door Theo om 23:03, 4-02-2004)
DeNieuweMacWinkel opent nieuw filiaal in maart
5 februari 2004 - 11:48    reactie #16
geplaatst door: romanista
mmm, verhuis ik na 25  jaar uit amsterdam, komen er ineens allemaal grote applestores, wanneeer komt het nieuwe applecentre in utrecht?
Voor al uw Nostalgische Gevoelens: www.macretro.tk (Amiga, Arcade etc.)
www.ricklindeman.nl
Mac SE/30: Systeem7.1, 16 Mhz, 5 MB; iMac: OS X.Tiger, 1 GHz, 768 MB; MacBook Pro: 2,4 Ghz, Lion 4GB
DeNieuweMacWinkel opent nieuw filiaal in maart
10 februari 2004 - 16:50    reactie #17
geplaatst door: Philip Mees
Kijk even onder aan deze pagina http://www.mac.nl/.

Het lijkt erop dat er nog één naar Amsterdam komt: MacAmsterdam http://www.macamsterdam.nl/

Waar blijft HTR?
Do not eat iPod shuffle
DeNieuweMacWinkel opent nieuw filiaal in maart
10 februari 2004 - 16:56    reactie #18
geplaatst door: MacFanGuy
Hmmmm, Phillip... :blush:

http://www.macfreak.nl/cgi-bin/forums/topic.cgi?forum=16&topic=3065

Waar blijft HTR? Zou het niet weten... een ander plekje zoeken voor een Applestore?
Huh? Wat is dat, een PixelFreak?
DeNieuweMacWinkel opent nieuw filiaal in maart
10 februari 2004 - 17:03    reactie #19
geplaatst door: Philip Mees

Citaat
MacFanGuy om 16:56, 10-02-2004
Hmmmm, Phillip... :blush:

http://www.macfreak.nl/cgi-bin/forums/topic.cgi?forum=16&topic=3065


Daar zie ik niets staan over MacAmsterdam maar misschien heb ik het fout?

Zoeken binnen het forum gaf ook geen bericht over MacAmsterdam. Mis ik iets?
Do not eat iPod shuffle
DeNieuweMacWinkel opent nieuw filiaal in maart
10 februari 2004 - 17:05    reactie #20
geplaatst door: MacFanGuy
Dat zou kunnen, heb de hele draad niet doorgelezen...

Maar ik denk dat eea wel met elkaar in verbinding staat hoor...  :wink:
Huh? Wat is dat, een PixelFreak?