
Gebruikers Word en Outlook 2011 even opletten
Microsoft heeft gisteren een Security Advisory op het web gezet waarin we
kunnen lezen dat mensen die zowel Word als Outlook 2011 gebruiken even goed moeten opletten met .rtf-bestanden, want er blijken daarvan bestanden de ronde te doen met een kwaadwillende code erin verwerkt.
Dat goed opletten zeggen we trouwens niet voor niets, want als je zo'n bestand met kwaadwillende code opent dan zou de maker daarvan dezelfde rechten over de computer kunnen krijgen als jijzelf. Omdat de meesten van ons waarschijnlijk in een account met beheerders-rechten werken lijkt ons dat een erg slecht idee.
Het probleem geldt trouwens dit keer niet alleen voor de gebruikers van Windows, vandaar dat we er op MacFreak ook even aandacht aan besteden.
De oplossing van Microsoft is om in Word de mogelijkheid om .rtf-bestanden te openen uit te zetten.
Wij raden iedereen aan om een willekeurig .rtf-bestand op je Mac te selecteren (als je er nog niet eentje hebt kan je het aanmaken met Word of Teksteditor) en dan in de Finder in het menu Archief te kiezen voor "Toon Info" (de sneltoets is Command-i).
Kijk dan wat er staat onder "Open met:" en als dat Word is pas dat aan naar bijvoorbeeld Teksteditor. Dan alleen nog even op het knopje met "Wijzig alles
" daaronder klikken en in het venstertje dat vraagt of je er zeker van bent dat je dit wilt doen voor de optie "Ga door" te kiezen.