
Gedoe om snoepjes in de App Store (Upd.)
Niet zo lang geleden probeerde King Inc., de makers van het populaire [ituneslink=https://itunes.apple.com/app/candy-crush-saga/id553834731?mt=8]Candy Crush Saga[/ituneslink] het woord "candy" in de V.S. als handelsmerk vast te leggen. De reacties daarop waren nu niet bepaald positief te noemen, en ze zagen daarom uiteindelijk van die aanvraag af.
Maar wat ze in de V.S. niet doorhadden was dat er net zo'n aanvraag was ingediend bij de Europese Unie, en die is inmiddels toegekend.
Bij ZeptoLab, de makers van [ituneslink=https://itunes.apple.com/app/cut-the-rope/id380293530?mt=8]Cut the Rope[/ituneslink] zijn ze daar helemaal
niet blij mee, want in hun game moet het monstertje candy (snoepjes) gevoerd worden. Omdat het handelsmerk over video games, video game services en merchandise gaat zijn ze daar nu bang dat ze hierdoor in de problemen komen.
ZeptoLab heeft daarom een tegenclaim ingediend bij het Intellectual Property Office in London, de bedoeling is om er zo voor te zorgen dat dit handelsmerk van King Inc. ingetrokken wordt en iedereen het woord candy weer gewoon kan gebruiken.
ZeptoLab CEO Misha Lyalin zei er het volgende over:
Candy is an integral part of the Cut the Rope franchise. And we do not support King.com trademarking and preventing others from using it.
Ironisch valt dit samen met de beursgang van het aandeel King Inc., de kans dat ze blij zijn met deze zaak is al klein, met de timing hiervan zijn ze natuurlijk pas echt ongelukkig.
Update: Inmiddels heeft die beursgang plaatsgevonden, en het is tot nu toe in ieder geval
tot nu toe nog geen doorslaand succes.