Geen live-webcast van de Keynote ?
7 januari 2005 - 13:35   
geplaatst door: Peter Villevoye
[img=right]http://images.apple.com/quicktime/qtv/mwsf04/images/sj121903.jpg[/img]Het lijkt erop dat dit jaar voor het eerst sinds vele jaren aanstaande dinsdagavond géén live-webcast QuickTimeTV-stream van Jobs' MacWorld Expo Keynote in San Francisco wordt gepubliceerd. Dat zou een onwaarschijnlijke breuk met een belangrijke goede traditie zijn. Er is zelfs geen satelliet-uitzending voor o.a. Apple Stores en wereldwijde hoofdkantoren.
De videobeelden zijn pas enkele uren nadien te bekijken, wat natuurlijk ook heel fijn is maar nooit het live-gevoel kan evenaren...
 
Waarom dit vreemde besluit vanuit Cupertino? Vraagt de organisator van de MacWorld Expo een te hoog bedrag voor de live-uitzendrechten? Gaat er iets gevaarlijks gebeuren dat misschien gruwelijk mis gaat? Is control-freak Steve bang voor blunders zoals zijn waarde collega Gates van Microsoft telkenmale overkomt als Billie en-plein-publique een muis aanraakt?

In ieder geval zullen we dinsdagavond vanaf 18 uur een iChat starten, de belangrijkste berichten op onze nieuwspagina melden en naar eventuele andere tekstuele verslagen verwijzen. Ouderwets gezellige nieuwsgaring, maar ik prefereer toch een moderne live-videostream. Uiteraard zal onze eigen bijeenkomst in Utrecht dan ook niet doorgaan.

We wachten het weekend even af. Misschien dat er toch iemand een stekkertje ergens in wil steken en op een "Transmit"-knopje gaat drukken of is het een geldkwestie die even moest worden opgelost. En we zijn niet de enige die uiterst teleurgesteld reageert, dus wie weet.
Studea — Advies - Training - Begeleiding in DTP, web- en app-design.  En... een PixelFreak !
Geen live-webcast van de Keynote ?
7 januari 2005 - 13:58    reactie #1
geplaatst door: Ger Nijkamp
Het enige bericht waar het 'afblazen' tot dusver vandaan komt is deze melding[/b] die net zo goed een hoax kan zijn. Maar inderdaad: op de Apple-site staat de webcast ook nog steeds niet aangekondigd.

We wachten gewoon even af. Bummer, ik had mij al verheugd op een avondje Utrecht met Applesap en Appletaart...

:sad:

[ Ger ]
Website: gernijkamp  
Linkedin: gernijkamp
Geen live-webcast van de Keynote ?
7 januari 2005 - 14:13    reactie #2
geplaatst door: Peter Villevoye
Nou, voor wie het leuk vindt:
In plaats van gezellig onderuithangen en video-kijken zullen we nu
natuurlijk druk doende zijn met het vergaren van schaarse informatie,
het onderhouden van de iChat en het plaatsen van vertaalde berichten.
Een zenuwcentrum, alsnog met Applesap en snelle happen in pizza's.
Be my guest :-)
Studea — Advies - Training - Begeleiding in DTP, web- en app-design.  En... een PixelFreak !
Geen live-webcast van de Keynote ?
7 januari 2005 - 14:24    reactie #3
geplaatst door: Bram Beernink
Het was altijd een traditie! Moet dat nou echt stoppen?  :cry:
Soon there'll be just two kinds of people: Those who use computers, and those who use Apples. - Think different - iMac 15", 768 MB, 700 Mhz G4 - iBook 14", 1GB, 1.42 Ghz G4, 10.5.5 - MessagePad 2000 - iPod nano silver
Geen live-webcast van de Keynote ?
7 januari 2005 - 14:30    reactie #4
geplaatst door: Spink
Ik dacht dat ze dat al een tijdje niet meer deden? Of was dat alleen tijdens de andere keynotes in de loop van het jaar dat ze het niet live uitzenden en normaal wel vanuit San Francisco?
Geen live-webcast van de Keynote ?
7 januari 2005 - 14:38    reactie #5
geplaatst door: Peter Villevoye
SF was sinds Jobs' terugkeer en de groei van breedband
een traditie. Andere happenings (Parijs, etc.) altijd nadien.

Gezegd wordt (op andere websites) dat het een 'straf' is
voor de vele lekken die voorafgaand altijd de ronde doen.
Zoiets lijkt me eerlijk gezegd een behoorlijk flauw beleid !
NB: ook dit is slechts een gerucht en misschien grote nep.
Maar we houden even alle ogen en oren open...
Studea — Advies - Training - Begeleiding in DTP, web- en app-design.  En... een PixelFreak !
Geen live-webcast van de Keynote ?
7 januari 2005 - 15:03    reactie #6
geplaatst door: bert
Het zou ook onzin zijn om dat als straf te gebruiken: Degenen die on line naar de keynote kijken zijn niet/niet noodzakelijkerwijs degenen die informatie lekken/gelekte informatie verspreiden. Verder is de keynote uitzending prachtige reclame: ze informeren miljoenen mensen tegen relatief lage kosten.

Bert
Geen live-webcast van de Keynote ?
7 januari 2005 - 15:41    reactie #7
geplaatst door: Ger Nijkamp
Het maken van een live webcast zoals Apple dat doet moet je qua kosten niet onderschatten. Het achteraf publiceren van de opname is een beduidend goekopere oplossing.

Ik ben benieuwd of er nog toegangskaarten voor de betreffende sites ingetrokken zijn of worden. Een paar van die geruchtensites maken een semi-live verslag door via een AirPort-verbinding in de zaal mee te tikken of via andere communicatie informatie door te spelen. Ik kan mij voorstellen dat Apple de aanwezigheid van die mensen dan ook in zal dammen. Maar daar heb ik nog nergens iets over gelezen.

[ Ger ]
Website: gernijkamp  
Linkedin: gernijkamp
Geen live-webcast van de Keynote ?
7 januari 2005 - 18:41    reactie #8
geplaatst door: Appleidee
Ik denk dat er vanwege de kosten pas op het allerlaatste
moment een stream te voorschijn komt. En dan bedoel ik
echt pas 5 minuten van te voren. Apple wil mensen wel
voorzien van een stream, maar er niet te veel kosten
mee maken denk ik.

En over rumors gesproken.. Ik wacht gewoon tot
ThinkSecret het bevestigd heeft. :P
Geen live-webcast van de Keynote ?
7 januari 2005 - 18:56    reactie #9
geplaatst door: Feike Brouwer
Was het niet zo. dat bij de afgelopen keynote ook vraagtekens waren of het wel uitgezonden zou worden? Erg jammer als dit waar is.
/feike/
Geen live-webcast van de Keynote ?
7 januari 2005 - 19:22    reactie #10
geplaatst door: Bram Beernink
Laten we dan hopen dat Steve er zelf voor heeft gezorgd dat er valse rumors binnen kwamen bij de rumor sites m.b.t. de Keynote webcast, om aan te tonen dat die rumor sites niet altijd betrouwbaar zijn.

*Duim duim*… :wink:

(Bewerkt door Bram Beernink om 19:23, 7-01-2005)
Soon there'll be just two kinds of people: Those who use computers, and those who use Apples. - Think different - iMac 15", 768 MB, 700 Mhz G4 - iBook 14", 1GB, 1.42 Ghz G4, 10.5.5 - MessagePad 2000 - iPod nano silver
Geen live-webcast van de Keynote ?
8 januari 2005 - 01:09    reactie #11
geplaatst door: kiwimark
Even dit:

De lokatie waar de keynote plaats vindt, is geheel voorzien van wifi, daarnaast is het zo dat men het binnenbrengen van Powerbooks, Ibooks en andere wifi apparatuur in de hall niet heeft verboden. Het is dus een koud kunstje voro een slim iemand om een directe verbinding met een kennis op te zetten via iChat en dat die het dan weer overzet op een bredere verbinding via internet. Op die manier kan iedereen die het wilt, deelgenoot zijn en wat niet meer.

Mijns inziens heeft Apple weinig keuze dan een transmissie te laten plaatsvinden, want hoe anders kan men direct veel publiciteit genereren: of welke andere andere redenen kunnne ten grondslag liggen aan een mogelijk besluti tot neit niet live uitzenden.

Ach, ik ga wel in de zaal zitten, of, en eingelijk nog beter, gewoon door de hallen struinen en gelijk spelen met eventuele nieuwe gadgets op het moment dat ze gepresenteerd worden. Ben ik in iedergeval vooraan de rij, wanneer een flash based Ipod wordt aangeboden.
g.r.e.e.t.i.n.g.s
mark ® hanging out in san francisco - wellington - europe (or in between)
MacBook Pro 15inch MacOS 10.5.6 Eng • Apple Cinema HD Display 23" • Ipod iTouch 2nd gen • iPod Shuffle 1Gb
Geen live-webcast van de Keynote ?
8 januari 2005 - 17:53    reactie #12
geplaatst door: oogappel
"Apple never planned live stream from Macworld"

http://www.appleinsider.com/article.php?id=817
Geen live-webcast van de Keynote ?
9 januari 2005 - 23:29    reactie #13
geplaatst door: Arjan S
iMac G5 17 ", 1,9 GHz, 1 Gb, 160 Gb, ext. 120 Gb LaCie
Geen live-webcast van de Keynote ?
10 januari 2005 - 02:12    reactie #14
geplaatst door: oogappel
9.00 am in San Francisco dus inderdaad 6.00 PM in Nederland en Belgie.
Geen live-webcast van de Keynote ?
10 januari 2005 - 17:27    reactie #15
geplaatst door: G Force
Volgens Macworld heeft Apple bevestigd dat de keynote wel wordt uitgezonden maar niet live. De keynote zal om 6.00 PM Pacific Time pas uitgezonden worden. Dit is een vertrtaging van 9 uur! :sad:
Betekent dat wij tot 03.00 moeten wachten. :sleepy:

Wordt er hier een live-update gegeven of is er niemand aanwezig tijdens de keynote in San Francisco? Welke sites geven zeker realtime updates door?
PowerMac G4 Cube 450 Mhz, 768 MB RAM - iBook G4 14", 1 Ghz, 1.12 GB RAM - iMac 27" i5 2.66 Ghz Quad Core, 4 GB RAM.
iPod 4G, 40GB, iPod Shuffle 2G, 1GB.
"Windows is a legacy OS, We don't have legacy support." - Cameron Esfahani
Geen live-webcast van de Keynote ?
10 januari 2005 - 17:39    reactie #16
geplaatst door: Peter Villevoye
Wij zullen een pagina samenstellen met live-updates.
Waar nodig verwijzen we ook naar de andere websites
waar Abraham de mosterd haalt, maar ik denk dat we
de informatie vrij snel en volledig zullen verslaan.
Studea — Advies - Training - Begeleiding in DTP, web- en app-design.  En... een PixelFreak !
Geen live-webcast van de Keynote ?
11 januari 2005 - 00:30    reactie #17
geplaatst door: atelier
sorry, dit gesprek helemaal gemist. Ik heb zojuist iets geplaatst:
http://www.macfreak.nl/cgi-bin/forums/topic.cgi?forum=18&topic=778

Volgens http://www.spymac.com is de key-note 9 uur later beschikbaar.