Geruchten over iPhone in Nederland (Upd.)
10 maart 2008 - 13:51   
geplaatst door: Robert
[img=right]http://www.macfreak.nl/base/data/news/images/gerucht.gif[/img]Speculeren wanneer de iPhone in de lage landen zal verschijnen is iets wat bijna tot een nationale hobby is uitgegroeid op zowel Mac- als de iPhone-fora. Hier op MacFreak zijn het opvallend genoeg de geruchten rond de lancering in België die het meest voorbij komen - zoek maar eens op 'belgie' bij 'Zoek forum' op de voorpagina - maar dat neemt natuurlijk niet weg dat er veel mensen zijn die ook erg benieuwd zijn wanneer de lancering in Nederland zal zijn.

De geruchtenmachine wat betreft Nederland maakt inmiddels overuren, want gisteren kwamen zowel One More Thing en Mac-Zone met grote stelligheid dat T-Mobile de iPhone eind deze maand op de markt zal brengen. Tegelijkertijd geloven ze er bij iPhoneclub.nl niet echt in, hun contactpersoon heeft gezegd 'dat we volgende maand nog gerust op vakantie kunnen gaan'.

Als het gerucht waar zou zijn dan zou het recent beklonken moeten zijn, want op 26 februari kwam firmware 1.1.4 uit en daar waren O2-ie.bundle, TIM_italy.bundle en TMobile_at.bundle in te vinden. Met andere woorden, Ierland, Italië en Oostenrijk stonden toen in de planning, maar de TMobile.nl.bundle schitterde toen in ieder geval nog door afwezigheid. En verder is er nog iets vreemds aan dit gerucht, T-Mobile heeft namelijk geen EDGE-netwerk, en het lijkt voorlopig onwaarschijnlijk dat de 3G iPhone zo snel al op de markt zal komen.
Voor de duidelijkheid, de .bundle bestanden zorgen dat de iPhone de correcte provider linksboven op het scherm kan weergeven en moet dus in de firmware zitten.

Maar zoals altijd bij dit soort geruchten, wij zijn in ieder geval ook benieuwd wanneer de iPhone hier verwelkomd kan worden.

Update: We zijn altijd terughoudend met geruchten, en hebben in dit geval ook alleen over het gerucht zelf bericht. En terecht lijkt het, want in de Telegraaf is de ontkenning van T-Mobile inmiddels te lezen.

Voor de liefhebbers van samenzweringen misschien interessant, wat ons betreft inmiddels niet interessant meer.
Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
Geruchten over iPhone in Nederland (Upd.)
10 maart 2008 - 14:11    reactie #1
geplaatst door: beestenfretter
Voor de belgen onder de macfreakers
volgens deze website: http://www.belgium-iphone.com/ (in het frans)
http://www.hln.be/hln/nl/958/Multimedia/article/detail/197527/2008/03/07/Belgische-iPhone-in-mei-beschikbaar.dhtml (nieuwsbericht laatste nieuws)
komt de iphone uit in Mei.
In hoever hun bron juist ik weet ik niet, dus groot gerucht.
Ibook G4 1,2 GHz
Mac Mini CD 1,87
Macbook Pro 17" CD 2,16
Geruchten over iPhone in Nederland (Upd.)
10 maart 2008 - 14:12    reactie #2
geplaatst door: DTP2
quote Pascal/iLounge

You might be wrong about that. T-Mobile took over the E-Gsm network from Telfort and they were the only ones in the Netherlands offering EDGE. So the rumor might actually be true!
Geruchten over iPhone in Nederland (Upd.)
10 maart 2008 - 14:55    reactie #3
geplaatst door: karel apple
@DTP2: de meneer van iLounge heeft de klok horen luiden, maar is de klepel een beetje kwijt:
T-Mobile heeft alleen de 900MHz frequenties van Telfort overgenomen, omdat met name in de buitengebieden T-Mobile ene te krappe dekking had en in Nederland nog helemaal geen beschikking had over zendfrequenties in het 900MHz spectrum.

De 900MHz band wordt inderdaad ook gebruikt voor EDGE, maar niet uitsluitend. En met het overnemen van frequenties heb je nog geen fysiek netwerk.
Geruchten over iPhone in Nederland (Upd.)
10 maart 2008 - 15:08    reactie #4
geplaatst door: kruimel91

En als het wel zo is lekker boeiend, bijna heel Nederland heeft al een iPhone dus een introductie in Nederland is typisch gevalletje achter de feiten aanlopen.
Geruchten over iPhone in Nederland (Upd.)
10 maart 2008 - 15:09    reactie #5
geplaatst door: iGoos
Zie deze advertentie, cq belspel van Radio Veronica:

" Luister deze week extra goed naar Radio Veronica en maak kans op dé gadget van dit jaar: de iPhone!

De iPhone combineert een high-end multimediatelefoon met een volwaardige breedbeeld video iPod en mobiel internet. En dat alles verpakt in een oogverblindend mooi toestel met waanzinnig bedieningsgemak.
Beter wordt het niet op telefoongebied dit jaar, dus blijf aan je radio gekluisterd want bij Radio Veronica liggen 25 iPhones te glimmen, wachtend tot jij ze komt ophalen!

Wat moet je doen om de iPhone te winnen?
Luister van maandag 10 tot en met vrijdag 14 maart extra goed naar Radio Veronica. Raad jij de ringtone tijdens 'Kicken Wordt Wakker!', 'Goud van Oud', 'Maat in de Middag', 'Somertijd' of 'Erwins AvontUren'? Bel dan razendsnel 0909 8090 (60 cpg). Kom je in de uitzending, dan kun jij de blits maken met je nieuwe iPhone, nog voordat 'ie in Nederland op de markt is! Deze actie wordt mede mogelijk gemaakt door 1850 nummerinformatie. "
http://www.radioveronica.nl/index.php?page=acties/win_een_iphone_bij_radio_veronica

Er moet toch iets van de geruchten waar zijn...waarom zou je anders deze maand een iPhone weggeven en de mensen kunnen er niet eens direct mee bellen. Ze liggen notabene al klaar!  :wacko:
Al weer ruim 4 jaar tevreden met de iMac
iMac ALU 20", 2,4Ghz, Core2Duo, 500GB, 4GB, OS X 10.6.8 - iPad Air 32GB cellulair - iPhone 5 16GB - iPod Touch iOS 5, 8GB - iPod nano 4G, 8 GB - iPod shuffle 3G, 1 GB
Geruchten over iPhone in Nederland (Upd.)
10 maart 2008 - 15:34    reactie #6
geplaatst door: Flix
Onzin!!!
Apple houdt zich tegenover iedereen stil, maar zal het bij Radio Veronica wèl in het oor fluisteren?!
Geloof je het zelf?

Geruchten over iPhone in Nederland (Upd.)
10 maart 2008 - 15:54    reactie #7
geplaatst door: Powerbooky
Zolang de prijzen voor data-verkeer op het mobiele netwerk nog zo achterlijk hoog zijn, is zo'n iPhone nog niet echt vol te benutten hier in Nederland. Om nog maar te zwijgen over de roaming tarieven binnen of buiten de EU.
Smart people usually do their things on a Mac!  | Mac mini 2009 | Mac mini 2014 ProxMox | Mac Pro 2008 | MacBook Pro 2019 | Mac mini M4 pro
Geruchten over iPhone in Nederland (Upd.)
10 maart 2008 - 15:56    reactie #8
geplaatst door: Mrmoon
Natuurlijk!! Heb ik net afgelopen weekendeinde besloten de iphone in de US te bestellen en over te laten komen (woensdag binnen als het goed is). Krijgen we dit.  :biggrin:

Geloof er zelf inderdaad ookal niet alteveel van. Daarnaast moet hij wel heel aantrekkelijk geprijst worden en een leuk abo hebben wil ie aantrekkelijker worden dan de aanschaf vanuit de US. (Nee, ik zit er niet op te wachten om overal te kunnen internetten... dus een data abo-tje hoeft voor mij niet.) Wifi heb ik op al mijn locaties en onderweg ben ik 9 van de 10 keer aan het sturen, dus toch geen tijd om iets anders te doen.  :boring:
MacBook Pro M1 - 16 Gb Ram - 512 Gb
Mac Studio - M1 MAX - 32 Gb Ram - 512Gb
Mac Mini - M1 - 16 Gb Ram - 256Gb
iPhone - X
Geruchten over iPhone in Nederland (Upd.)
10 maart 2008 - 16:46    reactie #9
geplaatst door: Perquin
Ik kan me nog goed een 1 april grap herinneren van een jaar geleden: "te koop 2500 e-mail adressen". Ik zag er persoonlijk weinig de humor van in, zou goed dezelfde humor kunnen zijn bij dit 'gerucht'.  :sad:
Geruchten over iPhone in Nederland (Upd.)
10 maart 2008 - 16:54    reactie #10
geplaatst door: JPZ

Citaat
iGoos om 15:09, 10-03-2008
maken met je nieuwe iPhone, nog voordat 'ie in Nederland op de markt is! Deze actie wordt mede mogelijk gemaakt door 1850 nummerinformatie. "
http://www.radioveronica.nl/index.php?page=acties/win_een_iphone_bij_radio_veronica

Er moet toch iets van de geruchten waar zijn...waarom zou je anders deze maand een iPhone weggeven en de mensen kunnen er niet eens direct mee bellen. Ze liggen notabene al klaar!  :wacko:


En die actie is mede mogelijk gemaakt door 1850 nummerinformatie, wat van Vodafone is.
Dus Vodafone gaat de iPhone in nederland uitbrengen!

:thumbs-up:
300+ New Features! 50 or so might not be intended but they're still new!
Geruchten over iPhone in Nederland (Upd.)
10 maart 2008 - 17:22    reactie #11
geplaatst door: Pako
Gelukkig weten we één ding écht zeker…

Vroeg of laat ook in Nederland: de iPhone!
Geruchten over iPhone in Nederland (Upd.)
10 maart 2008 - 18:42    reactie #12
geplaatst door: Leendert Struik
Zou het in ieder geval een stuk beter vinden als Vodafone de provider voor de iPhone zou worden al heb ik er een hard hoofd in omdat T-mobile in Europa de iPhone in meerdere landen verkoopt...
It's nice to be important, but it's more important to be nice!
Geruchten over iPhone in Nederland (Upd.)
10 maart 2008 - 20:53    reactie #13
geplaatst door: lector
In ieder geval is duidelijk dat als je in Nederland en overal
elders ter wereld 'iPhone' roept, dat je dan alle aandacht hebt.
En daar maken Veronica, andere media en overige beroeps-
aandachtstrekkers behoorlijk gebruik van. Om geen andere
termen te gebruiken.    :smile:
Geruchten over iPhone in Nederland (Upd.)
10 maart 2008 - 21:06    reactie #14
geplaatst door: Robert
Inmiddels door T-Mobile ontkend tegenover de Telegraaf, zal ook even een update aan het nieuwsbericht toevoegen.
Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
Geruchten over iPhone in Nederland (Upd.)
10 maart 2008 - 23:24    reactie #15
geplaatst door: menu
Simlock vrij maken na een jaar is toch verplicht voor providers in nederland?
Hoe gaat apple dat dan doen hier?

http://www.iusmentis.com/beveiliging/simlock-verwijderen/
Geruchten over iPhone in Nederland (Upd.)
11 maart 2008 - 11:59    reactie #16
geplaatst door: Pako
Wanneer het zo is dat dat een wettelijk vastgelegde maatregel is betekent dat lijkt mij dat Apple na een jaar geen telefoontikken meer uitbetaald krijgt door de desbetreffende operator. Vast ook een reden waarom hij er nog steeds niet is hier.
Geruchten over iPhone in Nederland (Upd.)
11 maart 2008 - 12:05    reactie #17
geplaatst door: mvdg
Simlock vrij maken moeten providers inderdaad doen als de klant daarom vraagt. Maar hoeveel mensen nemen nu een iPhone, gebruiken hem eerst een jaar met het bijbehorende abonnement en willen daarna snel naar een andere provider? Ik denk dat dat aantal wel meevalt.

En daarbij, wat levert Apple nu meer geld op:
- de iPhone in NL uitbrengen waarbij ze na 1 jaar mogelijk wat minder inkomsten krijgen
- de iPhone helemaal niet in NL uitbrengen.

Lijkt me duidelijk dat ondanks de beperkingen er enorm veel geld te verdienen valt. Dus ik denk echt niet dat Apple denkt 'ach daar is het iets minder makkelijk en dus doen we het maar helemaal niet'.

Ik kan me trouwens ook niet voorstellen dat er in Frankrijk, Duitsland, Engeland en de VS geen vergelijkbare regels zijn dat providers na een bepaalde tijd de klant in staat moeten stellen om te unlocken.
Mitch Design : websites en interactieve toepassingen : http://www.mitchdesign.nl
Geruchten over iPhone in Nederland (Upd.)
11 maart 2008 - 14:56    reactie #18
geplaatst door: Godfather
Wat ik niet snap aan dit hele gebeuren is dat T-Mobile een persbericht uitstuurt dat 'het nog niet zeker is'. Naamsbekendheid is toch mooi op deze manier? Iedereen speculeren en de naam T-Mobile valt elke keer. Lijkt mij redelijk aannemelijk dat dit juist betekend dat T-Mobile de provider wordt maar dat Apple verlangt van T-Mobile alle geruchten publiekelijk te ontkennen. Los op zichzelf staand zou T-Mobile dit niet uit zichzelf doen, toch? Of denk ik nu heel erg krom?
Mac Pro '08 - iPad 16GB - iPhone 6 - Next Gen MB Pro
Geruchten over iPhone in Nederland (Upd.)
26 maart 2008 - 10:25    reactie #19
geplaatst door: pollymolly
Wanneer komt de iPhone nu eindelijk naar Nederland? Waarom deze geheimzinnigheid van Apple?
Ik overweeg om een iPhone 18Gb te kopen bij één van de vele aanbieders die er in Nederland nu zijn. Het unlocken stelt ook nog maar weinig voor.
Geruchten over iPhone in Nederland (Upd.)
27 maart 2008 - 16:17    reactie #20
geplaatst door: evdb
The Innovators in Tilburg gaan 'm zaterdag a.s. in de verkoop doen, volgens mij:
www.the-innovators.nl
Geruchten over iPhone in Nederland (Upd.)
27 maart 2008 - 17:34    reactie #21
geplaatst door: Leendert Struik
Tja dat lijkt er inderdaad wel erg veel op... even afwachten maar, ben erg benieuwd!
It's nice to be important, but it's more important to be nice!
Geruchten over iPhone in Nederland (Upd.)
29 maart 2008 - 11:44    reactie #22
geplaatst door: Leendert Struik
haha een muismat wat een giller
It's nice to be important, but it's more important to be nice!