geplaatst door: Robert
http://www.macfreak.nl/modules/news/images/Yosemite-icoon.jpg
Tommy Caldwell en Kevin Jorgeson beklimmen El Capitan
Veel van ons zullen El Capitan inmiddels kennen, want als je [ituneslink=https://itunes.apple.com/app/os-x-yosemite/id915041082?l=en&mt=12]OS X 10.10/Yosemite[/ituneslink] op je Mac zet is dat wat je standaard als afbeelding op je bureaublad ziet. Mocht je zelf een andere afbeelding op je bureaublad hebben en Yosemite als upgrade hebben geïnstalleerd dan ben je die afbeelding misschien nog nooit tegen gekomen, daarom laten we hem hieronder ook nog even zien.

http://www.macfreak.nl/modules/news/images/Art.ElCapitanYosemiteWallPaper.jpg
Tommy Caldwell en Kevin Jorgeson beklimmen El Capitan


Twintig dagen geleden begonnen bergbeklimmers Tommy Caldwell en Kevin Jorgeson met een poging om met een free climb boven te komen via een route die nog nooit eerder op die manier bedwongen was. Gisteren waren ze er, dus in negentien dagen is het ze gelukt. Dit was trouwens niet de eerste keer dat deze enorme muur beklommen werd, in 1964 gebeurde dat voor het eerst, maar dit was voor de eerste keer dat het allemaal puur op spierkracht gebeurde.

Want dat is free climbing, je mag veel hulpmiddelen gebruiken, maar alleen om voor je eigen veiligheid te zorgen. Dus alleen als beveiliging, en nooit als hulpmiddel voor de beklimming zelf.

Hieronder zie je de mannen klimmen in de nacht (voor gekozen omdat er dan meer frictie is) en erg blij na de aankomst. Wil je er meer over lezen en van zien? Dan kan dat in dit artikel.








Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
Tommy Caldwell en Kevin Jorgeson beklimmen El Capitan
15 januari 2015 - 18:18    reactie #1
geplaatst door: peterdh
uhm... ze klimmen 's nachts omdat er dan méér frictie is, speciale klimschoen met "kleverige rubber".
overigens is dit bepaald niet de eerste free climbing beklimming, alleen bij deze specifieke route. (The first free ascent of a main El Cap route, though, was not The Nose, but The Salathe Wall. Todd Skinner and Paul Piana made the first free ascent over 9 days in 1988, bron: wikipedia)
En als je het dan toch over snelheid hebt:
Tommy Caldwell free climbed the route in less than 12 hours (2005)
Vergis je niet, dit stukje steen is ruwweg een kilometer recht omhoog
Fit & Firm Massage, Groet, Peter
Tommy Caldwell en Kevin Jorgeson beklimmen El Capitan
16 januari 2015 - 21:38    reactie #2
geplaatst door: wickedme
Op het plaatje op de Mac zien we bovendien 'Halfdome' en niet 'El Capitan'. Allebei in Yosemite, dat wel.
Tommy Caldwell en Kevin Jorgeson beklimmen El Capitan
18 januari 2015 - 14:24    reactie #3
geplaatst door: de Redactie
We weten duidelijk een stuk meer over Macs dan over bergbeklimmen. Maar dankzij de bijdrages van peterdh en wickedme hebben we het nieuwsbericht aangepast en klopt het zo wel.