Leopard verkoopt beter dan Windows
21 juni 2007 - 10:43   
geplaatst door: karel apple
[img=right]http://www.macfreak.org/base/data/news/images/LeopardDiskVersie2.jpg[/img]
De bestsellers lijst van Amazon.com is geliefd bij fabrikanten om de populariteit van hun producten ten opzichte van de concurrentie te meten. Een hoge positie op deze lijst is bovendien goed voor extra verkopen.
Het gaat zelfs zo ver dat er in Amerika cursussen zijn voor beginnende schrijvers hoe je zo snel mogelijk een hoge positie op deze lijst kan veroveren.

Na de lancering van de Zune was deze lijst dan ook een bron van vermaak voor de Apple liefhebbers om te zien dat deze 'iPod killer' maar een klein deukje in de boter kon slaan. En nog steeds (op het moment dat ik dit schrijf) legt de Zune het af tegen 11 iPod varianten en één SanDisk speler.

In de 'software' bestsellers lijst is ook iets opmerkelijks te zien: Hoewel Leopard pas in oktober uitkomt, wordt het via Amazon toch al meer verkocht dan Windows XP en Windows Vista. Deze laatste overigens vinden we pas terug op plaats 5 bij het operating system lijstje en op plaats 67 bij de 'algemene software' lijst.

Leopard verkoopt beter dan Windows
21 juni 2007 - 11:10    reactie #1
geplaatst door: argonex
Dit vind ik nou ECHT heel cool!!  apple gaat als een speer zie ik in die software lijst van Amazon..
America draait goed door..    Nederland mist volgens mij nog flink wat Apple Commercials, vooral op tv.
Ik denk dat als die eens eindelijk een keer komen, dat er dan een heleboel mensen eens een keer
ohja? ja.
Leopard verkoopt beter dan Windows
21 juni 2007 - 11:36    reactie #2
geplaatst door: Buibkier
Vista kan als los pakket dan wel minder verkopen. Feit is wel dat alle computers, buiten Apple om, voorzien zijn van Vista. Daarnaast draait Vista niet lekker wanneer je niet een recente PC hebt. En persoonlijk denk ik dat Vista ook best veel illegaal verspreid is en wordt. Iets wat binnen de 'Apple-community' toch minder speelt. Al is het alleen maar omdat Leopard een stuk betaalbaarder is dan een vergelijkbare Vista. Al-met-al: leuk dat Leopard een hogere notering heeft, maar ik vind het vrij weinig zeggen.
"Life is what happens to you while you're busy making other plans" - John Lennon  (iMagine)
Leopard verkoopt beter dan Windows
21 juni 2007 - 11:37    reactie #3
geplaatst door: wolly
Het lijkt leuk, maar die vijftig varianten van Windows samen zijn toch echt meer licenties dan die ene (ok 2) versies van Mac OS X.

Dus niet te vroeg juichen....   :sad:
UNOX, the worst Operating System
Ceterum censeo, Windowsinem delendam esse
MacBook Pro 17" (2010), 13" (2014) - OSX 10.9.x, iPhone4/16Gb - iOS 7.0.1
Leopard verkoopt beter dan Windows
21 juni 2007 - 11:44    reactie #4
geplaatst door: 020dennis
Als er een x86 versie komt van Luipaard en het op alle PC's is te draaien is het zo goed als uit met Microsoft, mensen voelen zich al jaren belazerd, alsmede hun zoveel verschillende pakketten en hun ingebakken niet te verwijderen software  :barf:
Leopard verkoopt beter dan Windows
21 juni 2007 - 11:45    reactie #5
geplaatst door: camel
de meeste vista's worden geleverd samen met een nieuwe computer. ik denk dat er zeer weinig mensen zijn die een update kopen van xp naar vista. Men zal eerder een nieuwe computer komen waar vista reeds opstaat. Een aparte licentie van vista kost trouwens extreem teveel.
Leopard verkoopt beter dan Windows
21 juni 2007 - 12:08    reactie #6
geplaatst door: JH
Ik vraag me af in hoeverre deze lijst ook echt representatief is...Misschien speelt hier ook wel een stukje marketing/promotie, in in de trent van : Leopard is komt eraan, dus we maken het 'hot' en zetten het op de eerste plaats.
Aan de andere kant. zoals mijn voorganger al zei : de meeste Vista's worden geleverd in combi met een nieuwe PC...
Mac-musician
Leopard verkoopt beter dan Windows
21 juni 2007 - 12:24    reactie #7
geplaatst door: Ruud Ravenhorst
Er zal vast een hoop af te dingen zijn op de waarde van zo'n lijstje, maar het blijft natuurlijk heel leuk, zo'n uitslag! Al was het alleen maar omdat ik hierop vanmorgen al geattendeerd werd door een Windows-collega (die niet op MF komt) die hier toch wel een beetje van schrok. Leuk!
Never gone back since I went to the Mac (which was in March 1984).
Leopard verkoopt beter dan Windows
21 juni 2007 - 12:26    reactie #8
geplaatst door: macvooh

Citaat
Buibkier om 11:36, 21-06-2007
 En persoonlijk denk ik dat Vista ook best veel illegaal verspreid is en wordt. Iets wat binnen de 'Apple-community' toch minder speelt


volgens mij wordt OSX bijzonder veel illegaal gedraait..

zeker omdat er geen enkele vorm van beveiliging in zit (houden zo apple!)
FREAK!
Leopard verkoopt beter dan Windows
21 juni 2007 - 12:35    reactie #9
geplaatst door: robtes
Wel grappig als je bedenkt dat er veeeeel meer PC's zijn dan Mac's. Desondanks staat OSX boven Windows in de lijst. Verder ook opvallend dat een verouderd systeem (XP) beter verkoopt dan het nieuwe systeem (Vista).

Toch iets om over na te denken?   :music:

(Bewerkt door robtes om 12:37, 21-06-2007)
Leopard verkoopt beter dan Windows
21 juni 2007 - 12:54    reactie #10
geplaatst door: Rene Post
ondertussen is bij Microsoft ook het lijstje bekend geworden....

http://apcmag.com/6458/dont_wait_for_vista_sp1_pleads_microsoft
Leopard verkoopt beter dan Windows
21 juni 2007 - 12:57    reactie #11
geplaatst door: Peter Villevoye
Als Apple de Leopard los laat, worden nieuw gekochte Macs
ook voorzien van Leopard. Dus los verkochte licenties (t.o.v.
gebundelde licenties) zijn voor beide partijen een graadmeter.
Het gaat in beide gevallen om mensen die een oude machine
van een nieuw systeem willen voorzien. Het is dus verbazend
dat Apple (met veel minder maar wel 'eerlijkere' gebruikers)
nu al meer licenties verkoopt !

En een bedrijf als Amazon mag niet zomaar iets hoger in een
lijst zetten. In Amerika koopt men gewoon veel via postorder
en is zo'n lijst best een nuttige indicatie.
Studea — Advies - Training - Begeleiding in DTP, web- en app-design.  En... een PixelFreak !
Leopard verkoopt beter dan Windows
21 juni 2007 - 13:02    reactie #12
geplaatst door: martien
Sinds ik ben overgestapt naar apple, is het fijn om veilig te kunnen internetten zonder dat ik weet dat er schadelijk software binnenkomt.
Een waterdichte OS bestaat niet maar wat ik wel weet is dat apple een goede beveiliging heeft  en dat de mensen van microsoft er nog iets van kan leren.
Aangezien voor vista er al weer een sp1 aan komt.
Maar om te zeggen dat Mac OS beter verkoopt dan windows vista, daar durf ik geen mening op te geven.

maar ja, we zullen volgend jaar zien met hoeveel de apple gebruikers  toenemen zal.   :sigh:

ff wat aanpassen   :biggrin:

(Bewerkt door martien om 17:43, 21-06-2007)
-MacBook-pro 17"
-Trotse eigenaar van een mooie apple toetsbord
Leopard verkoopt beter dan Windows
21 juni 2007 - 13:28    reactie #13
geplaatst door: lector

Citaat
robtes om 12:35, 21-06-2007
Wel grappig als je bedenkt dat er veeeeel meer PC's zijn dan Mac's. Desondanks staat OSX boven Windows in de lijst. Verder ook opvallend dat een verouderd systeem (XP) beter verkoopt dan het nieuwe systeem (Vista).

Toch iets om over na te denken?   :music:

(Bewerkt door robtes om 12:37, 21-06-2007)



Windows XP verkoopt nog steeds beter dan Vista, omdat Vista
hardware vereisten heeft, waarbij je vaak een nieuwe PC moet aanschaffen.
PC bezitters kiezen dan eieren voor hun geld.

Fijn dat Leopard beter verkoopt dan Windows. Dat is een opsteker voor
de uiteindelijke introductie van Leopard in oktober.  :smile:
Leopard verkoopt beter dan Windows
21 juni 2007 - 13:34    reactie #14
geplaatst door: Big Mac

Citaat
martien om 13:02, 21-06-2007
Moet zeggen sinds ik ben overgestapt naar apple, weet ik wel dat ik fijnloos kan internetten zonder dat ik weet dat er iets naar binnen kruipt.
de perfecte waterdichte OS bestaat niet maar apple is wel waarmee ik durf te zeggen dat microsoft nog iets van kan leren.
Aangezien voor vista er al weer een sp1 aan komt dat ik ergens had gelezen op internet.

maar ja, we zullen volgend jaar zien hoe het er dan voor staat  :sigh:


Brrrr Martien....denk aub eens aan je zinsopbouw. Het leest bijzonder lastig...

Voorbeeld :
Ik moet zeggen dat sinds ik overgestapt ben naar Apple, ik niet meer bang ben dat ik malware cq spyware oploop.Een perfect waterdicht OS is wellicht een illusie, maar ik vind wel dat MS nog iets kan leren van Apple. Het feit dat MS al met een SP1 voor Vista komt (had ik ergens gelezen) ,bevestigd dit toch wel een beetje.

Maar goed, we zien volgend jaar wel hoe het ervoor staat.

:sigh:  :biggrin:
'Nulla tenaci invia est via' - Voor de volhouder is geen weg onbegaanbaar !
[yooph=BigMac][/yooph]
Leopard verkoopt beter dan Windows
21 juni 2007 - 14:39    reactie #15
geplaatst door: 020dennis
XP verkoopt beter als Vista omdat veel mensen die een nieuwe PC kopen met Vista er XP bijkopen om zo op een beter en sneller systeem te draaien (Wordt aangeraden door PC verkopers (gelijk hebben ze)), de meeste kunnen immers niks met hun oude OEM versie XP  :cool:
Leopard verkoopt beter dan Windows
21 juni 2007 - 15:02    reactie #16
geplaatst door: Franky2002
Vista of XP: het blijft bagger!!!javascript:emoticon(':happy:')
En ja, een gegeven paard (Vista op je nieuw aangeschafte pc) kijk je niet in de bek.
Leopard verkoopt beter dan Windows
21 juni 2007 - 15:03    reactie #17
geplaatst door: mediaddict
@BigMac: Als je mensen hun post gaat beginnen
verbeteren, dan zorg je best wel dat je geen dt-fouten
schrijft ...

(heb die post ook wel een paar keer moeten lezen)
Leopard verkoopt beter dan Windows
21 juni 2007 - 16:50    reactie #18
geplaatst door: Dick de Roos

Citaat
Big Mac om 13:34, 21-06-2007

 Het feit dat MS al met een SP1 voor Vista komt (had ik ergens gelezen) ,bevestigd dit toch wel een beetje.
:sigh:  :biggrin:

Wordt: Het feit dat MS al met een SP1 voor Vista komt (had ik ergens gelezen), bevestigt dit toch wel een beetje.

kaatst + bal  :blush:
Leopard verkoopt beter dan Windows
21 juni 2007 - 16:53    reactie #19
geplaatst door: Dennissie
Mensen verbeteren moet je niet doen. Is vervelend en we zitten hier niet op school.

Maar in ieder geval: ik denk -gezien de belachelijke systeemeisen- dat de meest mensen inderdaad een nieuwe computer hebben gekocht. Maarrr...in mijn omgeving ken ik nog helemaal niemand die Vista draait! Dus is het denk ik zo dat er nog effe gewacht wordt totdat de aanschaf van een nieuwe computer echt nodig is.
Life's a garden. Dig it.
http://www.dvandesign.nl
Leopard verkoopt beter dan Windows
21 juni 2007 - 18:07    reactie #20
geplaatst door: 020dennis
Ze verwachten dat de verkoop van Vista omhoog gaat als SP1 er bij zit, volgens Microsoft zitten mensen af te wachten omdat het bij '98 en XP ook zo is gegaan en mensen nu zouden wachten, zou het?    :happy:
Leopard verkoopt beter dan Windows
21 juni 2007 - 21:02    reactie #21
geplaatst door: reuel
Konden ze Vista beter bij de introductie alvast Vista SP1 noemen als dat beter verkoopt. Ik bedoel, zoveel beter zal SP1 het toch ook niet maken? Als mensen op SP1 wachten dan denken ze vast dat daar OSX bijgeleverd wordt, zodat ze in ieder geval niet zomaar hun geld weggooien :wink:
MacBook Pro 13" + 15" - iPad 2 - iPhone 3G - iPod touch 2G
Wij organiseren werkvakanties naar Ghana.