Over Apple en Google
29 maart 2010 - 16:24   
geplaatst door: karel apple
[img=right]http://www.macfreak.org/base/data/news/images/apple.jpg[/img]De verhoudingen tussen Apple en Google zijn op dit moment een enorme bron van speculatie. Eigenlijk niemand weet er precies het fijne van. Google's Eric Schmidt zat jaren lang in de Raad van Commissarissen bij Apple en heeft volgens sommigen onder druk van de Amerikaanse FTC, die onderzoek doet naar ongeoorloofde handelspraktijken, die positie opgegeven. En ook de 'Apple commissaris' bij Google, Arthur Levinson, is inmiddels vertrokken.

Dankzij de voormalige 'scharrel' van Eric Schmidt is inmiddels bekend dat Steve Jobs heel erg boos op Schmidt was, toen Google de Android telefoon lanceerde.

Saillant detail bij dit verhaal is dat Apple en Google gezamenlijke patenten hebben die in de Android en iPhone worden toegepast, waaronder dit Accelerometer patent.

Al met al genoeg voer voor de geruchten- en speculatiemachines op Internet. Zoals in deze video van CNBC's Jim Goldman, waarin beweerd wordt dat de beide heren inmiddels elkaar het licht in de ogen niet meer gunnen. Dat dat laatste overigens niet helemaal waar blijkt te zijn, zien we in deze recente foto op Gizmodo, waar Steve en Eric gezamenlijk een kopje koffie drinken.



Waarover de heren het hadden kon de fotograaf helaas niet verstaan, maar er werd zo te zien niet echt ruzie gemaakt.
Over Apple en Google
29 maart 2010 - 16:44    reactie #1
geplaatst door: Doggie
Citaat
Steve
Eric, je doet echt prima werk bij Google, wanneer gaan we tussen Google en Apple een deal sluiten en vrede op aarde maken? :shakehands:

iMac 20'', 2.66GHz Intel Core 2 Duo, 2gb: Luna; MacBookPro 13", 2,3-GHz i5, 4gb: Luminita; MacBook 13'', 2.16GHz Intel Core 2 Duo, 2gb: TaraII; iPod 8gig: dPod; iPhone 3GS 32gig white: Solaris; iPad 16gig: Helia
Over Apple en Google
29 maart 2010 - 16:59    reactie #2
geplaatst door: Robert
Ik heb steeds stevige twijfels gehad bij al die geruchten dat die twee inmiddels een persoonlijke vete zouden hebben, daarom schreef ik het nieuwsbericht Is de rivaliteit Apple - Google persoonlijk? de titel ook al met een vraagteken, want het leek me een beetje vreemd dat dat het zo snel persoonlijk zou zijn geworden. De heren zijn volgens mij allemaal tenslotte heel wat aan concurrentie gewend.

In het verleden werd ook altijd gedaan alsof Steve Jobs en Bill Gates zo'n hekel aan elkaar zouden hebben en dat viel volgens mij ook héél erg mee...
Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
Over Apple en Google
29 maart 2010 - 17:05    reactie #3
geplaatst door: DJAN
Toch blijft de reactie van Google met het uitbrengen van een eigen telefoon vrij negatief te zijn voor Apple...
Mac Pro 8 core / iMac 21" / MacBook Pro 15" / iPod nano / iPhone 3GS / iPad2
Over Apple en Google
29 maart 2010 - 18:24    reactie #4
geplaatst door: Ger Nijkamp
Tot dusver heeft Google met z'n eigen (fysieke) telefoon nog geen deuk in pakje boter geslagen: de lancering was/is ronduit rampzalig. Het meningsverschil tussen Jobs en Schmidt betrof niet Android (het OS), maar juist die fysieke telefoon.

Overigens is het erg opmerkelijk dat Eric en Steve daar zo openlijk zitten, aan een dubbele hot chocolate op een terras. In de zakenwereld betekent dit maar één ding: Jobs en Schmidt móesten samen worden gezien. Anders waren ze ongetwijfeld onzichtbaar in één of ander kantoor gedoken. Stop met jezelf af te vragen waar de heren het over hebben: het gegeven dat ze daar samen zitten is de boodschap.

Twee afzenders. Eén visueel signaal. De werkelijke vraag is voor wie deze boodschap is bedoeld...

:cool:

[ Ger ]
Website: gernijkamp  
Linkedin: gernijkamp
Over Apple en Google
29 maart 2010 - 18:39    reactie #5
geplaatst door: aryen
Scherp, Ger, scherp!
:shakehands:
Elke dag muzikale connecties met de CoverX Muziekquiz op conxies.nl
Over Apple en Google
29 maart 2010 - 20:59    reactie #6
geplaatst door: jbtroost
Weet je wat ík denk? Dat na 3 april books.google.com geen bèta meer is...  :cool:

Groet, JB