Intel laat toekomst van de Mac zien?
23 augustus 2005 - 21:45   
geplaatst door: RVW
Op de openingskeynote van de IDF Fall 2005 beurs heeft de topman van Intel, Paul Otellini, de volgende generatie processoren van het bedrijf geïntroduceerd. De volledig opnieuw ontworpen processor zal in drie types verschijnen: Merom voor laptops, Conroe voor desktops en Woodcrest voor servers. Dit zijn natuurlijk nog codenamen, de daadwerkelijke eindproducten zullen anders gaan heten.

Wat details: de prestaties per watt gaan tot driemaal hoger liggen in vergelijking met de huidige Pentium 4 processor en alle modellen zullen dual-core zijn. De doelstellingen van Intel voor het stroomverbruik zijn 80 watt voor servers, 65 watt voor desktops, 35 watt voor laptops, 5 watt voor subnotebooks en 0,5 watt voor de zogenaamde "handtop", een ultra-kleine draagbare multimedia-computer (video- iPod?). Om dit te bereiken zal de nieuwe processor dynamisch onderdelen van zichzelf aan- en uit schakelen aan de hand van wat nodig is voor de huidige taak. Ter vergelijking: sommige huidige Pentium 4 processoren verstoken meer dan 110 watt.

Intel gaf ook aan dat de volgende generatie vier instructies tegelijkertijd verwerkt (chips zoals de G5, Pentium 4 en de Athlon 64 kunnen er drie aan), de snelheid zal 2 tot 3 gigahertz bedragen en de prestaties per megahertz zijn 30% hoger dan die van de Pentium M (die per megahertz toch al veel sneller is dan de Pentium 4).

Het is erg waarschijnlijk dat dit de processoren zijn die het hart van de volgende generatie Macs zullen gaan vormen: volgens Intel komen de nieuwe processoren halverwege 2006 uit.
My new computer's got the clocks, it rocks! But it was obsolete before I opened the box.
You say you've had your desktop for over a week? Throw that junk away, man, it's an antique!
Your laptop is a month old? Well, that's great. If you could use a nice, heavy paperweight...
Intel laat toekomst van de Mac zien?
23 augustus 2005 - 21:57    reactie #1
geplaatst door: boni
jabbadabbedoe!
Mijn eerste apple powerbook wordt er een om duimen en vingers af te likken!
:cool:
MBA 13” M1-chip / 8 GB geh. / 512 GB SSD - Mac mini M1-chip / 8 GB geh. / 512 GB SSD - MBP 16” M1 PRO-chip / 16 GB geh. / 2TB SSD - MBA 15” M4-chip /  16 GB geh. / 1TB SSD.
 Mijn Mac en Synology NAS'en.
Intel laat toekomst van de Mac zien?
23 augustus 2005 - 22:05    reactie #2
geplaatst door: Ger Nijkamp
En vòila..! Zie hier wat Ome Steve een half jaar geleden al wist en de basis was voor de switch naar Intel. Als je al een werkend OS voor zo'n processor in de kelder verstopt hebt liggen zet dat je te denken, ja...

:hypocrite:

[ Ger ]
Website: gernijkamp  
Linkedin: gernijkamp
Intel laat toekomst van de Mac zien?
23 augustus 2005 - 22:06    reactie #3
geplaatst door: Michael
zonde he...
Intel laat toekomst van de Mac zien?
23 augustus 2005 - 22:43    reactie #4
geplaatst door: hitchhiker
Leuk hoor al die categorieën, maar kan iemand mij uitleggen wat het vercshil is tussen een handtop en een palmtop? Het is toch hopelijk niet zo dat je een handtop op de rug van je hand moet balanceren? :confused:
Intel laat toekomst van de Mac zien?
23 augustus 2005 - 23:42    reactie #5
geplaatst door: MacFundamentalist
handtop is groter dan je handpalm, een palmtop past er zogezegd precies op...

ong. de vergelijking tussen een Newton 100 en een Palm Tungsten...
Er zijn 10 soorten mensen: zij die binair kunnen lezen, en de rest :-)
----
Apple & Windows systeembeheer, IT Security, Webfiltering, Hyper-V & VMWare
Intel laat toekomst van de Mac zien?
24 augustus 2005 - 00:01    reactie #6
geplaatst door: Peter Villevoye
Zoooo, het groeipad is nu al stukken duidelijker ! Way to go :-)
Studea — Advies - Training - Begeleiding in DTP, web- en app-design.  En... een PixelFreak !
Intel laat toekomst van de Mac zien?
24 augustus 2005 - 02:09    reactie #7
geplaatst door: MacFundamentalist
Gaat Windows ook overstappen op de nieuwe generatie, of gaan zij nog ff bij 32-bits Pentium IV's blijven hangen ?

Als M$ ookmeekomt, dan moeten ze Vista nu ook 64-bit native maken, weer een half jaar bij de theoretische releasedatum optellen...  :crazy:

(Bewerkt door MacFundamentalist om 2:10, 24-08-2005)
Er zijn 10 soorten mensen: zij die binair kunnen lezen, en de rest :-)
----
Apple & Windows systeembeheer, IT Security, Webfiltering, Hyper-V & VMWare
Intel laat toekomst van de Mac zien?
24 augustus 2005 - 03:34    reactie #8
geplaatst door: Powerbooky

Citaat
MacFundamentalist om 2:09, 24-08-2005
... moeten ze Vista nu ook 64-bit native maken, weer een half jaar bij de theoretische releasedatum optellen...


Eerder anderhalf... en misschien is het sowieso al te laat voor MS als ik zie hoeveel kennissen nu al zijn overgestapt op Mac. En dat kunnen er alleen maar meer worden als MS zo blijft doorknoeien.

On-topic... De Apple-expo in september is dichterbij dan half 2006, en wie weet stelt ome Steve op de expo wel die gespeculeerde dual dual-core Mac's voor. Dat vind ik veel interessanter.
Smart people usually do their things on a Mac!  | Mac mini 2009 | Mac mini 2014 ProxMox | Mac Pro 2008 | MacBook Pro 2019 | Mac mini M4 pro
Intel laat toekomst van de Mac zien?
24 augustus 2005 - 11:17    reactie #9
geplaatst door: BuzzE
Ja, we gaan op het werk waarschijnlijk eind September enkele PowerMacs bestellen. Ik hoop dus ook op nieuwe torens in Parijs.

Maar de lange-termijn Intel plannen vind ik wel nog veel interessanter. Je kan je nu al voorzichtig een voorstelling gaan maken van een heel scala aan nieuwe Apple-produkten.
Intel laat toekomst van de Mac zien?
24 augustus 2005 - 18:42    reactie #10
geplaatst door: JPZ
Toch maar wachten op die Intel Mac dan....
300+ New Features! 50 or so might not be intended but they're still new!
Intel laat toekomst van de Mac zien?
24 augustus 2005 - 20:02    reactie #11
geplaatst door: b
Ja, 'Macintels' met 'Intel only' software zekers  :shocked:
Intel laat toekomst van de Mac zien?
25 augustus 2005 - 09:09    reactie #12
geplaatst door: mvdg
b, ben je bang dat je geen software voor je 'powerpc-Mac' meer kunt kopen straks? Dat zal echt wel meevallen. De eerste paar jaar zullen er nog veel en veel meer 'oude' dan 'nieuwe' Macs zijn. En software fabrikanten maken hun software nu eenmaal graag zo, dat ze het meeste verkopen. Het is echt niet zo dat je in een klap niks meer aan werkende software kan kopen. En zoals je weet is het voor de software fabrikanten redelijk makkelijk om programma's te maken die op beide werken. Dus als jij over een jaartje een nieuwe software pakket koopt, dan werkt dat waarschijnlijk ook heel goed op je nieuwe Intel Mac die je misschien over 3 jaar gaat kopen!
Mitch Design : websites en interactieve toepassingen : http://www.mitchdesign.nl
Intel laat toekomst van de Mac zien?
25 augustus 2005 - 13:18    reactie #13
geplaatst door: b
Tja, misschien zal het  nog allemaal wel meevallen. Bedankt voor de peptalk!  :thumbs-up: