IP over FireWire preview
4 december 2002 - 18:14   
geplaatst door: Leon
Via de website van de Apple Developer Connection is de eerste preview release te downloaden van IP over FireWire. Op dit moment is FireWire nog niet geschikt om als netwerk poort te gebruiken omdat er geen netwerk protocollen zoals TCP/IP overheen geplaatst kunnen worden. IP over FireWire maakt dit mogelijk. Zo kan men dan via FireWire tot 400Mbit netwerk verbiningen realiseren.

Voor meer informatie en downloads zie de Apple Developer Connection website.
IP over FireWire preview
4 december 2002 - 18:34    reactie #1
geplaatst door: Reflex
damn waarom komt Apple toch iedere keer met van die geile plannetjes  :cry:

i cant stand it no more! i'm switching to windows! (dan ben je tenminste niet verrast door nieuwe functies :))
God has a hard on for Marines, because we kill everything we see. He plays His games, we play ours. To show our appreciation for so much power, we keep heaven packed with fresh souls. God was here before the Marine Corps, so you can give your heart to Jesus, but your ass belongs to the corps.
IP over FireWire preview
4 december 2002 - 18:51    reactie #2
geplaatst door: casper007
Gaaf, weer iets waar Apple de eerste mee wordt. (toch?)

400 MBit netwerk met een Mac van bijna 3 jaar oud. Ik zeg dat is gaaf!!
IP over FireWire preview
4 december 2002 - 19:13    reactie #3
geplaatst door: Jazzaddict
Citaat
casper007 om 18:51, 4-12-2002

Gaaf, weer iets waar Apple de eerste mee wordt. (toch?)

400 MBit netwerk met een Mac van bijna 3 jaar oud. Ik zeg dat is gaaf!!

Gaaf ??? Dat is supermegagaaf !! :biggrin:  :biggrin:  :inlove:

IP over FireWire preview
4 december 2002 - 19:39    reactie #4
geplaatst door: Giel
Dat is snel :thumbs-up:  :biggrin:
Een onderschrift kan best leuk zijn. Echt waar!
IP over FireWire preview
4 december 2002 - 20:51    reactie #5
geplaatst door: mikajanssens
In één woord: sssccchittteerrrrend!   :devil:  :woot:  :biggrin:
I have a magnet, so everyone backup!!
IP over FireWire preview
4 december 2002 - 21:23    reactie #6
geplaatst door: Appleidee
Joepie mijn vader gaat volgend jaar de nieuwe allerbeste super G5 kopen en dus ga ik mijn mini-netwerkje starten ook al wil mijn vader dat niet. *gniffel gniffel*
IP over FireWire preview
4 december 2002 - 21:35    reactie #7
geplaatst door: Corrado
Dat klinkt pas veel belovend, zeker omdat FireWire een constante doorvoersnelheid garandeerd, of vergis ik mij?!

:blush:
IP over FireWire preview
4 december 2002 - 23:06    reactie #8
geplaatst door: Otto
Eh, als je een wat oudere computer hebt met 100 Mbits ethernet kan me voorstellen dat dit handig is, maar voor de Gigabit ethernet G4's is dit niet super de moeite waard toch? Bovendien zijn firewirekabeltjes wat duur  :confused: dus is snap de voordelen niet zo goed.....
IP over FireWire preview
5 december 2002 - 01:04    reactie #9
geplaatst door: Guest
Volgens de reacties die ik in andere forums las, behoort dit gewoon tot de IEEE 1394 standaard, en rust Dell (of all brands!) zijn laptops hier al enige tijd mee uit. Daarbij is inderdaad Gigabit ethernet sneller en goedkoper.
Wat mij pas interessant lijkt is het omgekeerde: Gewoon via ip kunnen praten met al le randapparatuur. Geen dure en verschillende firewire, usb, scsi, ultra scsi, etc. etc. kabels meer, maar gewoon UTP. Kijk, DAT zou handig zijn  :smile:
IP over FireWire preview
5 december 2002 - 09:33    reactie #10
geplaatst door: Stan van den Hark
Gast,
Helemaal mee eens! 400 Mbit is helaas achterhaald. Gewoon standaard met gigabit uitrusten en niet mensen blij gaan zitten maken met een bejaarde mus.
En hoe zit het eigenlijk met USB2.0? Heb ik nog niet gezien, maar reken maar dat dat straks Firewire voorbij gaat streven, puur omdat dit op Wintel meer standaard aan het worden is en er dus meer spullekes voor worden gemaakt!
Give me coffee and no one gets hurt !
IP over FireWire preview
5 december 2002 - 09:56    reactie #11
geplaatst door: Corrado
Technisch gezien is USB 2.0 zwakker dan FireWire hoor!  FW kan een constante doorvoersnelheid garanderen ongeacht het aantal aangesloten toestellen!  USB 2.0 kan dit absoluut niet en is ook veel afhankelijker van de kracht van je computer.

FW is een internationale standaard die heel wat bijval kent hoor, ook in pc-middens!  Zeker en vast voor videobewerking waar een constante snelheid een must is!
IP over FireWire preview
5 december 2002 - 10:08    reactie #12
geplaatst door: wullie
er is binnenkort een nieuwe firewirestandaard, firewire b, wat nog veel sneller is. De kabels en randapps voor gigabit netwerk zijn trouwens ok duurder dan die voor 10/100.
Deze IEEE 1394B zou een snelheid van 800Mb?s moeten halen.

(Bewerkt door wullie om 10:14, 5-12-2002)
"Never underestimate the predictability of stupidity!"
Mac Mini M2 Pro, 2023 | iMac Retina 5K, 27", 2017 || retired: iMac-Alu 20"/2,4 | Powerbook G4 12"/1,3 | |iMac-bolletje 17"/1000 | Cube g4/450 | iMac rev B/233  | Quadra 475 68040 | Classic 6800 (RIP)
IP over FireWire preview
5 december 2002 - 10:28    reactie #13
geplaatst door: Stan van den Hark
Corrado,

Ik weet niet of Firewire beter is dan USB2 (al kan ik me er wel wat bij voorstellen, met de IEEE erachter).
Waar het omgaat is het draagvlak in de Wintelwereld. Als die toch massaal gaan kiezen voor USB2 dan komt dus ook alle randapparatuur op die standaard. En dan ben je als consument met USB2 toch een stuk goedkoper uit denk ik. Apple loopt soms best wel voorop met dit soort zaken (denk aan de floppy en de airport), maar ik vind het nu wel jammer dat ze niet standaard kiezen voor USB2. Die kan toch ook 1.1 aan (correct me if I'm wrong).
Hetzelfde geldt voor gigabit ethernet. Dat wordt toch de nieuwe standaard. En langzamer kan altijd!
Give me coffee and no one gets hurt !
IP over FireWire preview
5 december 2002 - 11:00    reactie #14
geplaatst door: Leon
Ik denk dat je dit hele verhaal in een iets andere context moet bekijken dan gewoon netwerken, daar hebben we tenslotte Ethernet voor. Denk even aan het clusteren van servers via FireWire bijvoorbeeld.
IP over FireWire preview
5 december 2002 - 11:23    reactie #15
geplaatst door: BertM
Dit lijkt mij ideaal. Nu kan ik mijn iBook via FireWire aan mijn iMac hangen zonder van de Targetdisk mode gebruik te hoeven maken (iBook uitzetten, aankoppelen, aanzetten in TD, bestanden uitwisselen, iBook uitzetten, loskoppelen, iBook weer opstarten). Vooral omdat met OS X ik verder toch al geen reden heb om mijn iBook uit te zetten.
Nu alleen kabeltje erin en gaan!! :woot: Biedt tevens mogelijkheid om via de ingebouwde serverfunktie in 10.2 met mijn iBook via mijn kabelmodem te internetten. Handig voor de systeem en security updates :wink:  :wink:
iMac 27" | MB Pro M2 14" |  iPhone 15 | iPhone SE 2022 | iPad Air5
IP over FireWire preview
5 december 2002 - 11:28    reactie #16
geplaatst door: Corrado
Hmm... Stan, ik meen toch dat FireWire algemeen aanvaard is binnen de pc-wereld hoor.

Apple wil USB voor tragere randapparaten zoals muis, keyboard, printer.  FireWire -dankzij constante snelheid- voor scanners, camera's, cd-writers, ...  Als je ziet wat er op de markt is voor FW denk ik niet dat het snel zo'n vaart zal nemen.  Ook veel pc's hebben FW.
IP over FireWire preview
5 december 2002 - 11:43    reactie #17
geplaatst door: mikajanssens
Corrado, FireWire is absoluut niet algemeen aanvaard in de peecee-wereld. USB 2.0 is meer aanvaard! Het is niet voor niks dat Apple een FireWire-kaart levert bij haar iPod voor Winblows.
I have a magnet, so everyone backup!!
IP over FireWire preview
5 december 2002 - 12:13    reactie #18
geplaatst door: Dick de Roos
De enige reden voor USB-2 die ik kan bedenken is dat dit goedkoper is.
Qua snelheid (diverse tests) loopt dat echt achter bij FW.
En zoals gezegd:

FW is de standaard bij video.
En dat blijft ook zo!

Piet  (het is tenslotte 5 december)
IP over FireWire preview
5 december 2002 - 15:19    reactie #19
geplaatst door: Guest
Leon, wat zou het voordeel zijn van klusteren van servers via Firewire ipv via gigabit ethernet?
Een gigabit switch is natuurlijk best duur, maar is op dit moment natuurlijk nog wel sneller dan firewire.

w
IP over FireWire preview
5 december 2002 - 15:56    reactie #20
geplaatst door: Leon
Het voordeel is o.a. dat de ethernet poort vrij blijft voor andere taken en dat het goedkoop is... Daarnaast is de maximaal haalbare snelheid middels deze technologie en de nieuwe FireWire 2 standaard straks 3.2GBits/s, en da's aanzienlijk hoger dan de 1GBits/s van Ethernet.

Overigens, die opmerking dat 400Mbit achterhaald is slaat nergens op in mijn ogen. Voor de toepassing FireWire zoals wij die gebruiken is deze meer dan genoeg. Er zijn geen HD's die sneller data kunnen pompen dan dat FireWire aan kan en voor de digitale video camera's is die zelfde 400Mbit ook meer dan genoeg. Waarom zou FireWire sneller moeten zijn dan 400Mbit voor de toepassingen zoals wij ze gebruiken op onze Mac's. Ik heb het dan dus niet over deze nieuwe toepassing, IP over FireWire...
IP over FireWire preview
5 december 2002 - 16:56    reactie #21
geplaatst door: Guest
Dat 400 Mb/s achterhaald is, is niet helemaal onzin:

Panasonic gaat in de toekomst zijn Digibeta (en waarschijnlijk ook digibeta HD) recorders uitvoeren met firewire. Dat zou betekenen dat je zonder extra (dure) hardware uncompressed video binnen kan halen (YES!), maar daar heb je dan wel een snellere versie van firewire voor nodig.

400 Mbit/s = 50 Mbyte/s, maar dat haalt de huidige firewire in de praktijk vanwege de overhead niet. Voor normale uncompressed video heb je iets van 30 Mbyte/s sustained nodig, en dat is op het moment met firewire niet haalbaar.
IP over FireWire preview
6 december 2002 - 00:23    reactie #22
geplaatst door: Torz
Goh ik wist niet dat gigabyte ethernet zo goedkoop was,waar kan ik zo'n goedkope
coppergigabyte ethernet hub/switch kopen?
Het netwerk via firewire werkt en snel!! :cool:
IP over FireWire preview
6 december 2002 - 08:59    reactie #23
geplaatst door: michelvdb
Torzie, welkom mate.
Jou van bij de buur kennend zal je de weg naar de Bagger Box wel vlug vinden. :tounge:  :woot:
IP over FireWire preview
6 december 2002 - 12:03    reactie #24
geplaatst door: Stan van den Hark
Leon,

Mijn opmerking over dat 400 Mbit achterhaald is gaat alleen maar over de ethernetsnelheid, daar is men al lang over op de gigabit.
Ik begrijp zo uit de reacties dat de 400 Mbit van Firewire, en de Firewirestandaard zelf uitstekend voldoen!
Give me coffee and no one gets hurt !